Jaki aparat natychmiastowy kupić? Ranking polecanych modeli w 2024

Fotografia natychmiastowa obecnie powraca i staje się niezwykle popularna. Wyposażona w nowe technologie podbija ponownie serca użytkowników. Zastanawiasz się, jaki aparat sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, jak działają aparaty do fotografii natychmiastowej oraz przedstawiamy ranking najlepszych modeli w roku 2024. Sprawdź jaki aparat natychmiastowy warto kupić.

Spis treści:


Aparaty do fotografii natychmiastowej


Aparat natychmiastowy ranking – 2024

Zdecyduj, jaki aparat natychmiastowy okaże się strzałem w dziesiątkę dla Ciebie lub jako prezent dla bliskiej osoby.
Jaki aparat natychmiastowy wybrać?

Znasz już nasz ranking aparatów natychmiastowych. Jednak, na co zwrócić uwagę szukając aparatu natychmiastowego? Ważny jest:

  • Budżet – na aparat natychmiastowy można wydać od kilkuset do ponad tysiąca złotych
  • Rozmiar i waga – jeżeli zależy Ci na urządzeniu, które schowasz do bagażu podręcznego lub plecaka, to wybierz aparaty kompaktowe, lekkie i poręczne
  • Funkcje – oceń, które są dla Ciebie ważne (np. ułatwiające robienie selfie, z automatyczną ekspozycją, autofokusem, samowyzwalaczem czy licznymi filtrami do robienia bardziej kreatywnych fotek), aparat natychmiastowy dla dzieci – ranking ma takie modele – nie potrzebuje wyrafinowanych opcji
  • Format zdjęć – możesz uzyskać zdjęcia w formie kwadratu, mniejsze lub większe
  • Moc akumulatora – to ważna cecha, przede wszystkim jeżeli chcesz zabierać aparat w podróż (wiele modeli zasilają baterie)

Pamiętaj, że taki aparat potrzebuje wkładów, które będą kompatybilne z konkretnym modelem aparatu. Aparaty natychmiastowe wykorzystują papier fotograficzny w różnych formatach, takich jak Instax Mini, Instax Wide czy Square.

Aparat natychmiastowy ranking

Jakie zalety mają aparaty natychmiastowe?

Fotografia natychmiastowa cieszy się niezmiennie dużą popularnością, także wśród profesjonalistów. Dlaczego? Liczy się przede wszystkim szybkość działania. Po naciśnięciu spustu migawki zdjęcie jest gotowe w ciągu kilku, kilkudziesięciu sekund – masz je od razu w wersji fizycznej. Możesz je np. podarować znajomemu zamiast czekać na wywołanie odbitek po powrocie z wyjazdu czy imprezy.

Natychmiastowe zdjęcia są ciekawą ozdobą pokoju, w sieci znajdziesz wiele przykładów kreatywnego wykorzystania zdjęć z Instaxa lub innych urządzeń. Zdjęcia natychmiastowe będą też oryginalną zawartością pamiątkowych albumów. Pozwalają uchwycić ulotne chwile, wywołają wzruszenie lub uśmiech przyjaciół czy członków rodziny. Miłośnicy fotografii mogą też dzięki aparatowi natychmiastowemu eksperymentować z różnymi kompozycjami, ekspozycją czy filtrami. Dzięki temu dają ujście kreatywności i tworzą niepowtarzalne i oryginalne zdjęcia.

Fotki wykonane aparatem natychmiastowym mają swój niepowtarzalny charakter, który może być wykorzystany w reklamie czy materiałach promocyjnych.

Jak wybrać aparat do fotografii natychmiastowej?

Co warto wiedzieć o fotografii natychmiastowej?

Zdjęcia po wykonaniu drukowane są na papierze fotograficznym lub często na bezatramentowym papierze samoprzylepnym. To spora zaleta, ponieważ, jeśli mamy na to ochotę, to zdjęcie można nakleić w dowolnym miejscu. Sam wydruk trwa około minuty.

Pamiętaj, że wkłady do aparatu natychmiastowego musisz najczęściej dokupić osobno. W większości modeli zdjęcia możemy zapisywać na karcie pamięci. Co ciekawe, czasem aparat do fotografii natychmiastowej jest też w stanie drukować zdjęcia z naszego telefonu, łącząc się z nim przez Bluetooth.

Aparat do zdjęć natychmiastowych świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie podczas urlopu będziemy mieli okazję przebywać w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Są idealne do robienia selfie. Część z nich wyposażona jest nawet w specjalne lusterko, które ułatwia wykonywanie takich zdjęć.

Najpopularniejsze marki tego typu sprzętu to m.in. Fuji, Polaroid oraz Kodak.

Obecnie aparaty natychmiastowe cieszą się największą popularnością, jako:

  • Aparat na prezent
  • Aparat do zdjęć ślubnych zamiast fotobudki
  • Poręczna drukarka do zdjęć ze smartfona

Aparaty do fotografii natychmiastowej


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.6/5 (31 głosów)

Czytaj więcej