Jaka waga łazienkowa? Najlepsze wagi diagnostyczne

Waga łazienkowa to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Ma jednak pewne ograniczenie, ponieważ może wskazać wyłącznie wagę konkretnej osoby. Dotychczas bardziej skomplikowane pomiary mogły być wykonywane wyłącznie w gabinetach dietetyków lub innych specjalistycznych laboratoriach.

Rozwój technologiczny umożliwia skorzystanie z profesjonalnej wagi diagnostycznej we własnych czterech ścianach.

W tym artykule znajdziesz:

Polecane wagi łazienkowe – ranking TOP 10

Jak działa waga diagnostyczna?

Waga diagnostyczna działa na zasadzie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Gdy wchodzimy na wagę, nasze stopy dotykają niewielkich elektrod, znajdujących się na jej powierzchni. Elektrody te emitują bardzo niewielki impuls elektryczny, który przechodzi przez nasze ciało. Jest on na tyle słaby, że zupełne nie jest dla nas wyczuwalny, ale jednocześnie wystarczająco mocny, aby dostarczył wadze wszystkich niezbędnych danych.

Działanie BIA opiera się na założeniach mówiących, że tkanka tłuszczowa, mięśniowa, kości oraz inne substancje znajdujące się w organizmie przewodzą impulsy elektryczne w zgoła inny sposób. Urządzenie wykorzystuje tę informację, aby ustalić dane dotyczące składu ciała.

Waga diagnostyczna a waga łazienkowa – czym się różnią?

Funkcjonalność wagi łazienkowej ogranicza się do zaprezentowania masy ciała osoby, która na nią wejdzie. Jest przydatnym urządzeniem małego AGD umożliwiającym dbanie o swoją kondycję oraz zdrowie. Możliwości wagi diagnostycznej są dużo większe. Przede wszystkim umożliwiają one szeroko rozumianą analizę składu ciała. W jej wyniku można dowiedzieć się, ile kilogramów naszego ciała stanowią mięśnie, kości, tłuszcz czy woda. Umożliwia to między innymi monitorowanie zmian w tym zakresie, a co za tym idzie bardziej efektywne dbanie o swoją formę.

Najpopularniejsze modele wskazują między innymi:

 • ilość masy mięśniowej
 • zawartość tkanki tłuszczowej
 • dane dotyczące masy kostnej
 • zawartość wody w organizmie
 • wskaźnik BMI
 • zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)

Pozostałe funkcje wag diagnostycznych

Oprócz dokonywania wszechstronnych pomiarów, nowoczesne wagi wyposażone są też w szereg dodatkowych funkcji. Godne zainteresowania są między innymi:

 • moduł bluetooth – waga łazienkowa z bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesłanie danych z urządzenia do naszego smartfona, czy tableta. Następnie z pomocą odpowiedniej aplikacji możemy je analizować i archiwizować
 • profile użytkowników – jeśli z wagi korzysta kilka osób, nie będą one musiały za każdym razem wprowadzać swoich ustawień. Wystarczy, że raz zdefiniują je na swoim profilu
 • automatyczne wyłączanie – bardzo praktyczna funkcja wyłączania wagi po określonym czasie jej bezczynności. Pozwala to oszczędzać energię, więc rzadziej będziemy musieli wymieniać baterie
 • automatyczna kalibracja
 • automatyczne włączanie
 • przeliczanie jednostek
 • wskazanie temperatury

Jaką wagę diagnostyczną kupić? TOP 10

Opinie o wagach diagnostycznych są dobre, mimo tego, że nie są one tak precyzyjne jak specjalistyczny sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu wagi to dobra alternatywa dla wspomnianych wyżej sprzętów, którą można pozyskać niewielkim kosztem, a cena nie różni się znacząco od tych tradycyjnych.

Warto posiadać takie urządzenie we własnym domu, ponieważ dostarcza ono wielu ciekawych informacji na temat naszego organizmu, a także pozwala kontrolować różne parametry oraz dbać o zdrowie i kondycję.

Oto kilka modeli wag diagnostycznych, które zasługują na polecenie.
Najlepsza waga diagnostyczna – Withings Body +

Withings Body + to profesjonalna waga z pełną analizą składu masy ciała: automatycznie zapisuje wszystkie zebrane informacje, a także nagradza użytkownika za zrzucone kilogramy. Aplikacja dostarcza także spersonalizowane na podstawie wyników porady, a także zapewnia łatwy dostęp do raportów i osiągniętych celów. Wynik każdego ważenia jest automatycznie przesyłany do aplikacji Health Mate przez WiFi lub Bluetooth. Ta waga również ma dwa dodatkowe tryby: dla niemowląt oraz dla kobiet w ciąży. Aplikację można połączyć nie tylko z aplikacjami do śledzenia posiłków, ale także apkami do treningów.


Oromed Oro Scale – waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej i BMI

Kolejny model to waga diagnostyczna za nieco ponad 100 złotych. Potrafi zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej i wody w organizmie oraz wskazać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Warto zwrócić uwagę na duży czytelny wyświetlacz oraz łatwość jej obsługi. Proponowana waga dostępna jest w dwóch szklanych wariantach – białymi czarnym oraz z panelem wykonanym z naturalnego bambusa.


Concept Perfect Health – dobre wagi analityczne

Urządzenia marki Concept Perfect Health to nowoczesne wagi diagnostyczne, które monitorują skład procentowy naszego organizmu. Do pełnego działania tych wag niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Feelfit, która dostępna jest zarówno na smartfony z systemem iOS jak i Android. Wyniki pomiaru widoczne są na wyświetlaczu wagi oraz zapisują się we wspomnianej aplikacji, która dodatkowo je analizuje. Dostępne są modele VO 4000, VO 4001, VO 4010 oraz VO 4011.


Wszystkie wagi łazienkowe


Może Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (4 głosy)

Czytaj więcej