Jaka torba i plecak na laptopa?

Z użytkowaniem laptopa wiąże się też konieczność zapewnienia odpowiedniej ochrony przy jego transporcie. Na rynku istnieje bardzo dużo artykułów chroniących laptopy.  Zanim jednak zdecydujemy, czy odpowiadają nam bardziej plecaki na laptopa, czy też torby na laptopa warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

Porady podzieliliśmy na kilka sekcji, aby ułatwić odszukanie kluczowych informacji. W tym artykule znajdziesz:

  • Torba czy plecak na laptopa?
  • Jaką torbę na laptopa wybrać?
  • Jaki plecak na laptopa wybrać?

Torba czy plecak na laptopa?

Pierwsza wątpliwość, jaka może się pojawiać to, czy zdecydować się na torbę, czy na plecak na laptopa. To diametralna różnica, szczególnie w wygodzie.

jaka torba i plecak na laptopa

Dla kogo torba na laptopa?

Zajmijmy się najpierw pierwszym wariantem wymienionym powyżej, który jest bardzo popularnym wyborem wśród pań, lecz nie tylko. Na pewno taka torba będzie bardziej odpowiednia dla osób, które mają elegancki styl. Czasem to swego rodzaju konieczność, kiedy trzeba się tak ubierać na co dzień do pracy.

Czasami natomiast jest to rzeczą naturalną, szczególnie w przypadku kobiet, które lubią się ładnie ubrać. Należy powiedzieć, że w jednym i drugim przypadku na przykład zestawienie eleganckiego garnituru z plecakiem prezentuje się bardzo źle. Dlatego właśnie o torbie powinny pomyśleć osoby, którym zależy na kwestii estetycznej.

Natomiast kiedy nie będzie to najlepszym wyborem? Przykładowo, gdy mamy dość ciężki sprzęt, ponieważ wtedy noszenie go na ramieniu okaże się mało komfortowe. Trzeba także pamiętać, że w torbie nie zmieścimy zbyt dużo akcesoriów i dokumentów, dlatego, jeśli chcemy nosić je razem z laptopem, to może nie być to dobry wybór.

Najczęściej wybierane torby do notebooków:

Dla kogo plecak na laptopa?

A jak sytuacja wygląda w przypadku plecaka? Tutaj jak można się domyślać, kwestia wygody wychodzi na pierwszy plan. Ktoś, kto na przykład przemieszcza się często rowerem i wozi ze sobą komputer, będzie potrzebował dobrego plecaka na laptopa, ponieważ torba do laptopa w takich warunkach się nie sprawdzi. Zatem plecak do laptopa jest na pewno dla osób, którym zależy na jak najlepszej mobilności.

Plecak na laptopa to również idealne rozwiązanie dla mam, które wracając z pracy, muszą odebrać jeszcze dziecko z przedszkola. Dzięki plecakowi bowiem mają dwie wolne ręce i swobodę co jest niezwykle ważne, gdy ma się pod opieką malucha. Do plecaka można włożyć także sporo dodatkowych rzeczy, nie tylko sam laptop i kabel. Jeśli zatem nie chcemy nosić dużej ilości osobnych pakunków z książkami, czy dokumentami, to warto wybrać właśnie taką opcję. Natomiast trudniej jest z pewnością dokładnie dopasować plecak do wielkości komputera.

Popularne plecaki na laptopy

Jaka torba do laptopa, czyli jak wybrać?

Gdy już wiemy jakie wady i zalety ma jeden oraz drugi produkt to zajmijmy się znalezieniem tego odpowiedniego dla siebie. Zatem najpierw trzeba zastanowić się, do czego będziemy używać takiego produktu. Jeśli podjęliśmy decyzję, że kupujemy torbę na laptopa, ponieważ pasuje bardziej do naszego stylu, to należy pomyśleć nad właściwym jej modelem. Na co zwrócić uwagę?

jaka torba na laptopa

Rozmiar laptopa

Kluczową sprawą jest tutaj rozmiar laptopa, to pod tym kątem należy szukać danej torby. Najlepiej, gdy będzie dobrze dopasowana, wtedy urządzenie stabilnie umieścimy w środku. Wśród dostępnych modeli toreb do laptopa znajdziemy rozmiary, które odpowiednio dopasowane są do wielkości laptopów.

Torby na laptopy:

Pojemność torby na laptopa

Torba na laptop i dokumenty wymaga natomiast poszukiwania modelu z większą ilością przegródek, czy dodatkową kieszenią. Pamiętajmy jednak, że jeżeli zbyt wiele włożymy do środka, to możemy mieć problem z noszeniem na ramieniu naszego pakunku.

Waga

Właśnie waga samej torby również powinna być kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę. Na przykład skórzane torby na laptopa, choć prezentują się bardzo elegancko, to są cięższe aniżeli torby do laptopa wykonane z poliestru czy nylonu. Jeśli zatem nasz komputer już sam w sobie jest ciężki, to nie dokładajmy sobie już dodatkowych kilogramów.

Bezpieczeństwo

Ważne są także kwestie bezpieczeństwa. To znaczy, że taki produkt ma chronić nasz sprzęt. Przecież to jedna z podstawowych jego funkcji. Dlatego dobrze, gdy materiał będzie wodoodporny i usztywniony. Dodatkowa ilość pianki jest bardzo wskazana, ponieważ pozwoli uniknąć uszkodzeń mechanicznych.

Wygoda użytkowania

W kwestii samego wykonania, które przekłada się też na komfort noszenia, trzeba zwrócić uwagę na pasek na ramię. Musi być on grubszy, solidny i najlepiej, jeśli ma nakładkę wykonaną z gumy, która ochroni ramię przed dużym ciężarem torby.

Jaki plecak na laptopa wybrać?

Jeżeli mowa o plecakach na laptopa, to wiele z poruszanych wyżej zagadnień odnosi się także do nich.

Rozmiar plecaka a rozmiar laptopa

Rozmiar laptopa również ma tutaj znaczenie, choć oczywiście nieco trudniej będzie już dopasować idealnie wymiar. Z kolei warto zastanowić się nad jednym plecakiem na dwa urządzenia o różnych wymiarach. W końcu może się zdarzyć, że w międzyczasie zechcemy zmienić komputer na większy lub mniejszy. Wtedy nie będzie się to wiązało z koniecznością zakupu kolejnego plecaka na laptopa.

jaki plecak na laptopa

Odpowiednia ochrona laptopa

Oczywiście podobnie, jak w przypadku toreb na laptopa, trzeba zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa naszego sprzętu. Zatem dobry, wytrzymały i wodoodporny materiał oraz usztywniona konstrukcja, to podstawowy wymóg.

Materiał wykonania

Najczęściej plecaki na laptopy wykonywane są z trzech materiałów:

Dodatkowe przegródki

Przydać może się duża ilość przegródek, szczególnie jeśli taki plecak na laptopa ma spełniać też rolę torebki. Plecak z kieszenią na laptopa oraz dużą ilością dodatkowych schowków, także takich na zamek, to większy porządek.

Wygoda użytkowania – co jest ważne?

Gdy wiemy, że zawartość plecaka będzie dość ciężka, to warto zadbać również o swój kręgosłup. Usztywniony i dobrze wyprofilowany tył plecaka do laptopa jest czymś bardzo wskazanym. Do tego koniecznie są szerokie i miękkie pasy na ramiona.

Inne akcesoria do ochrony laptopa: etui i walizka

Zarówno torby jak i plecaki na laptopy posiadają swoje plusy i minusy. Ważne, aby znać je wszystkie przed dokonaniem decyzji co wybrać, aby chronić naszego laptopa. Jak jeszcze można chronić laptopa? Jeśli często przenosisz laptop warto wziąć pod uwagę etui ochronne.

Etui do notebooka

Do ochrony notebooka przed zalaniem lub uszkodzeniem wykorzystywane jest także etui ochronne. Wykonane może być z takich materiałów jak: neopren, nylon, poliester, polikarbon, poliuretan. Etui przeznaczone jest do bezpiecznego i swobodnego przenoszenia laptopa, natomiast walizki świetnie chronią notebooki podczas podróży.

Jaka torba i plecak na laptopa?
5 (100%) 2 głosów