Jaka obudowa komputerowa do 200 zł? Tanie obudowy do komputera

Jaka obudowa komputerowa będzie potrzebna do złożenia zestawu? Istnieje wiele rodzajów obudów do komputera, które są podzielone na różne typy (według wielkości). W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jaką obudowę komputerową do 200 zł wybrać. Na liście znalazły się modele uznanych marek, które wyglądają naprawdę dobrze i oferują wszystkie niezbędne funkcje. W naszym poradniku na temat wyboru obudowy komputerowej ranking został też uzupełniony o listę najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Produkty w zestawieniu udowadniają natomiast, że nawet za stosunkowo niewielką sumę możesz kupić efektownie wyglądającą i funkcjonalną obudowę do komputera. Sprawdź też nasz poradnik Jaka obudowa komputerowa, w którym szerzej opisujemy w jaki sposób wybrać obudowę do PC.


Obudowy komputerowe do 200 zł – ranking









Najważniejsze cechy obudowy do komputera

Istotnym elementem każdego PC jest obudowa komputerowa. Ranking na tej stronie zawiera kilka polecanych modeli. To tanie obudowy komputerowe, które jednak wyglądają dobrze i pozwolą na umieszczenie wewnątrz niemal dowolnych podzespołów. Możesz też samemu wybrać obudowę, jaka podoba Ci się najbardziej. Warto natomiast pamiętać o kilku istotnych aspektach. Na co zwracać uwagę przy wyborze obudowy komputerowej w tym przedziale cenowym? Można wyszczególnić kilka głównych cech:

  • Rozmiar– w zależności od tego, jakie komponenty chcesz umieścić w obudowie do komputera, musisz wybrać odpowiednią wielkość. Na szczęście rozmiary obudowy komputerowej określane są pewnymi standardami, np. Midi Tower, Micro Tower, czy Media Center. Zwróć uwagę na to, aby płyta główna pasowała do obudowy. Większa obudowa komputerowa będzie niezbędna, jeżeli chcesz użyć naprawdę dużej karty graficznej lub planujesz mocno rozbudować układ chłodzenia. Jeśli zależy Ci natomiast na kompaktowych rozmiarach, pamiętaj o użyciu odpowiednich komponentów – muszą się zmieścić w obudowie. Więcej o rodzajach obudów piszemy w naszym poradniku.
  • Dostępne złącza – część złącz znajduje się bezpośrednio na płycie głównej (z tyłu obudowy komputerowej, już po zmontowaniu zestawu). Dodatkowe złącza z przodu lub na górze obudowy mogą się natomiast przydać do wygodnego podłączenia pendrive, naładowania smartfona, czy podłączenia akcesoriów.
  • Obsługiwany format płyty głównej – zależnie od wielkości i typu każda obudowa przewiduje wsparcie danego formatu płyty głównej. Większość konstrukcji pozwoli na montaż standardowych modeli ATX, natomiast w mniejszych zmieszczą się tylko płyty mATX lub mini-ITX. Jeżeli chcesz kupić solidną obudowę i planujesz w przyszłości rozbudowę komputera, rozważ zakup dużej obudowy, która w razie potrzeby pomieści większą płytę główną.
  • Miejsce na dyski– w środku obudowy znajdziemy kieszenie na dyski 2,5 i 3,5 cala. Ilość miejsc montażowych powinna być dostosowana do liczby dysków, które planujesz zamontować wewnątrz.
  • Wygląd – obecnie nawet tanie obudowy komputerowe mogą posiadać efektowne podświetlenie, a nawet szklane boki. Dzięki temu Twój “pecet” będzie wyglądał naprawdę imponująco. Jeżeli preferujesz natomiast bardziej stonowany design, wybierz bardziej klasyczny model.
  • Wentylacja – ilość zamontowanych wentylatorów lub możliwość zamontowania dodatkowych, ma wpływ na dobre chłodzenie podzespołów.
  • Filtry przeciwpyłowe – warto je mieć, ponieważ zabezpieczają podzespoły przed kurzem. Łatwiejsze do czyszczenia są filtry, które można wyjąć bez rozkręcania obudowy. Jednak do takiego udogodnienia często trzeba dopłacić.
  • Jakość wykonania – złożona obudowa powinna być stabilna i nie uginać się podczas przenoszenia komputera. Dobrze, jak ma antypoślizgowe nóżki.
  • Opcje dodatkowe – jeżeli nadal chcesz korzystać z płyt DVD lub czytnika kart pamięci, zadbaj o obudowę z miejscem na ich zamontowanie. Takie obudowy mają z przodu zdejmowane panele. Jednak obecnie są już rzadziej spotykane, bo znacznie mniej osób korzysta z napędów optycznych.

Polecane obudowy komputerowe do 200 zł


Mogą Cię zainteresować:

zdjęcie autora
Autor
Jakub Bielecki
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.6/5 (9 głosów)

Czytaj więcej