Jaka waga łazienkowa? Najlepsze wagi diagnostyczne – ranking

Waga łazienkowa, choć jest urządzeniem popularnym, ma pewne ograniczenia. Pozwala jedynie na zmierzenia masy ciała, bez wskazania dodatkowych parametrów, ważnych dla naszego zdrowia.  Dotychczas bardziej skomplikowane pomiary mogły być wykonywane jedynie w gabinetach dietetyków lub innych specjalistycznych laboratoriach. Dziś waga diagnostyczna, którą z łatwością możemy nabyć, umożliwia nam dokonywanie pomiarów ważnych parametrów we własnych domach i bez udziału specjalistów.

Spis treści:

Najlepsza waga łazienkowa – ranking 2024

Waga diagnostyczna to urządzenie, które warto posiadać we własnym domu. Dostarcza ono wielu ciekawych informacji na temat naszego organizmu, a także pozwala kontrolować różne parametry oraz dbać o zdrowie i kondycję.

Oto kilka modeli wag diagnostycznych, które zasługują na polecenie.Jak działa waga diagnostyczna?

Waga diagnostyczna działa na zasadzie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Gdy wchodzimy na wagę, nasze stopy dotykają niewielkich elektrod, znajdujących się na jej powierzchni. Elektrody te emitują bardzo niewielki impuls elektryczny, który przechodzi przez nasze ciało. Jest on na tyle słaby, że zupełnie nie jest dla nas wyczuwalny, ale jednocześnie wystarczająco mocny, aby dostarczył wadze wszystkich niezbędnych danych.

Działanie BIA opiera się na założeniach mówiących, że tkanka tłuszczowa, mięśniowa, kości oraz inne substancje znajdujące się w organizmie przewodzą impulsy elektryczne w zgoła inny sposób. Urządzenie wykorzystuje tę informację, aby ustalić dane dotyczące składu ciała.

Jak działa waga diagnostyczna?

Waga diagnostyczna a waga łazienkowa – czym się różnią?

Funkcjonalność wagi łazienkowej ogranicza się do zaprezentowania masy ciała osoby, która na nią wejdzie. Jest przydatnym urządzeniem małego AGD, wspierającym dbałość o kondycję oraz zdrowie. Możliwości wagi diagnostycznej są dużo większe. Waga diagnostyczna pozwala przeprowadzić szeroko rozumianą analizę składu ciała. W jej wyniku można dowiedzieć się, ile kilogramów naszego ciała stanowią mięśnie, kości, tłuszcz czy woda. Umożliwia to między innymi monitorowanie zmian w tym zakresie, a co za tym idzie bardziej efektywne dbanie o swoją formę.

Najpopularniejsze modele wskazują między innymi:

 • Ilość masy mięśniowej
 • Zawartość tkanki tłuszczowej
 • Dane dotyczące masy kostnej
 • Zawartość wody w organizmie
 • Wskaźnik BMI
 • Zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)

Pozostałe funkcje wag diagnostycznych

Oprócz dokonywania wszechstronnych pomiarów, nowoczesne wagi wyposażone są też w szereg dodatkowych funkcji. Godne zainteresowania są między innymi:

 • Moduł bluetooth – waga łazienkowa z bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesłanie danych z urządzenia do naszego smartfonu, czy tabletu. Następnie z pomocą odpowiedniej aplikacji możemy je analizować i archiwizować
 • Profile użytkowników – jeśli z wagi korzysta kilka osób, nie będą one musiały za każdym razem wprowadzać swoich ustawień. Wystarczy, że raz zdefiniują je na swoim profilu
 • Automatyczne wyłączanie – bardzo praktyczna funkcja wyłączania wagi po określonym czasie jej bezczynności. Pozwala to oszczędzać energię, więc rzadziej będziemy musieli wymieniać baterie
 • Automatyczna kalibracja
 • Automatyczne włączanie
 • Przeliczanie jednostek
 • Wskazanie temperatury

Jaką wagę łazienkową wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaka waga łazienkowa będzie dla Ciebie najlepsza, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim standardem obecnie jest automatyczne wyłączanie urządzenia, które pozwala oszczędzać baterię. Do tego warto też wybierać takie sprzęty, które zapewniają dokładne pomiary, możliwość zapisywania danych w pamięci i wskaźniki przeciążenia. Dobra waga łazienkowa powinna też pasować do Twojej łazienki i być wygodna w użytkowaniu, dlatego zwróć uwagę na jej design.

Czy warto zdecydować się na wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej? Ranking, który znajdziesz powyżej zawiera kilka takich modeli – niekiedy wystarczy dołożyć kilkadziesiąt złotych, by otrzymać takie funkcje, jak pomiar tłuszczu czy analiza BMI. Taka waga diagnostyczna pomoże Ci łatwiej zadbać o prawidłową masę ciała i analizować postępy, szczególnie, że często można znaleźć do nich dedykowane aplikacje.


Wszystkie wagi łazienkowe


Może Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 (9 głosów)

Czytaj więcej