Jaka obudowa komputerowa do 200 zł? Tanie obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to nie tylko miejsce montażu podzespołów, ale też styl całego PC. Warto zatem zadbać o wybór odpowiedniej konstrukcji. Dobra obudowa do komputera nie musi jednak być droga, bo nawet w najniższym segmencie cenowym jest sporo modeli godnych polecenia.

Jaka obudowa komputerowa do 200 zł będzie najlepsza? Przygotowaliśmy zestawie, a w nim obudowy komputerowe, które sprawdzą się przy budowie niewielkiego komputera do codziennych zastosowań, a także wydajnej maszyny do grania.

Najlepsze tanie obudowy do komputera

Najważniejsze cechy obudowy do komputera

Na co zwracać uwagę przy wyborze obudowy komputerowej w tym przedziale cenowym? Można wyszczególnić kilka głównych cech:

  • Rozmiar – to właśnie od niego zależy kompatybilność z podzespołami. Wielkość obudowy może mieć też znaczenie przy planowaniu stanowiska pracy.
  • Złącza na panelu I/O – na zewnętrznej ściance obudowy zwykle znajdziemy podstawowy zestaw portów, który pozwoli na podłączenie najważniejszych peryferiów. Warto zadbać, aby był to nowoczesny zestaw złączy.
  • Obsługiwany format płyt – zależnie od wielkości i typu każda obudowa przewiduje wsparcie danego formatu płyty głównej. Większość konstrukcji pozwoli na montaż standardowych modeli ATX, natomiast w mniejszych zmieszczą się tylko płyty mATX lub mini-ITX.
  • Miejsce na dyski – w środku obudowy znajdziemy kieszenie na dyski 2,5 i 3,5 cala. Ilość miejsc montażowych powinna być dostosowana do posiadanych dysków.
  • Wentylacja – ilość zamontowanych wentylatorów lub możliwość zamontowania dodatkowych, ma wpływ na dobre chłodzenie podzespołów.


Polecane obudowy komputerowe do 200 zł


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Paweł Maziarz
Typowy sprzętowiec, który z wypiekami na twarzy śledzi przecieki o nadchodzących premierach, ale nie wierzy we wszystko, co można znaleźć w sieci. Lubi kawę, ciastka i dobre procesory.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.4/5 (5 głosów)

Czytaj więcej