Jaka wyciskarka do cytrusów? Wybraliśmy 5 najlepszych modeli

Cytrusy to świetne owoce zarówno na lato, jak i na zimę. Smaczne, pożywne i możliwe do przechowywania przez długi czas. Są również niezwykle zdrowe. To fantastyczne źródło witamin A, B i C, a także błonnika. Można jeść je bezpośrednio po obraniu ze skórki, bądź też wyciskać z nich sok.

Aby zrobić to szybko i efektywnie warto zaopatrzyć się wyciskarkę do soków. O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu urządzenia dowiesz się z poradnika Jaka wyciskarka do soku? Jak wybrać?

Popularne wyciskarki do soków

Jeśli chcesz poznać konkretne wyciskarki do soków w różnych przedziałach cenowych, poniżej znajdziesz najlepsze propozycje.

W tym rankingu znajdziesz:

  • MPM MWC-02: wyciskarka do cytrusów do 60 zł
  • Blaupunkt CJS401: wyciskarka do soków do 70 zł
  • Beko CJB6040W: wyciskarka do cytrusów do 100 zł
  • Philips HR2752/90: wyciskarka do cytrusów do 300 zł
  • Blaupunkt SJH501: cicha wyciskarka do soków z funkcją szatkownicy

Dobra wyciskarka do cytrusów: MPM MWC-02

wyciskarka do cytrusów

Niewielka, zgrabna i jednocześnie bardzo praktyczna wyciskarka do cytrusów. Wyciskarka MPM MWC-02 wyposażona jest w duży, wyjmowany pojemnik na sok o pojemności 0,6 litra. Nietypowa konstrukcja silnika sprawia, że sitko do wyciskania może obracać się w obydwie strony, co znacznie ułatwia wyciskanie.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest specjalne miejsce do nawijania przewodu zasilającego, co ułatwia przechowywanie wyciskarki. MPM MWC-02 jest też łatwa do mycia i ma gumowe nóżki antypoślizgowe.


Wyciskarka do soków do 70 zł: Blaupunkt CJS401

wyciskarka do cytrusów

Jeśli potrzebujesz wyciskarki z większym pojemnikiem, to dobrym wyborem będzie Blaupunkt CJS401. Wyposażona jest w dzbanek na sok o pojemności aż 1,2 litra. Czytelna skala pomiarowa ułatwia przygotowanie odpowiedniej ilości soku. W zestawie znajdują się dwa stożki o różnej wielkości, dzięki czemu możemy jej używać do każdego rodzaju cytrusów.

Kolejnym atutem jest filtr pozwalający kontrolować gęstość przygotowywanego napoju, dzięki kontroli ilości miąższu, jaki ma znaleźć się w soku. Wśród innych istotnych cech ułatwiających korzystanie z wyciskarki jest miejsce na nawijanie kabla zasilającego oraz łatwe czyszczenie pojemnika i poszczególnych elementów. Co ważne, wszystkie plastikowe elementy wykonano z wysokiej jakości tworzywa pozbawionego BPA (szkodliwego bisfenolu A), co gwarantuje, że uzyskany sok będzie nie tylko smaczny, ale też zdrowy.


Wyciskarka do cytrusów do 100 zł: Beko CJB6040W

wyciskarka do cytrusów

Beko CJB6040W to niezawodna wyciskarka do cytrusów w bardzo rozsądnej cenie. Jeśli chcesz codziennie cieszyć się zdrowym sokiem, to urządzenie to jest w sam raz dla Ciebie. Wyciskarka nie ma dzbanka na sok, ten jest nalewany bezpośrednio do szklanki lub innego pojemnika. Dzięki blokadzie kapania, masz pewność, że blat stołu pozostanie czysty.

Beko CJB6040W wyposażony jest w dwa wymienne stożki, co umożliwia wyciskanie soku z każdego rodzaju cytrusów, a dwukierunkowy silnik zwiększa efektywność urządzenia i daje pewność, że nic się nie zmarnuje. Poszczególne elementy wyciskarki można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.


Wyciskarka do cytrusów do 300 zł: Philips HR2752/90

wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka, którą bez obaw możesz włączyć wieczorem, czy rano, kiedy wszyscy domownicy jeszcze smacznie śpią. Jest ona tak cicha, że ich nie obudzi. Model Philips HR2752/90 jest przy tym jest bardzo mocna. Silnik ma aż 85 W, a więc wyciskanie pomarańczy, czy grejpfrutów nie będzie stanowić żadnego wysiłku.

Na uwagę zasługuje specjalny kształt dziobka. Jest on tak wyprofilowany, że zapobiega kapaniu soku po zakończeniu wyciskania. Ciekawym rozwiązaniem jest przezroczysta nakładka, która chroni wnętrze urządzenia przed kurzem, gdy jest nieużywane i stoi w szafce. Sitko wyciskarki możemy myć pod bieżącą wodą.


Wyciskarka do soków z funkcją szatkownicy: Blaupunkt SJH501

wyciskarka do soku

Blaupunkt SJH501 to bardzo dobra, elektryczna wyciskarka do owoców. Wyposażona w silnik o mocy 150W, zapewnia niezwykle efektywną pracę i wyciskanie każdego rodzaju owoców i warzyw. Poziomy mechanizm wyciskający zwiększa wydajność urządzenia (do 85 procent soku!), a silnik z funkcją pracy wstecznej zapobiega jego blokowaniu i pozwala łatwo usunąć twarde przedmioty z komory (np. pestki).

Blaupunkt SJH501 pracuje cicho, co także wpływa na wygodę użytkowania. Dodatkową zaletą urządzenia jest dodatkowa funkcja. Dzięki dołączonym elementom wyposażenia, można ją przekształcić w szatkownicę i szybko przygotować warzywa na sałatkę. W zestawie otrzymujemy również dwa pojemniki na sok i pulpę o pojemności 1 l każdy. Skraca to czas potrzebny na przygotowanie soku oraz czyszczenie urządzenia.

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.