W tym rankingu znajdziesz:

  • Szczoteczka elektryczna dla dzieci – co powinna mieć?
  • Szczoteczka elektryczna do 50 zł: Oral-B D2 Kids Królewna Śnieżka
  • Szczoteczka soniczna dla dziecka: Philips Sonicare For Kids HX6311/07
  • Szczoteczka elektryczna z wymiennymi końcówkami: Oral-B D12 Kids Cars
  • Szczoteczka elektryczna dla dziecka z czasomierzem: Oral-B Pro 750 Pink
  • Szczoteczka elektryczna z irygatorem: Blaupunkt DIR501

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci? TOP 5

Dzieci powinny dbać o swoje zęby już od najmłodszych lat. Nie ma żadnego znaczenia, że mają one jeszcze zęby mleczne. Próchnica zębów mlecznych może w późniejszym wieku zaatakować także zęby stałe. Dużą pomocą w dbaniu o zęby naszych pociech są szczoteczki elektryczne dla dzieci. Jednak jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci będzie najlepszym wyborem? Czy powinna to być szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – co powinna mieć?

Decydując, jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci sprawdzi się najlepiej, warto zwrócić uwagę:

  • czujnik siły nacisku – nasze dziecko nie wie jeszcze, z jaką siłą ma dociskać szczoteczkę do zębów. W takich przypadkach bardzo pomocny jest czujnik nacisku. Na szczoteczce zapala się specjalna dioda, gdy nacisk jest za mocny. Czasem też szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku może na chwilę wstrzymać swoją pracę, dając dziecku sygnał, żeby delikatniej przyciskało głowicę do powierzchni zębów.
  • czasomierz – dzieci myją zęby zdecydowanie za krótko. Szczoteczka elektryczna z sygnalizatorem czasu mycia pomoże im uzmysłowić, ile dokładnie trzeba poświęcić czasu na daną część zębów. Gdy rozlega się sygnał, może kontynuować szczotkowanie w innej części.
  • wskaźnik naładowania – gdy w trakcie szczotkowania akumulator szczoteczki się rozładuje, dziecko nie dokończy już mycia. Wskaźnik naładowania ostrzeże nas o tym odpowiednio wcześniej.
  • regulacja prędkości – bardzo ważna funkcja w przypadku dzieci. Pozwoli dostosować szybkość szczotkowania do wieku i wrażliwości naszego malca. Najlepsza szczoteczka elektryczna z pewnością taką funkcję będzie posiadać.

Szczoteczka elektryczna do 50 zł: Oral-B D2 Kids Królewna Śnieżka

Doskonała szczoteczka elektryczna dla dzieci. Niewielka, dobrze leży w małej, dziecięcej dłoni. Specjalna rączka SquishGrip gwarantuje, że szczoteczka nie będzie się ślizgać w mokrych rękach. Jest zasilana bateriami, więc nie ma potrzeby pamiętać o jej naładowaniu. Wykonuje aż 9600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Wyposażona jest w czasomierz, który odpowiednim sygnałem da dziecku znać, że może zacząć szczotkować inną partię zębów. Nowoczesne włókna Indicator zwiększają skuteczność czyszczenia.

Zobacz szczoteczki rotacyjne w sklepie >


Szczoteczka soniczna dla dziecka: Philips Sonicare For Kids HX6311/07

szczoteczka elektryczna dla dzieciJeśli chcesz zagwarantować maksymalną skuteczność czyszczenia zębów przez Twoje dziecko, postaw na szczoteczkę soniczną. Ten model wykonuje aż 31 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę. Na wyposażeniu znajdują się dwie głowice – mniejsza i większa. Gdy więc Twoje dziecko podrośnie, będzie nadal mogło używać tego urządzenia. Ta szczoteczka elektryczna soniczna skutecznie usuwa płytkę nazębną i dokładnie oczyszcza zęby. Posiada dwa tryby pracy i atrakcyjne, wymienne naklejki. Dobrze leży w dłoni dziecka.

Zobacz szczoteczki soniczne w sklepie >


Szczoteczka elektryczna z wymiennymi końcówkami: Oral-B D12 Kids Cars

szczoteczka elektryczna dla dzieciŚwietna szczoteczka elektryczna z wymiennymi końcówkami i z atrakcyjną, dziecięcą grafiką. Zasilana akumulatorem, który działa nawet przez siedem dni na jednym ładowaniu. Włókna szczoteczki są niezwykle miękkie i delikatne. Możemy być pewni, że nie podrażnią dziąseł dziecka. Model ten może być używany już przez dzieci od trzeciego roku życia. Głowica szczoteczki wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, które umożliwiają bardzo dokładne umycie zębów. Model ten posiada też mechanizm motywujący dziecko do dłuższego mycia.


Szczoteczka elektryczna dla dziecka z czasomierzem: Oral-B Pro 750 Pink

szczoteczka elektryczna dla dzieciJeśli posiadasz już nieco starsze dziecko, ten model szczoteczki sprawdzi się idealnie. Błyskawicznie usuwa ona płytkę nazębną i przebarwienia. Pomaga też delikatnie wybielać zęby już od pierwszego dnia stosowania. Głowica szczoteczki wykonuje ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne. Szczoteczka posiada też czasomierz. Na wyposażeniu znajdziemy praktyczne etui podróżne. Urządzenie zasilane jest akumulatorem. Ma niewielki rozmiar i świetnie leży w dziecięcej dłoni. Załączone końcówki zaprojektowane zostały we współpracy z czołowymi stomatologami.


Irygator do zębów dla dzieci: Blaupunkt DIR501

szczoteczka elektryczna dla dzieciDla starszych dzieci warto rozważyć zakup irygatora do zębów, będącego doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania. Irygator spryskuje zęby pod bardzo wysokim ciśnieniem, co pozwala to domyć trudno dostępne miejsca oraz przestrzenie międzyzębowe. Ciśnienie możemy ustawić w zakresie od 40 do 90 PSI. Irygator może pracować w trzech trybach – delikatnym, standardowym i pulsacyjnym. W tym ostatnim woda wypuszczana jest pod zróżnicowaną prędkością, co pomaga zwiększyć skuteczność mycia. Nie zabrakło także timera odmierzającego czas, który powinno poświęcić się na czyszczenie.

Zobacz irygatory do zębów w sklepie >


Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci? TOP 5
3.5 (70%) 2 głosów