Jaka myszka do laptopa? TOP 5

Każdy użytkownik laptopa wie, że korzystanie z touchpada, choć ma swoje plusy, ogólnie nie należy do najwygodniejszych. Warto więc zainwestować w gryzonia. Jaka mysz komputerowa sprawdzi się najlepiej? Takie urządzenie powinno być lekkie i najlepiej bezprzewodowe. Reszta zależy już od tego, do czego chce się je wykorzystać. Wzięliśmy pod uwagę najczęstsze zastosowania, dlatego też wierzymy, że wśród naszych propozycji znajdzie się dla Ciebie najlepsza myszka do laptopa.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Myszka bezprzewodowa do laptopa: Logitech M171
  • Myszka Bluetooth do laptopa: Microsoft Mobile Mouse 3600
  • Mobilna myszka gamingowa: Cooler Master MasterMouse S
  • Przewodowa myszka do laptopa: HP X1000
  • Mobilna myszka do pracy: Logitech M590

Myszka bezprzewodowa do laptopa: Logitech M171

myszka do laptopaLogitech M171 to niedroga myszka bezprzewodowa do laptopa. Jest lekka i nieduża, dzięki czemu jest dobrą kompanką notebooka w torbie użytkownika, który często podróżuje. Jej uniwersalny kształt sprawia, że dobrze leży zarówno w prawej, jak i w lewej dłoni. 12-miesięczny czas pracy na jednej baterii pozwala zapomnieć o problemie, jakim do niedawna jeszcze był brak przewodów. Gryzoń komunikuje się z komputerem, wykorzystując łączność 2,4GHz – wystarczy umieścić niewielki odbiornik w porcie USB.


Myszka Bluetooth do laptopa: Microsoft Mobile Mouse 3600

myszka do laptopaNie chcesz tracić cennego gniazda USB? Przyjrzyj się zatem modelowi Microsoft Mobile Mouse 3600, bo jest to mysz do laptopa Bluetooth Smart. Upewnij się tylko, że Twój przenośny komputer jest wyposażony w moduł tej technologii bezprzewodowej. Poza tym myszka jest bardzo podobna – ma symetryczny kształt i niewielkie gabaryty, a także może pracować okrągły rok na jednym „paluszku”. Technologia BlueTrack dba z kolei o wysoką precyzję – tak na blacie biurka, jak i parkowej ławce.


Mobilna myszka gamingowa: Cooler Master MasterMouse S

myszka do laptopaKolejna propozycja to coś dla miłośników elektronicznej rozrywki. Cooler Master MasterMouse S to prosta, przewodowa myszka do gier o zwartej konstrukcji. Została wyprofilowana tak, by dobrze leżeć w dłoni, a jej waga wynosi zaledwie 90 gramów. Dzięki temu zdecydowanie można nazwać ją „mobilną”. Mimo to, jest to pełnoprawna myszka dla graczy, o czym świadczą precyzyjny sensor PixArt PMW-3330 (oferujący czułość do 7200DPI), odświeżanie 1000Hz i obecność 6 przycisków (z czego 5 można zaprogramować).


Przewodowa myszka do laptopa: HP X1000

myszka do laptopaMysz do laptopa przewodowa może być nieco mniej praktyczna, ale jeśli to dla Ciebie nie problem, a szukasz czegoś prostego i uniwersalnego, to spójrz na HP X1000. To najzwyklejszy gryzoń na świecie z dwoma przyciskami i „scrollem” ułatwiającym poruszanie się po Internecie czy dokumentach, ale mimo to godny uwagi. Przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania, niezły sensor optyczny oraz –  tak ważną w przypadku peryferiów do laptopa – mobilność.


Mobilna myszka do pracy (i nie tylko): Logitech M590

myszka do laptopaJaka myszka do laptopa będzie najlepsza, gdy chce się ją wykorzystać w pracy? Taka, która ma ergonomiczny kształt, precyzyjny sensor i dodatkowe przyciski. Wymogi te spełnia na przykład Logitech M590. Oferuje łączność 2,4GHz i Bluetooth, pozwala łączyć się z dwoma urządzeniami równocześnie, ma czterokierunkowe kółko przewijania i działa nawet dwa lata na jednym komplecie baterii. Taki sprzęt świetnie sprawdza się zarówno w biurze, jak i poza nim – gdziekolwiek pochłoną Cię obowiązki.


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.

Jaka myszka do laptopa? TOP 5
5 (100%) 2 głosów