Ranking depilatorów laserowych IPL – najlepsze modele z 2024

Jaki depilator IPL wybrać?

Depilatory IPL to obecnie bardzo popularne urządzenia do depilacji, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Mimo że użytkowniczki zachwalają długotrwałe efekty depilacji światłem, nieznajomość tej technologii może budzić obawy. Dodatkowo są to urządzenia z wyższej półki cenowej, więc decyzja o zakupie powinna być dokładnie przemyślana.

Jaki depilator laserowy wybrać? Na czym polega depilacja światłem, czym różni się od depilacji laserowej i kiedy taki depilator nie zadziała? Tutaj znajdziesz ranking depilatorów laserowych, na końcu artykułu zebraliśmy także wiele cennych informacji na temat depilacji IPL.

Spis treści:


Popularne depilatory IPL w Komputronik.pl


Ranking depilatorów laserowych

Jeśli chcemy się dowiedzieć, jaki depilator laserowy wybrać, warto zdać się na rekomendacje ekspertek. Poniżej przygotowaliśmy ranking depilatorów IPL. Znalazły się w nim najlepsze depilatory laserowe, które są obecnie polecane.

Ranking depilatorów laserowych 2024:

Jaki depilator laserowy wybrać?

Jak wybrać depilator laserowy? Na początek sprawdźmy rzecz podstawową – czy wybrany depilator IPL jest bezprzewodowy, czy też wymaga zasilania z gniazdka. Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Najczęściej kupowane są depilatory IPL przewodowe. Kabel nie sprawia dużego problemu podczas depilacji. Jedynym minusem jest wymóg depilacji w miejscu, gdzie znajduje się bliski dostęp do zasilania. Zdecydowanym plusem jest znacznie niższa cena niż w przypadku bezprzewodowych modeli.

Za kupnem modelu bezprzewodowego przemawia przede wszystkim wygoda jego użytkowania. Sam zabieg co prawda wykonujemy rzadko, ale z urządzeniem bezprzewodowym możemy wykonać go w każdym, wybranym przez nas miejscu. Za minus można uznać fakt, że trzeba pamiętać o tym, aby przed wykonaniem zabiegu akumulator był naładowany.

Jaki depilator IPL wybrać?

Najważniejsze parametry depilatorów laserowych

Inne istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora laserowego to:

 • Końcówki — poszczególne nasadki do depilatorów należy dopasować do konkretnego obszaru ciała, który depilujemy. Jeśli usuwamy włoski z twarzy, to końcówka powinna być wąska i precyzyjna. Inna końcówka przeznaczona jest do okolic bikini
 • Filtry — depilatory wykorzystujące do depilacji impulsy świetlne wyposażone są zawsze w lampę błyskową, która emituje promieniowanie UV. Są to zielone, żółte, niebieskie, pomarańczowe i podczerwone wiązki światła. Są one emitowane podczas jednego rozbłysku, ale jedynie światło pomarańczowe, podczerwone i czerwone jest w stanie wniknąć w skórę tak głęboko, by skutecznie zahamować odrost włosa. Pozostałe wiązki światła są wchłaniane przez płytsze warstwy skóry i mogą powodować efekty uboczne. Dlatego też nowoczesne depilatory IPL posiadają pomarańczowe i czerwone filtry, które absorbują wiązki UV niebieskie, zielone i żółte, przepuszczając tylko skuteczne i bezpieczne wiązki światła
 • Szybkość działania depilatora IPL — parametr ten ma związek z wielkością obszaru pokrywanego podczas pojedynczego naświetlenia. Im jest on większy, tym depilacja będzie szybsza. A trzeba przyznać, że co prawda jest to jedna z najskuteczniejszych metod depilacji, jednak przeciętny czas jej trwania jest dłuższy niż klasyczne golenie maszynką jednorazową (np. średnio 10 min jedna noga). W przypadku urządzeń z niższej półki zabieg może trwać nawet do pół godziny. Trzeba bowiem naświetlać skórę bardzo precyzyjnie, miejsce przy miejscu. Dlatego zwiększenie powierzchni naświetlania nawet o kilka centymetrów kwadratowych, daje na końcu oszczędność sporej ilości czasu
 • Szybkość generowanych impulsów — do wyboru są dwie metody generowania impulsów: samodzielne wykonywanie błysków oraz tryb przesuwania depilatora, który automatycznie wykonuje błyski (przy tej metodzie każde urządzenie generuje kolejne błyski z inną szybkością)
 • Funkcje zabezpieczające — warto zadbać o to, by nasz sprzęt miał przynajmniej podstawowy zestaw zabezpieczeń chroniących nas przed błędami podczas jego używania. Podstawa to: zintegrowana osłona przed promieniowaniem UV, która chroni oczy, możliwość wyboru kilku intensywności światła – aby dopasować odpowiednio do karnacji użytkowniczki. Dodatkowo warto wybierać takie urządzenia, które wyposażono w czujnik rodzaju skóry — wiele bezpiecznych modeli znajdziemy w powyższym rankingu depilatorów laserowych
 • Żywotność – najlepsze depilatory na rynku wyposażone są w lampy, które bez problemu wystarczają nawet na dwadzieścia lat użytkowania

Depilator IPL - parametry

Gdy już wybrałyśmy wszystkie najważniejsze cechy i funkcje naszego depilatora, czas skupić się na wyposażeniu dodatkowym, które możemy otrzymać wraz z produktem. Producenci na różne sposoby zachęcają nas do zakupu właśnie ich depilatora. Często dołączają urządzenia, których wartość może być naprawdę wysoka. Warto zwrócić szczególną uwagę na następujące dodatki:

 • Szczoteczki do twarzy – urządzenia, które na rynku pojawiły się dopiero w ostatnich latach. Bardzo efektywnie pomagają nam w usuwaniu makijażu, przygotowaniu skóry do nałożenia kremu i często też w samym nakładaniu kremu. Wyposażone są w szybko obracającą się głowicę, która efektywnie oczyszcza skórę. Wybierając depilator IPL ze szczoteczką zapewnić można sobie kompleksową pielęgnację skóry w domowym zaciszu.
 • Urządzenia do peelingu – złuszczanie martwego naskórka to ważna czynność, która pomaga utrzymać jędrność i zdrowy wygląd skóry. Można to robić oczywiście ręcznie, ale wymaga to sporo czasu i wysiłku. Znacznie szybciej zrobimy to z pomocą specjalnej maszynki do peelingu. Możemy ją otrzymać za darmo przy okazji zakupu depilatora.
 • Dodatkowa nasadka odmładzająca – zabieg z taką nasadką stymuluje odbudowę kolagenu, a to poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Niektórzy producenci dołączają do zestawów jednorazowe maszynki.

Kolejna ważna sprawa to testy i badania przeprowadzane przez producentów depilatorów IPL. Szybko zorientujemy się, że część firm przeprowadza badania dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania sprzętu danej marki. Warto wybierać urządzenia, które takie badania posiadają. Oznacza to, że producent troszczy się o swoje klientki i testuje sprzęt przed wypuszczeniem go na rynek. Tego typu depilatory mogą być nieco droższe, ale potraktujmy to jako inwestycję we własny komfort i bezpieczeństwo.

Na koniec zwróćmy uwagę na rączkę urządzenia, którą posiada depilator IPL. Często będziemy je trzymać w dłoni nawet pół godziny, warto więc, aby była ona ergonomiczna. Dobrze, jeśli jest pokryta antypoślizgowym materiałem.

Jak używać depilatora laserowego?

Depilatory IPL generują impulsy światła skierowane wprost do cebulek włosów. W wyniku takiego impulsu włoski same wypadają. Cebulki włosów są uśpione, dzięki czemu w uzyskujemy efekt gładkich nóg.

 1. Przez okienko depilatora wypuszczany jest impuls światła.
 2. Cebulki włosów pochłaniają światło, mieszek włosowy przechodzi w stan uśpienia.
 3. Włoski wypadają, a ich dalszy wzrost zostaje wstrzymany.

Na kanale „Jak w domu” sprawdziliśmy, czy domowy zabieg depilacji IPL rzeczywiście jest skuteczny, bezpieczny i bezbolesny. Zapraszamy do obejrzenia materiału – 10 mitów związanych z depilacją IPL.

Depilacja IPL często mylona z depilacją laserową, która trwale niszczy włoski. Zasady działania i efekty depilacji światłem są jednak zupełnie inne. W skrócie IPL usypia włoski, ale nie usuwa ich na stałe. To jedyna przewaga, którą zyskuje depilator laserowy. Z kolei depilatory światłem są znacznie tańsze niż zabiegi laserowe i co najważniejsze – bezbolesne.  Z tych właśnie powodów są częściej kupowane niż depilatory laserowe.    

Więcej w poradniku: Depilacja laserowa a IPL – czym się różnią?

IPL a laser

Różnica w sposobie depilacji – IPL a laserowa

Na komfort i skuteczność działania depilatora bardzo duży wpływ mają nasadki dołączone do niego. W zależności od ceny danego modelu może to być jedna nasadka lub nawet trzy lub cztery.

Pamiętajmy, że każda z części ciała ma nieco inny rodzaj włosków i inną wrażliwość na ból. Dlatego też, aby dobrze wykonać zabieg depilacji, powinnyśmy inaczej potraktować uda, łydki, pachy, czy okolice bikini.

Naturalnie pracę depilatora IPL możemy odpowiednio ustawiać za pomocą regulacji natężenia światła – jeśli tylko nasz sprzęt posiada taką opcję. Ale dodatkowo warto użyć dedykowanej nasadki. Jakie nasadki oferuje nowoczesny depilator IPL?

Nasadki do depilatorów IPL:

 • Do okolic bikini – włoski, które tam się znajdują są u większości kobiet grubsze i mocniejsze niż na nogach
 • Do twarzy – tu ważny jest odpowiedni filtr światła. Mając go, możemy w pełni bezpiecznie wykorzystywać depilator IPL do depilacji okolic nad górną wargą i na podbródku
 • Skóry pod pachami – tutaj skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie bodźce
 • Do klatki piersiowej (w przypadku depilatora IPL dla mężczyzn)

Na ile wystarcza depilacja laserowa?

Efekty zabiegów depilacji światłem są tymczasowe i trzeba będzie je powtarzać. Jednak ostatecznie dochodzi się do momentu, gdzie zabieg będzie potrzebny jedynie raz na pół roku, czy nawet rok.

Warto wiedzieć: depilator IPL nie zadziała na każdym odcieniu włosków oraz kolorze karnacji

Nie kupuj urządzenia, jeśli masz włoski blond, rude, siwe lub białe

Urządzenie nie zadziała także na ciemnych odcieniach karnacji

Na opakowaniach produktu znajdziecie grafiki przedstawiające odpowiednie odcienie skóry i włosów osób dla osób mogących korzystać z depilacji IPL.

dla kogo depilator IPL

Źródło: depilator IPL Philips Lumea

!!! Zanim kupisz depilator, koniecznie przeczytaj wszystkie przeciwskazania do stosowania urządzenia. Listy są całkiem spore, znajdziesz na nich np. epilepsje z wrażliwością na światło błyskowe.


Wszystkie depilatory w sklepie


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 (22 głosy)

Czytaj więcej