
Waga łazienkowa to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Ma jednak pewne ograniczenie, ponieważ może wskazać wyłącznie wagę konkretnej osoby. Dotychczas bardziej skomplikowane pomiary mogły być wykonywane wyłącznie w gabinetach dietetyków lub innych specjalistycznych laboratoriach.
Rozwój technologiczny umożliwia skorzystanie z profesjonalnej wagi diagnostycznej we własnych czterech ścianach.
W tym artykule znajdziesz:
Polecane wagi łazienkowe – ranking TOP 10
- Eufy Smart Scale C1 – waga z pomiarem tkanki tłuszczowej
- Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – waga z pomiarem tkanki tłuszczowej
- Huawei Scale 3 – polecana waga diagnostyczna
- Withings Body + – najlepsza waga diagnostyczna
- Fitbit Aria Air – szklana waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu
- Omron BF511 Blue – profesjonalna waga łazienkowa
- Blaupunkt BSM 411 – waga z pomiarem wody w organizmie
- Withings Body – dobra waga łazienkowa
- Oromed Oro Scale – waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej i BMI
- Concept Perfect Health – dobre wagi analityczne
Jak działa waga diagnostyczna?
Waga diagnostyczna działa na zasadzie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Gdy wchodzimy na wagę, nasze stopy dotykają niewielkich elektrod, znajdujących się na jej powierzchni. Elektrody te emitują bardzo niewielki impuls elektryczny, który przechodzi przez nasze ciało. Jest on na tyle słaby, że zupełne nie jest dla nas wyczuwalny, ale jednocześnie wystarczająco mocny, aby dostarczył wadze wszystkich niezbędnych danych.
Działanie BIA opiera się na założeniach mówiących, że tkanka tłuszczowa, mięśniowa, kości oraz inne substancje znajdujące się w organizmie przewodzą impulsy elektryczne w zgoła inny sposób. Urządzenie wykorzystuje tę informację, aby ustalić dane dotyczące składu ciała.
Waga diagnostyczna a waga łazienkowa – czym się różnią?
Funkcjonalność wagi łazienkowej ogranicza się do zaprezentowania masy ciała osoby, która na nią wejdzie. Jest przydatnym urządzeniem małego AGD umożliwiającym dbanie o swoją kondycję oraz zdrowie. Możliwości wagi diagnostycznej są dużo większe. Przede wszystkim umożliwiają one szeroko rozumianą analizę składu ciała. W jej wyniku można dowiedzieć się, ile kilogramów naszego ciała stanowią mięśnie, kości, tłuszcz czy woda. Umożliwia to między innymi monitorowanie zmian w tym zakresie, a co za tym idzie bardziej efektywne dbanie o swoją formę.
Najpopularniejsze modele wskazują między innymi:
- ilość masy mięśniowej
- zawartość tkanki tłuszczowej
- dane dotyczące masy kostnej
- zawartość wody w organizmie
- wskaźnik BMI
- zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
Pozostałe funkcje wag diagnostycznych
Oprócz dokonywania wszechstronnych pomiarów, nowoczesne wagi wyposażone są też w szereg dodatkowych funkcji. Godne zainteresowania są między innymi:
- moduł bluetooth – waga łazienkowa z bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesłanie danych z urządzenia do naszego smartfona, czy tableta. Następnie z pomocą odpowiedniej aplikacji możemy je analizować i archiwizować
- profile użytkowników – jeśli z wagi korzysta kilka osób, nie będą one musiały za każdym razem wprowadzać swoich ustawień. Wystarczy, że raz zdefiniują je na swoim profilu
- automatyczne wyłączanie – bardzo praktyczna funkcja wyłączania wagi po określonym czasie jej bezczynności. Pozwala to oszczędzać energię, więc rzadziej będziemy musieli wymieniać baterie
- automatyczna kalibracja
- automatyczne włączanie
- przeliczanie jednostek
- wskazanie temperatury
Jaką wagę diagnostyczną kupić? TOP 10
Opinie o wagach diagnostycznych są dobre, mimo tego, że nie są one tak precyzyjne jak specjalistyczny sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu wagi to dobra alternatywa dla wspomnianych wyżej sprzętów, którą można pozyskać niewielkim kosztem, a cena nie różni się znacząco od tych tradycyjnych.
Warto posiadać takie urządzenie we własnym domu, ponieważ dostarcza ono wielu ciekawych informacji na temat naszego organizmu, a także pozwala kontrolować różne parametry oraz dbać o zdrowie i kondycję.
Oto kilka modeli wag diagnostycznych, które zasługują na polecenie.
Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej : Eufy Smart Scale C1
Inteligentna waga łazienkowa, którą można kupić za około 100 złotych. Oblicza współczynnik BMI, mierzy masę mięśniową, tkankę tłuszczową oraz zawartość wody w organizmie. Maksymalne obciążenie wagi to 180 kg. Ma wbudowaną pamięć, umożliwiającą zapamiętanie kilku użytkowników (maksymalnie 16) i bezbłędnie ich rozpoznaje. Wyposażono ją w superczułe czujniki w kształcie litery G, które zapewniają bardzo precyzyjne pomiary. Do wagi łatwo ściągniesz dedykowaną aplikację, którą można połączyć m.in. z Apple Health, Google Fit czy Fitbit.
Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej : Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
Ta szklana waga z pomiarem tkanki tłuszczowej jest bardzo precyzyjna. Oferuje zaawansowane pomiaru składu ciała: oprócz masy ciała, tkanki tłuszczowej i zawartości wody w organizmie pozwala na obliczenie masy kości oraz mięśni. Waga jest niezwykle dokładna – oferuje pomiar aż do 50 gramów. Łączy się bezprzewodowo z dedykowaną aplikacją na Android oraz iOS. Ma automatyczną kalibrację i automatyczne wyłączanie, gdy tylko zejdzie się z wagi. Dzięki aplikacji będziesz miał dostęp do wszystkich statystyk w jednym miejscu.
Polecana waga diagnostyczna: Huawei Scale 3
Inteligentna waga łazienkowa, którą można kupić za nieco ponad 100 złotych. Potrafi ona monitorować więcej niż 10 elementów składu ciała, między innymi jego wagę, masę tkanki tłuszczowej, masę mięśni oraz procent wody w organizmie. Urządzenie łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi i współpracuje z aplikacją Huawei Zdrowie. Warto też zwrócić uwagę na nowoczesny design, a w szczególności na panel ze szkła hartowanego. To dobra waga łazienkowa z inteligentnymi funkcjami.
Najlepsza waga diagnostyczna – Withings Body +
Withings Body + to profesjonalna waga z pełną analizą składu masy ciała: automatycznie zapisuje wszystkie zebrane informacje, a także nagradza użytkownika za zrzucone kilogramy. Aplikacja dostarcza także spersonalizowane na podstawie wyników porady, a także zapewnia łatwy dostęp do raportów i osiągniętych celów. Wynik każdego ważenia jest automatycznie przesyłany do aplikacji Health Mate przez WiFi lub Bluetooth. Ta waga również ma dwa dodatkowe tryby: dla niemowląt oraz dla kobiet w ciąży. Aplikację można połączyć nie tylko z aplikacjami do śledzenia posiłków, ale także apkami do treningów.
Szklana waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu: Fitbit Aria Air
Ta inteligentna waga łazienkowa diagnostyczna nie tylko mierzy i wyświetla wagę na ekranie, ale także oferuje pomiar tkanki tłuszczowej, obliczanie współczynnika BMI oraz synchronizuje się automatycznie z trackerem lub smartwatchem Fitbit przy pomocy aplikacji. Umożliwia także połączenie się z innymi aplikacjami partnerskimi. Waga współpracuje z dedykowaną aplikacją i tam też możesz rejestrować swoje posiłki, ćwiczenia oraz aktywność fizyczną – w połączeniu z pomiarem tkanki tłuszczowej i masy ciała łatwiej zrozumiesz swoje ciało. Poznasz także, czy treningi przynoszą oczekiwane efekty.
Profesjonalna waga łazienkowa: Omron BF511 Blue
Omron BF511 to nie tylko profesjonalna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, ale jeden z najbardziej zaawansowanych monitorów składu ciała tej marki. Urządzenie zostało sklasyfikowane jako sprzęt medyczny co oznacza, że dokładność pomiarów stoi na najwyższym poziomie. Waga posiada uchwyt, który należy trzymać podczas pomiaru. Wbudowano w niego czujniki, dzięki czemu pomiar jest niezwykle dokładny. Za monitorowanie składu ciała odpowiada łączenie aż 8 sensorów.
Waga z pomiarem wody w organizmie: Blaupunkt BSM 411
BSM 411 to urządzenie, które kosztuje niemal tyle samo co tradycyjna waga łazienkowa, a posiada dodatkowe funkcje, które znane są z profesjonalnych wag diagnostycznych. Waga potrafi monitorować zawartość różnych tkanek oraz substancji w organizmie, a na tej podstawie oblicza dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Pod szklanym panelem znajduje się czarne tło z nowoczesnym wzorem, co stanowić będzie ozdobę Waszej łazienki.
Waga z pomiarem BMI: Withings Body
Urządzenia marki Withings cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Model Body to dobra waga łazienkowa, która łączy się ze smartfonem, a dzięki aplikacji Health Mate śledzić można trendy pomiarów swojego ciała. Monitoruje wiele parametrów, z których większość wymieniona została w opisach powyżej. Warto podkreślić, że potrafi ona obliczyć wagę dziecka. Wystarczy na nią wejść, trzymając je na rękach. Co więcej, w przypadku kobiet w ciąży, waga obliczy także masę ciała przyszłej pociechy.
Oromed Oro Scale – waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej i BMI
Kolejny model to waga diagnostyczna za nieco ponad 100 złotych. Potrafi zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i wody w organizmie oraz wskazać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Warto zwrócić uwagę na duży czytelny wyświetlacz oraz łatwość jej obsługi. Proponowana waga dostępna jest w dwóch szklanych wariantach – białymi czarnym oraz z panelem wykonanym z naturalnego bambusa.
Concept Perfect Health – dobre wagi analityczne
Urządzenia marki Concept Perfect Health to nowoczesne wagi diagnostyczne, które monitorują skład procentowy naszego organizmu. Do pełnego działania tych wag niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Feelfit, która dostępna jest zarówno na smartfony z systemem iOS jak i Android. Wyniki pomiaru widoczne są na wyświetlaczu wagi oraz zapisują się we wspomnianej aplikacji, która dodatkowo je analizuje. Dostępne są modele VO 4000, VO 4001, VO 4010 oraz VO 4011.
Wszystkie wagi łazienkowe
Może Cię zainteresować:
Najnowsze

Jaka drukarka do domu? Ranking drukarek domowych 2023

Ranking smartfonów 2023. Jaki flagowiec kupić? Najlepsze telefony

Jaki mały smartfon kupić? Ranking małych telefonów 2023

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy? Ranking

Jaki laptop do 2500 zł wybrać? Ranking modeli 2023

Jaki laptop do 1500 zł kupić? Ranking 2023

Jaki laptop do 2000 zł? Ranking tanich laptopów

Jaki laptop do 3000 zł? Polecane laptopy
