
Długie, lśniące i idealnie proste włosy bez wątpienia dodają kobiecie uroku i elegancji. Wiele kobiet jest obdarzonych prostymi włosami przez matkę-naturę, część ma włosy falowane lub nawet kręcone. Na szczęście na rynku dostępne są prostownice dzięki którym, można szybko uzyskać efekt prostych włosów.
Podpowiadamy, jaka prostownica do włosów okaże się najbardziej skuteczna i bezpieczna dla włosów.
W tym poradniku znajdziesz:
- Jaka powłoka w prostownicy – rodzaje powłok
- Wielkość płytek w prostownicy – czy ma znaczenie?
- Regulacja temperatury
- Moc prostownicy – jaka najlepsza?
- Co daje prostownica z jonizacją?
- Bezpieczeństwo – jakie zabezpieczenia w prostownicy?
- Nowoczesne funkcje prostownic
- Wyposażenie dodatkowe
Jaka powłoka w prostownicy – rodzaje powłok
Decydując, jaka prostownica do włosów będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na powłoki, którymi powleczone są ich ramiona. W zależności od rodzaju powłoki nasza prostownica będzie miała różne, interesujące właściwości np.:
- powłoka ceramiczna
- powłoka ceramiczna z domieszką pary
- powłoka diamentowa
- powłoka z dodatkiem turmalinów
Płytki ceramiczne – największa ilość prostownic wyposażona jest w płytki ceramiczne. Ich główny atut to przede wszystkim równomierny stopień nagrzania całej powierzchni płytki. To bardzo ważne, gdyż powstawanie gorących punktów na ramionach prostownicy doprowadza do przegrzania włosów i w konsekwencji do uszkodzenia ich struktury.
Płytki ceramiczne z domieszką keratyny – ciekawą odmianą są płytki ceramiczne z domieszką keratyny. Prostownica keratynowa odznacza się tym, że pod wpływem wysokiej temperatury ta substancja odżywcza jest uwalniana i może przeniknąć do włosów, przyczyniając się do ich odbudowy. Prostownica z keratyną pomoże więc wzmocnić nasze włosy.
Płytki z powłoką diamentową – diamentowa powłoka to z kolei bardzo duża odporność na zarysowania. Nawet po wielu latach użytkowania pozostają one doskonale gładkie. A pamiętajmy, że gładkie płytki prostownicy gwarantują jej efektywne i bezpieczne dla włosów działanie. Podobne cechy mają też płytki z domieszką tytanu.
Płytki z dodatkiem turmalinów – z ciekawej technologii korzystają prostownice wyposażone w płytki z dodatkiem turmalinów. Są to minerały, które pod wpływem ciepła wydzielają jony ujemne. Jony pomagają domykać łuski włosów i dodają im blasku. Prostownica profesjonalna może być wyposażona w taką powłokę.
Wielkość płytek w prostownicy – czy ma znaczenie?
Długość i szerokość płytek oczywiście ma duże znaczenie. Powinno się dostosować te parametry do rodzaju swoich włosów. Jeśli masz krótkie włosy, ramiona prostownicy powinny być krótkie i wąskie. Takie urządzenie jest bardziej poręczne. Dzięki temu łatwiej jest chwycić włosy tuż u nasady.
Jaka prostownica sprawdzi się do długich i gęstych włosów? Przy tym rodzaju włosów warto wybrać prostownicę o szerokich i długich płytkach. Za jednym razem można chwycić większą ilość włosów, dzięki czemu zabieg będzie trwał krócej.
Regulacja temperatury
Przy wyborze, jaka prostownica do włosów sprawdzi się najlepiej, warto celować w modele, które umożliwiają regulację temperatury przynajmniej w minimalnym zakresie. Temperatura płytek prostownicy musi być dopasowana do rodzaju naszych włosów.
Temperatura a rodzaj włosów
Grube i mocne włosy będą tolerować bardzo wysoką temperaturę, słabe i cienkie włosy potrzebują niższej temperatury. Kupując prostownicę bez regulacji, nie ma możliwości dostosowania jej do specyfiki naszych włosów.
Urządzenia ze średniej i wysokiej półki cenowej mają kilka lub nawet kilkanaście stopni regulacji temperatury. Niektóre mają też regulację elektroniczną, która jest bardzo precyzyjna. Staraj się też wybierać modele, które można ustawić na konkretną temperaturę – modele, w których ustawiana jest ona na przykład za pomocą kropek, są mało dokładne i często nie ma możliwości określenia, co dana ilość kropek właściwie oznacza.
Polecane prostownice z regulacją temperatury
Moc prostownicy – jaka najlepsza?
Od mocy prostownicy zależy przede wszystkim, jak szybko będzie ona gotowa do pracy po włączeniu. Tu generalna zasada jest więc prosta – im większa moc, tym szybciej prostownica będzie się nagrzewać. W dużym przybliżeniu można przyjąć, że dobra prostownica o mocy 170W będzie gotowa do pracy w ciągu kilkunastu sekund.
Tania prostownica o mocy 30-40W będzie potrzebować na to nawet kilku minut. Niby różnica niewielka, ale jak śpieszymy się rano do pracy, to te kilka minut ma znaczenie.
Co daje prostownica z jonizacją?
Na sklepowych półkach spotkamy prostownice wyposażone w funkcje jonizacji. Prostownica z jonizacją pozwala przede wszystkim łatwiej domykać łuski włosów. Dzięki temu są one zdrowsze, mniej łamliwe i pełne blasku. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Wiele osób skarży się na elektryzowanie się włosów. Jonizacja pomaga radzić sobie z tym problemem. Włosy, które nie elektryzują się, układają się zdecydowanie łatwiej.
Popularne prostownice z jonizacją
Bezpieczeństwo – jaka prostownica z dodatkowymi zabezpieczeniami?
Prostownica jest urządzeniem, które generuje bardzo wysoką temperaturę. Dlatego też niektórzy producenci wyposażyli swoje modele w funkcję automatycznego wyłączania się po określonym czasie bezczynności. Nawet jeśli zapomnimy jej wyłączyć przed wyjściem z domu, prostownica z wyłącznikiem automatycznym, wyłączy się samodzielnie.
Prostownice z automatycznym wyłączaniem
Innym ciekawym rodzajem zabezpieczenia jest obrotowa końcówka kabla. Tego typu rozwiązanie sprawia, że znacznie łatwiej możemy operować urządzeniem. Ale też nie ma niebezpieczeństwa pęknięcia w tym miejscu izolacji po długim czasie użytkowania.
Prostownice z obrotowym podłączeniem przewodu
Nowoczesne funkcje prostownic
Prostownice dostępne obecnie na sklepowych półkach to bardzo nowoczesne urządzenia. Część z nich jest wyposażona w szereg innowacyjnych funkcji, które mogą się okazać decydujące przy decyzji, jaka prostownica będzie najlepszym wyborem. Najciekawsze z nich:
- prostownice parowe – pewne modele prostownic wyposażone są w małe zbiorniczki z wodą, dzięki którym możliwe jest emitowanie strumieni pary. Para rozluźnia strukturę włosa. Prostownica z wytwarzaniem pary sprawia, że włosy lepiej się układają. Prostownica parowa pomaga też chronić włosy podczas prostowania.
- promieniowanie podczerwone – prostownica na podczerwień podczas zabiegu emituje promieniowanie podczerwone, które wspomaga odbudowę, poprawia strukturę i elastyczność włosów. Dodatkowo chroni też kolor włosów farbowanych.
Prostownice z funkcją wytwarzania pary
Wyposażenie dodatkowe prostownic
- wyświetlacz LED – prezentowane są na nim najważniejsze informacje na temat pracy urządzenia. Prostownica z wyświetlaczem potrafi m.in. wskazać, jaką konkretnie temperaturę mają w danej chwili jej płytki.
- grzebień – producenci niektórych modeli prostownic wyposażyli je także w zintegrowany grzebień.
Polecane prostownice do 100 zł
Polecane prostownice do 200 zł
Polecane prostownice do 300 zł
Mogą Cię zainteresować:


Najnowsze


Jaki grill elektryczny wybrać? Do domu, do ogrodu i na taras


Jaki aparat cyfrowy? Jak wybrać? Poradnik zakupowy


Jaki aparat na wakacje 2022? Poradnik zakupowy


Jaki grill ogrodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Jaki prezent na Komunię dla dziewczynki? Najlepsze pomysły


Jaki kijek do selfie? Doradzamy jak wybrać selfie stick


Jaki dzbanek filtrujący do wody wybrać?


Jak wybrać powerbank? Poradnik zakupowy

