Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci? TOP 5

Dzieci powinny dbać o swoje zęby już od najmłodszych lat. Nie ma żadnego znaczenia, że mają one jeszcze zęby mleczne. Próchnica zębów mlecznych może w późniejszym wieku zaatakować także zęby stałe.

Dużą pomocą w dbaniu o zęby naszych pociech są szczoteczki elektryczne dla dzieci. Jednak jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci będzie najlepszym wyborem?

Czy powinna to być szczoteczka rotacyjna czy soniczna?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – co powinna mieć?

Decydując, jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci sprawdzi się najlepiej, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • Czujnik siły nacisku – nasze dziecko nie wie jeszcze, z jaką siłą ma dociskać szczoteczkę do zębów. W takich przypadkach bardzo pomocny jest czujnik nacisku. Na szczoteczce zapala się specjalna dioda, gdy nacisk jest za mocny. Czasem też szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku może na chwilę wstrzymać swoją pracę, dając dziecku sygnał, żeby delikatniej przyciskało głowicę do powierzchni zębów.
  • Czasomierz – dzieci myją zęby zdecydowanie za krótko. Szczoteczka elektryczna z sygnalizatorem czasu mycia pomoże im uzmysłowić, ile dokładnie trzeba poświęcić czasu na daną część zębów. Gdy rozlega się sygnał, może kontynuować szczotkowanie w innej części.
  • Wskaźnik naładowania – gdy w trakcie szczotkowania akumulator szczoteczki się rozładuje, dziecko nie dokończy już mycia. Wskaźnik naładowania ostrzeże nas o tym odpowiednio wcześniej.
  • Regulacja prędkości – bardzo ważna funkcja w przypadku dzieci. Pozwoli dostosować szybkość szczotkowania do wieku i wrażliwości naszego malca. Najlepsza szczoteczka elektryczna z pewnością taką funkcję będzie posiadać.

Ranking szczoteczek elektrycznych dla dzieci

W tym rankingu znajdziesz:

  • Oral-B D100 Kids StarWars: szczoteczka rotacyjna z czasomierzem
  • Philips Sonicare for Kids: szczoteczka soniczna dla dziecka
  • Oral-B Pro 750: szczoteczka elektryczna dla nastolatków
  • Philips Sonicare CleanCare HX3212/15: tania szczoteczka soniczna
  • Irygatory do zębów dla dzieci

Inne szczoteczki z postaciami z bajek


Popularne szczoteczki sonieczne w Komputronik.pl


Szczoteczki elektryczne do zębów w sklepie


Polecane szczoteczki soniczne Philips


Irygatory do zębów dla dzieci

Dla starszych dzieci warto rozważyć zakup irygatora do zębów, będącego doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania. Irygator spryskuje zęby pod bardzo wysokim ciśnieniem, co pozwala to domyć trudno dostępne miejsca oraz przestrzenie międzyzębowe. Ciśnienie możemy ustawić w zakresie od 40 do 90 PSI. Irygator może pracować w trzech trybach – delikatnym, standardowym i pulsacyjnym. W tym ostatnim woda wypuszczana jest pod zróżnicowaną prędkością, co pomaga zwiększyć skuteczność mycia. Nie zabrakło także timera odmierzającego czas, który powinno poświęcić się na czyszczenie.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 (4 głosy)

Czytaj więcej