Jaki aparat fotograficzny do 500 zł? TOP 5

Gdy kilka lat temu w smartfonach zaczęły pojawiać się coraz bardziej zaawansowane aparaty fotograficzne, klasycznym aparatom wróżono szybkie odejście do lamusa. Jednak aparaty nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Udowodniły, że w wielu przypadkach robią lepsze zdjęcia i filmy niż smartfony. Jednak czy uda się znaleźć dobry model w cenie do 500 zł? Jaki aparat fotograficzny do 500 zł warto kupić? Zobacz nasz ranking, a w nim najlepsze aparaty cyfrowe w tym przedziale cenowym.

  • Aparat fotograficzny kompaktowy: Kodak FZ151
  • Dobry aparat fotograficzny do 500 zł: Canon IXUS 185
  • Aparat fotograficzny cyfrowy: Sony Cyber-Shot DSC-W810
  • Aparat fotograficzny wodoszczelny: Kodak WP1 waterproof
  • Aparat z 5-krotnym zoomem optycznym: Nikon COOLPIX A10

Aparat fotograficzny kompaktowy: Kodak FZ151

jaki aparat fotograficzny do 500 złNowoczesny aparat fotograficzny kompaktowy, z pomocą którego zrobisz doskonałe zdjęcia zarówno w bliskim, jak i dalekim planie. Tak szeroką możliwość daje 15-krotne zbliżenie optyczne oraz optyczna stabilizacja obrazu, która pozwala zrobić ostre zdjęcia nawet bardzo odległych obiektów. Do Twojej dyspozycji jest 24-milimetrowy, szerokokątny obiektyw oraz matryca o rozdzielczości 16 megapikseli. Przetwornik obrazu CCD, automatycznie dostosowuje ilość światła, co zapobiega ziarnistości zdjęć przy słabym oświetleniu. Aparat umożliwia też nagrywanie filmów w HD.


Dobry aparat fotograficzny do 500 zł: Canon IXUS 185

jaki aparat fotograficzny do 500 złSzukasz maksymalnej jakości w najlepszej cenie? Właśnie znalazłeś. W tej niewielkiej obudowie producent umieścił matrycę o rozdzielczości 20MP, 8-krotny zoom optyczny, doskonały obiektyw, bardzo pojemny akumulator i wiele innych podzespołów, które sprawią, że fotografowanie będzie czystą przyjemnością. Jasność obiektywu to w tym przypadku 3.2-6.9F. Maksymalna szybkość migawki to 1/2000s. Zdjęcia robić możemy w trybie automatycznym, albo samodzielnie dostosowując tryby ekspozycji, czy balans bieli. Aparat jest bardzo lekki – waży nieco powyżej 100g.


Aparat fotograficzny cyfrowy: Sony Cyber-Shot DSC-W810

jaki aparat fotograficzny do 500 złInnowacyjny aparat fotograficzny cyfrowy wykonujący imponujące zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 5152×3864 pikseli. Spośród innych aparatów kompaktowych model ten wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnego przetwornika obrazu Super HAD CCD. Z kolei stabilizator SteadyShot pozwala na zrobienie ostrych zdjęć nawet przy maksymalnym zbliżeniu. Szerokokątny obiektyw 26mm doskonale sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć grupowych – nikt nie znajdzie się poza kadrem. Aparat nagrywa też filmy w rozdzielczości HD 720p.


Aparat fotograficzny wodoszczelny do 400 zł: Kodak WP1 waterproof

jaki aparat fotograficzny do 500 złLubisz snorkować lub nurkować? Ten aparat fotograficzny wodoszczelny jest idealny do utrwalania piękna podwodnego świata. Możesz bez problemu zanurzyć się z nim na głębokość do 5m. Zachwycą Cię zdjęcia o rozdzielczości do 4608×3456 pikseli. Aparat wyposażony jest w zoom cyfrowy oraz lampę błyskową, która pomoże wykonywać zdjęcia przy słabszej widoczności. Jasność obiektywu to w przypadku tego modelu 2.85F. Minimalna szybkość migawki to 4s, zaś maksymalna to 1/2000s. Możemy też nagrywać filmy w HD. Aparat zasilany jest bateriami AA. Nie ma więc konieczności ładowania akumulatora.


Aparat z 5-krotnym zoomem optycznym: Nikon COOLPIX A10

jaki aparat fotograficzny do 500 złAparat, który nie tylko robi doskonałe zdjęcia, ale też stylowo wygląda. Dostępny jest w wielu modnych wersjach kolorystycznych. Jest tak intuicyjny w obsłudze, że nawet początkująca osoba wykona nim idealne zdjęcia. Wyposażony jest w nowoczesną matrycę o rozdzielczości 16,1 mln pikseli. Obiektyw Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym pozwoli wykonać także szerokokątne ujęcia grupowe. Dzięki wyświetlaczowi LCD o przekątnej 2,7 cala kadrowanie jest znacznie ułatwione. Osobom początkującym bardzo przyda się aż 15 różnych trybów fotografowania.


Jaki aparat fotograficzny do 500 zł? TOP 5
4.5 (90%) 2 głosów