Jaki aparat na Komunię dla dziecka? Ranking

Komunia to duże wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jest to też oczywiście okazja do otrzymania prezentów od najbliższych. Stajemy zatem przed dylematem – jaki prezent na Komunię będzie najlepszym pomysłem? Wśród wielu możliwości doskonałym pomysłem jest aparat fotograficzny.

Fotografowanie to wspaniała pasja i szerokie pole do kreatywności. Jaki aparat na Komunię będzie strzałem w dziesiątkę i spodoba się dziecku? Przedstawiamy aparaty cyfrowe, które cieszą się największą popularnością jako prezent dla dziecka.

Ranking aparatów na Komunię:

  • Aparat natychmiastowy do 300 zł: Fujifilm Instax Mini 9
  • Aparat do fotografii natychmiastowej: Fujifilm Instax Mini 9
  • Kieszonkowy aparat na Komunię do 900 zł: Canon PowerShot SX620 HS
  • Aparat dla dziecka do 1300 zł: Canon PowerShot SX540 HS
  • Aparat na Komunię do 1500 zł: Panasonic LUMIX DC-TZ90

Obecnie najpopularniejsze aparaty w Komputronik.pl

Aparat do fotografii natychmiastowej: Fujifilm Instax Mini 9

Fujifim Instax Mini 9 to również dobry prezent na komunię dla dziecka. Jest to aparat do fotografii natychmiastowej, co oznacza, że pozwala nie tylko wykonać, ale też od razu wywołać zdjęcie. Służą do tego specjalne, samowystarczalne (to znaczy: nie wymagające tuszu) wkłady. To świetna zabawa i ciekawa alternatywa dla klasycznej cyfrówki. Samo urządzenie daje dużo frajdy i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności od osoby fotografującej: automatycznie dobiera najlepszą jasność do danego ujęcia i trzeba tylko wcisnąć przycisk.

Aparat na Komunię


Lekki aparat na Komunię do 500 zł: Sony Cyber-Shot DSC-W830

Aparat na KomunięSony Cyber-Shot DSC-W830 to dobry, a zarazem niedrogi aparat cyfrowy dla dziecka. Jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,1 Mpix i obiektyw cenionej marki ZEISS, a do tego cechuje się szybkim autofocusem i stabilizacją Optical SteadyShot. Efektem są nie tylko szczegółowe, ale też bogate kolorystycznie zdjęcia niezależnie od tego, w jakich warunkach się je wykonywało i jak bardzo (nie)zaawansowany użytkownik wciskał przycisk migawki.

Mała waga, 2,7-calowy ekran i liczne tryby ekspozycji to kolejne cechy czyniące z tego modelu dobrą opcję dla młodych amatorów fotografii.


Kieszonkowy aparat na Komunię do 900 zł: Canon PowerShot SX620 HS

Canon PowerShot SX620 HS to wysokiej jakości sprzęt, który robi zdjęcia w rozdzielczości 5184 × 3888 pikseli i nagrywa filmy FullHD. Oferuje aż 25-krotny zoom, lampę błyskową, a do tego ma czytelny ekran3 cal3 i wiele trybów działania do wyboru. To wszystko sprawia, że aparat sprawdza się w najróżniejszych warunkach i sytuacjach. Nie brakuje tutaj również łączności WiFi, dzięki której po instalacji aplikacji można przesyłać zdjęcia z aparatu na smartfon. Ze względu na niewielkie rozmiary model ten doskonale sprawdza się jako aparat kieszonkowy, który zawsze można mieć pod ręką. Jest to aparat na Komunię dla dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z fotografią.


Aparat cyfrowy z dużym zoomem: Canon PowerShot SX540 HS

Aparat na KomunięTo może być doskonały aparat fotograficzny na Komunię. Canon PowerShot SX540 HS to bardzo dobry, kompaktowy, ale jednocześnie zaawansowany technologicznie aparat zmiennoogniskowy. Producent zastosował tu matrycę 20.3 Mpix z sensorem CMOS o wielkości 1/2,3 cala . Zdjęcia są szczegółowe, ostre, oko cieszą również filmy nagrywane w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Wart podkreślenia jest 50-krotny zoom optyczny pozwalający uchwycić obiekty znajdujące się daleko od fotografującego. Canon PowerShot SX540 HS posiada moduł łączności Wi-Fi z NFC, przez co udostępnianie zdjęć jest bardzo proste i szybkie co docenić mogą zwłaszcza dzieci.


Aparat na Komunię do 1500 zł: Panasonic LUMIX DC-TZ90

Panasonic LUMIX DC-TZ90 wyposażony został w wysokiej czułości matrycę MOS o rozdzielczości 20,3 MP. Ogniskowa wynosi tutaj 24 – 480mm, a przysłona f/3.3 – f/6.4, co w ogólnym rozrachunku pozwala na wykonywanie zdjęcić o maksymalnej wielkości 5184 x 3888 pikseli, które cechują się bardzo wysoką szczegółowością.

Podobać może się również możliwość rejestrowania filmów w jakości 4k, moduł łączności Wi-Fi oraz 3-calowy ekran osadzony na odchylanych o 180 stopni zawiasach. Daje to między innymi możliwość wykonania perfekcyjnego selfie, które będziemy mogli zobaczyć przed wykonaniem na odchylanym ekranie. To świetny aparat cyfrowy na Komunię.