Jaki cichy odkurzacz kupić? Ranking najlepszych modeli

Jaki cichy odkurzacz kupić? Ranking

Nikt z nas nie lubi głośnego sprzętu AGD. Dom to nasze miejsce odpoczynku, dlatego przy wyborze odkurzacza wiele osób zwraca dużą uwagę na hałas, jaki on generuje. Taką informację możemy łatwo odczytać z etykiety energetycznej dołączonej do odkurzacza. Jakie mocne i ciche odkurzacze są godne polecenia? Na co zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt? Oto nasz ranking cichych odkurzaczy. Jakie mocne i ciche odkurzacze są godne polecenia? Na co zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt? Jaki odkurzacz wybrać? Oto nasz ranking cichych odkurzaczy.

Spis treści:


Polecane odkurzacze


Ranking cichych odkurzaczy

Jaki cichy odkurzacz więc wybrać? W poniższym rankingu znajdziesz polecane ciche odkurzacze w 2023 roku:
cichy odkurzacz

Ile decybeli ma cichy odkurzacz?

Chcesz zadbać o komfort domowników (a często też sąsiadów) podczas porządków? Z pewnością przyda Ci się bardzo cichy odkurzacz. Docenią go przede wszystkim osoby, które nie lubią hałasu, jak i świeżo upieczeni rodzice lub właściciele zwierząt. Tani i cichy odkurzacz sprawdzi się także u tych, którzy sprzątają o niestandardowych porach dnia, np. wieczorem. Dzięki temu zadbasz o spokojny sen pozostałych domowników.

Najcichsze modele zebraliśmy w ranking odkurzaczy, jednak na samym początku warto zadać sobie pytanie, ile decybeli powinien mieć tego typu sprzęt. Tu sporo zależy od rodzaju odkurzacza, gdyż nie wszystkie możemy oceniać, używając tej samej skali. Ciche odkurzacze bezworkowe będą różnić się od pionowych w kwestii poziomu decybeli.

Cichy odkurzacz workowy lub bezworkowy

Najłatwiej wytłumić hałas w odkurzaczu workowym, jednak bez problemu znajdziesz też bardzo cichy odkurzacz bezworkowy. Nowoczesny silnik, solidna obudowa, odpowiednie uszczelki oraz dobrej jakości worek pozwalają zminimalizować hałas.

W odkurzaczach workowych i bezworkowych za wartość bardzo cichą możemy uznać do 60dB, za cichy do 65db, nie głośny do około 70dB.

Takie natężenie hałasu jest na tyle niskie, że podczas odkurzania będziemy mogli rozmawiać z drugą osobą. Jeśli zatem interesuje Cię tani i cichy odkurzacz bezworkowy, staraj się celować w około 60-65 dB.

Cichy odkurzacz pionowy

Lekki i cichy odkurzacz pionowy to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby zakupić model o niewielkich rozmiarach. Do jego przechowywania nie jest potrzebna duża ilość wolnego miejsca, a do tego są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ciche odkurzacze pionowe umożliwiają ergonomiczną pracę, bez konieczności schylania się czy wykonywania niezbyt komfortowych ruchów.
Warto jednak mieć na uwadze to, że dużo trudniej jest wytłumić hałas w odkurzaczach pionowych, ponieważ mają silnik umieszczony na rękojeści, a więc znacznie bliżej naszych uszu niż w klasycznych odkurzaczach. Silnik ma też słabsze osłony.

Ale nawet w przypadku tych odkurzaczy da się znaleźć perełki, które pracują cicho i dyskretnie. A zatem, jaki odkurzacz kupić, jeśli zależy Ci na cichym modelu pionowym?

Za cichy odkurzacz pionowy możemy uznać model generujący poniżej 75dB, za niegłośny do 80dB.

Popularne odkurzacze pionowe


Jaki cichy odkurzacz wybrać?

Poziom emitowanego przez odkurzacz hałasu jest bardzo istotnym parametrem dla wielu osób. Szukając nowego modelu, zwracaj uwagę przede wszystkim na poziom decybeli, jaki ma dane urządzenie. Powyższe, polecane przez nas modele, powinny spełnić Twoje oczekiwania – zarówno, jeśli interesuje Cię klasyczny, cichy workowy odkurzacz, jak i pionowy.

Oprócz poziomu hałasu warto też zwrócić uwagę na inne parametry. Ważny są między innymi filtry HEPA, które pozwalają pozbyć się sierści, kurzu, pyłków roślin czy bakterii oraz wirusów. Sprawdzą się szczególnie w domu, w którym mieszka alergik.

Kolejnym ważnym parametrem jest pojemność worka – mały sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu lub domu. Istotny jest także czas pracy. Nawet najcichszy odkurzacz, jeśli będzie działał krótko, nie będzie dobrym wyborem w większych pomieszczeniach.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (4 głosy)

Czytaj więcej