Jaka waga diagnostyczna? Ranking TOP 5

Waga łazienkowa to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Ma jednak pewne ograniczenie, ponieważ może wskazać wyłącznie wagę konkretnej osoby. Dotychczas bardziej skomplikowane pomiary mogły być wykonywane wyłącznie w gabinetach dietetyków lub innych specjalistycznych laboratoriach. Rozwój technologiczny umożliwia skorzystanie z profesjonalnej wagi diagnostycznej we własnych czterech ścianach.

W tym artykule znajdziesz:

  • Jak działa waga diagnostyczna?
  • Waga diagnostyczna a waga łazienkowa – czym się różnią?
  • Jaką wagę diagnostyczną kupić? TOP 5

Jak działa waga diagnostyczna?

Waga diagnostyczna działa na zasadzie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA).

Metoda BIA polega na przepuszczaniu prądu o niewielkim napięciu przez ciało badanego za pomocą elektrod przypiętych w konkretnych punktach na ciele.

Działanie BIA opiera się na założeniach mówiących, że tkanka tłuszczowa oraz mięśniowa przewodzą impulsy elektryczne w zgoła inny sposób. Urządzenie wykorzystuje tę informację, aby ustalić dane dotyczące składu ciała.

Waga diagnostyczna a waga łazienkowa – czym się różnią?

Funkcjonalność wagi łazienkowej ogranicza się do zaprezentowania masy ciała osoby, która na nią wejdzie. Jest przydatnym urządzeniem małego AGD umożliwiającym dbanie o swoją kondycję oraz zdrowie. Możliwości wagi diagnostycznej są dużo bardziej obszerne. Przede wszystkim większość z nich pozwala na szeroko rozumianą analizę składu ciała. Najpopularniejsze modele wskazują między innymi:

  • ilość masy mięśniowej,
  • zawartość tkanki tłuszczowej,
  • dane dotyczące masy kostnej,
  • zawartość wody w organizmie,
  • wskaźnik BMI badanego.

Jaką wagę diagnostyczną kupić? TOP 5

Opinie o wagach diagnostycznych są dobre, mimo tego, że nie są tak precyzyjne jak specjalistyczny sprzęt o wartości kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to dobra alternatywa, którą można pozyskać niewielkim kosztem, ponieważ ich cena nie różni się znacząco od tradycyjnych wag łazienkowych.

Warto posiadać takie urządzenie we własnym domu, ponieważ dostarcza ono wielu ciekawych informacji na temat naszego organizmu, a także pozwala kontrolować różne parametry oraz dbać o zdrowie i kondycję. Oto kilka modeli wag diagnostycznych, które zasługują na polecenie.

Tania waga diagnostyczna: Huawei Smart Scale AH100

jaka waga diagnostycznaHuawei Smart Scale AH100 stanowi nowoczesną wagę diagnostyczną z elektronicznym wyświetlaczem. Jej funkcjonalność gwarantuje rzetelną kontrolę nad wieloma parametrami organizmu. Mierzy między innymi masę kości i mięśni, poziom tkanki tłuszczowej czy zawartość wody w ciele badanego. Co więcej, posiada pamięć pomiaru dla nawet dziesięciu użytkowników, więc doskonale sprawdzi się w każdym domu. Huawei Smart Scale AH100 współpracuje z aplikacjami na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i IOS. Dzięki temu kontrola postępów może być jeszcze bardziej rzetelna. Samo urządzenie nie waży nawet 2 kilogramów i jest zasilane przez cztery akumulatory AAA.


Waga diagnostyczna do 150 zł: Xiaomi Mi Smart Scale 2

jaka waga diagnostycznaXiaomi Mi Smart Scale 2 to propozycja od chińskiego producenta, który przebojem trafił na europejskie rynki. Urządzenie posiada wiele różnych funkcji umożliwiających analizę składu ciała. Dzięki synchronizacji wagi diagnostycznej ze smartfonem z systemem Android lub IOS możliwe jest gromadzenie danych na temat swojego organizmu, a także ich bieżące kontrolowanie. Śledzenie zmian zachodzących w ciele pomaga uzyskać wymarzoną sylwetkę, a także zadbać o zdrowie. Xiaomi Mi Smart Scale 2 umożliwia zapisywanie w pamięci parametrów nawet szesnastu osób, a następnie każdą z nich automatycznie rozpoznaje. Maksymalne obciążenie wagi wynosi 150 kg, a wszystkie wskaźniki prezentuje z dokładnością do 100 gramów, w kilku różnych jednostkach.


Waga diagnostyczna do 200 zł: Beurer BF 600 Pure czarna

jaka waga diagnostycznaBeurer BF 600 Pure czarna to elektroniczna waga diagnostyczna od uznanego producenta. Platforma jest zrobiona z estetycznego szkła, a jej maksymalne obciążenie to aż 180 kilogramów. Jej funkcjonalność umożliwia rzetelną analizę składu ciała z dokładnością do 100 gramów. Prezentowane wyniki można wyświetlić na elektronicznym ekranie w kilku jednostkach. Poza danymi dotyczącymi masy kości, tkanki mięśniowej i tłuszczowej Beurer BF 600 Pure czarna posiada również bardziej specjalistyczne opcje. Osoby dbające o formę z pewnością docenią możliwość precyzyjnego pomiaru zawartości wody w organizmie oraz udziału tkanki tłuszczowej w części brzusznej.


Waga diagnostyczna do 250 zl: TERRAILLON Web Coach Prime White

jaka waga diagnostycznaWaga diagnostyczna TERRAILLON Web Coach Prime White posiada szklaną platformę i duży ekran LCD ułatwiający odczytywanie wszystkich prezentowanych na nim danych. Pamięć pomiarów urządzenia umożliwia utworzenie profili dla ośmiu użytkowników. Co więcej, może współpracować jednocześnie z ośmioma smartfonami lub tabletami i automatycznie rozpoznaje, który domownik aktualnie z niej korzysta. TERRAILLON Web Coach Prime White pozwala na analizowanie składu ciała, a także określa poziom wskaźnika BMI. Każda osoba pragnąca zadbać o swoją formę i kondycję z pewnością doceni możliwość zsynchronizowania wagi z dedykowaną aplikacją mobilną, która prezentuje porady naukowe i pomaga osiągać określone cele.


Polecana waga diagnostyczna: Beurer BF 800

jaka waga diagnostycznaWaga diagnostyczna Beurer BF 800 to urządzenie dla wymagających użytkowników. Prezentuje się niezwykle elegancko, dzięki czemu uzupełni każdą łazienkę o niebanalne akcesorium, które jest jednocześnie praktyczne. Posiada funkcje pomiaru masy ciała, kości, tkanki mięśniowej i tłuszczowej, a także szereg innych udogodnień. Wyposażono ją w technologię Quick Start pozytywnie wpływającą na komfort codziennego korzystania, a także pamięć pomiaru dla nawet ośmiu domowników. Beurer BF 800 automatycznie rozpoznaje, który z nich aktualnie z niej korzysta, na podstawie zgromadzonych wcześniej danych. Waga posiada również wskaźnik przeciążenia oraz możliwość obliczania wskaźnika BMI.


Jaka waga diagnostyczna? Ranking TOP 5
5 (100%) 2 głosów