Jaki ciśnieniowy ekspres do kawy? Ranking

Ekspresy do kawy ciśnieniowe automatyczne i kolbowe łączy jedno – do parzenia kawy wykorzystywane jest tu wysokie ciśnienie. W trakcie parzenia naparu, gorąca woda trafia najpierw do pojemnika, w którym umieszczona jest kawa, a następnie – do filiżanki. Proces parzenia kawy w takim urządzeniu przebiega szybko i sprawnie, a sama kawa zachwyca bogactwem smaku i aromatu. Jaki ekspres do kawy sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

W zależności od tego, jaki ciśnieniowy ekspres do kawy wybierzemy, parzenie kawy polegać będzie albo na naciśnięciu jednego przycisku – ekspresy ciśnieniowe automatyczne, albo na zmieleniu kawy i umieszczeniu jej w tak zwanej kolbie – ekspresy ciśnieniowe kolbowe.

W tym artykule znajdziesz:

  • Ekspres do kawy do 300 zł: Zelmer 13Z014 / ZCM2052B
  • Ekspres do kawy do 500 zł: Zelmer Maestro 13Z012 / ZCM2150X
  • Ekspres do kawy do 1000 zł: Breville Prima Latte VCF045X
  • Ekspres do kawy do 6000 zł: JURA A9 Aluminium
  • Ciśnieniowy ekspres do kawy do 8500 zł: JURA J6 Piano White

Zalety ekspresów ciśnieniowych:

  • możliwość przyrządzania różnych rodzajów kawy,
  • wbudowany system spieniania mleka,
  • liczne funkcje dodatkowe, dzięki którym parzenie kawy staje się jeszcze łatwiejsze,
  • zdrowie – kawa przygotowana pod ciśnieniem uchodzi za znacznie zdrowszą oraz lepiej przyswajalną.

Jaki ekspres ciśnieniowy warto wybrać?

Ekspresy ciśnieniowe to szeroka grupa urządzeń, które różnią się wyglądem, funkcjonalnością oraz cenami. W zależności od marki i rodzaju ekspresu, sprzęt taki może kosztować od 200-300 złotych do kilku tysięcy złotych. Na szczęście w każdym przedziale cenowym znajdzie się taki ekspres, który w domu wymagającego amatora kawy sprawdzi się doskonale.

Ekspres do kawy do 300 zł: Zelmer 13Z014 / ZCM2052B

ciśnieniowy ekspres do kawyW przedziale cenowym 200-300 złotych świetnie sprawdza się kolbowy ekspres ciśnieniowy Zelmer 13Z014 / ZCM2052B. Wyposażony w nowoczesny system ogrzewania wody, wzbogacony o funkcję, która pozwala cieszyć się trwałą pianką, jest sprzętem idealnym dla oszczędnych miłośników dobrej kawy z ekspresu. Niewielkie rozmiary tego urządzenia gwarantują, że zmieści się ono w każdej kuchni, a nowatorski wygląd zdecydowanie ozdobi wnętrze.

Zobacz wszystkie ekspresy ciśnieniowe kolbowe >


Ekspres do kawy do 500 zł: Zelmer Maestro 13Z012 / ZCM2150X

ciśnieniowy ekspres do kawyEkspres ciśnieniowy kolbowy, który od lat cieszy się doskonałą opinią wśród klientów. Cieniony jest przede wszystkim za wysoką bezawaryjność i doskonały smak przygotowywanej kawy. Wyposażony jest w system podgrzewania wody Thermoblock, który gwarantuje idealnie dobraną temperaturę do procesu parzenia kawy. Przed jej zaparzeniem możesz delikatnie podgrzać filiżanki za pomocą specjalnej tacki. Zbiornik na wodę ma pojemność aż 2,1 litra. Kawa parzona jest pod ciśnieniem 15 bar. Najważniejsze informacje o pracy ekspresu pokazywane są na dużym wyświetlaczu LCD. Bez wątpienia jest to bardzo dobry ekspres ciśnieniowy.

Zobacz również: Jaki ekspres do kawy  do 500 zł kupić? TOP 5


Ciśnieniowy ekspres do kawy do 1000 zł: Breville Prima Latte VCF045X

ciśnieniowy ekspres do kawyFantastyczny smak parzonej kawy i jakość bez kompromisów – to główne zalety tego modelu. Możesz zapomnieć o kłopotliwym, ręcznym spienianiu mleka. Ten ciśnieniowy ekspres do kawy spieni je automatycznie. Wystarczy jeden przycisk, aby otrzymać pyszne espresso, cappuccino, czy latte. W każdej chwili możesz przystosować wysokość otworu wylotowego do wysokości swojej filiżanki. Urządzenie ma moc 1238W – nagrzewa się więc błyskawicznie. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy ciśnieniowy w przedziale do 1000zł wybrać, to ten model może być strzałem w dziesiątkę.


Ciśnieniowy ekspres do kawy do 6000 zł: JURA A9 Aluminium

ciśnieniowy ekspres do kawySprzęt ten kosztuje około 6000 złotych i zachwyca swą funkcjonalnością. Za pomocą jednego przycisku każdy z nas może tu przygotować aromatyczną, pyszną kawę lub ulubiony napój kawowy z gęstą pianką. A że ekspres ten pozwala przygotować dwie filiżanki kawy jednocześnie, świetnie sprawdza się on w tych domach, w których często pojawiają się goście.

Zobacz wszystkie ekspresy ciśnieniowe automatyczne >


Profesjonalny ekspres do kawy: JURA J6 Piano White

ciśnieniowy ekspres do kawyTo sprzęt dla najbardziej wymagających miłośników kawy. Ekspres do kawy do 8500 zł wykorzystuje najnowsze technologie, dzięki czemu parzona w nim kawa zachwyca aromatem, a mleczna pianka – konsystencją. Intuicyjna obsługa oraz rozwiązania, dzięki którym można utrzymać sprzęt w czystości to kolejne udogodnienia, które warto docenić.