Jaki ciśnieniowy ekspres do kawy? Ranking

Ekspresy do kawy ciśnieniowe automatyczne i kolbowe łączy jedno – do parzenia kawy wykorzystywane jest tu wysokie ciśnienie. W trakcie parzenia naparu, gorąca woda trafia najpierw do pojemnika, w którym umieszczona jest kawa, a następnie – do filiżanki. Proces parzenia kawy w takim urządzeniu przebiega szybko i sprawnie, a sama kawa zachwyca bogactwem smaku i aromatu.

Jaki ekspres do kawy sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

W zależności od tego, jaki ciśnieniowy ekspres do kawy wybierzemy, parzenie kawy polegać będzie albo na naciśnięciu jednego przycisku – ekspresy ciśnieniowe automatyczne, albo na zmieleniu kawy i umieszczeniu jej w tak zwanej kolbie – ekspresy ciśnieniowe kolbowe.

Polecane ciśnieniowe ekspresy kolbowe

Polecane automatyczne ekspresy ciśnieniowe

Zalety ekspresów ciśnieniowych:

  • możliwość przyrządzania różnych rodzajów kawy,
  • wbudowany system spieniania mleka,
  • liczne funkcje dodatkowe, dzięki którym parzenie kawy staje się jeszcze łatwiejsze,
  • zdrowie – kawa przygotowana pod ciśnieniem uchodzi za znacznie zdrowszą oraz lepiej przyswajalną.

Jaki ekspres ciśnieniowy warto wybrać?

Ekspresy ciśnieniowe to szeroka grupa urządzeń, które różnią się wyglądem, funkcjonalnością oraz cenami. W zależności od marki i rodzaju ekspresu, sprzęt taki może kosztować od 200-300 złotych do kilku tysięcy złotych. Na szczęście w każdym przedziale cenowym znajdzie się taki ekspres, który w domu wymagającego amatora kawy sprawdzi się doskonale.
Polecane ciśnieniowe ekspresy kolbowe

Pozostałe automatyczne ekspresy ciśnieniowe


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (4 głosy)

Czytaj więcej