Jaka myszka do laptopa? TOP 5

Każdy użytkownik laptopa wie, że korzystanie z touchpada, choć ma swoje plusy, ogólnie nie należy do najwygodniejszych. Warto więc zainwestować w gryzonia. Jaka mysz komputerowa sprawdzi się najlepiej? Takie urządzenie powinno być lekkie i najlepiej bezprzewodowe. Reszta zależy już od tego, do czego chce się je wykorzystać.

Wzięliśmy pod uwagę najczęstsze zastosowania, dlatego też wierzymy, że wśród naszych propozycji znajdzie się dla Ciebie najlepsza myszka do laptopa.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Myszka bezprzewodowa do laptopa: Logitech M171
  • Myszka Bluetooth do laptopa: Microsoft Mobile Mouse 3600
  • Mobilna myszka gamingowa: Cooler Master MM711
  • Przewodowa myszka do laptopa: CA Office Fingerprint CA-1211
  • Mobilna myszka do pracy: Logitech M590

Myszka bezprzewodowa do laptopa: Logitech M171

Logitech M171 to niedroga myszka bezprzewodowa do laptopa. Jest lekka i nieduża, dzięki czemu jest dobrą kompanką notebooka w torbie użytkownika, który często podróżuje. Jej uniwersalny kształt sprawia, że dobrze leży zarówno w prawej, jak i w lewej dłoni. 12-miesięczny czas pracy na jednej baterii pozwala zapomnieć o problemie, jakim do niedawna jeszcze był brak przewodów. Gryzoń komunikuje się z komputerem, wykorzystując łączność 2,4GHz – wystarczy umieścić niewielki odbiornik w porcie USB.


Myszka Bluetooth do laptopa: Microsoft Mobile Mouse 3600

Nie chcesz tracić cennego gniazda USB? Przyjrzyj się zatem modelowi Microsoft Mobile Mouse 3600, bo jest to mysz do laptopa Bluetooth Smart. Upewnij się tylko, że Twój przenośny komputer jest wyposażony w moduł tej technologii bezprzewodowej. Poza tym myszka jest bardzo podobna – ma symetryczny kształt i niewielkie gabaryty, a także może pracować okrągły rok na jednym „paluszku”. Technologia BlueTrack dba z kolei o wysoką precyzję – tak na blacie biurka, jak i parkowej ławce.

Myszki Microsoft do laptopa:


Mobilna myszka gamingowa: Cooler Master MM711

Kolejna propozycja to coś dla miłośników elektronicznej rozrywki. Cooler Master MM711 to przewodowa myszka do gier o wyjątkowo lekkiej konstrukcji obudowy o strukturze plastra miodu. Została wyprofilowana tak, by dobrze leżeć w dłoni, a jej waga wynosi zaledwie 60 gramów. Dzięki temu zdecydowanie można nazwać ją „mobilną”. Mimo to, jest to pełnoprawna myszka dla graczy, o czym świadczą precyzyjny sensor PixArt oferujący czułość do 160 00DPI oraz przełączniki Omron o trwałości 20 mln kliknięć. Nie zabrakło także podświetlenia RGB.

Myszki Cooler Master:


Przewodowa myszka do laptopa: CA Office Fingerprint CA-1211

Mysz do laptopa przewodowa może być nieco mniej praktyczna, ale jeśli to dla Ciebie nie problem, a szukasz czegoś prostego i uniwersalnego, to spójrz na CA Office Fingerprint CA-1211. To z jednej strony najzwyklejszy gryzoń na świecie z dwoma przyciskami i „scrollem” ułatwiającym poruszanie się po Internecie czy dokumentach, ale z drugiej strony jest wyposażony w czytnik linii papilarnych. Dzięki temu można łatwo zabezpieczyć komputer przed dostępem niepożądanych osób.

Myszki California Access:


Mobilna myszka do pracy (i nie tylko): Logitech M590

Jaka myszka do laptopa będzie najlepsza, gdy chce się ją wykorzystać w pracy? Taka, która ma ergonomiczny kształt, precyzyjny sensor i dodatkowe przyciski. Wymogi te spełnia na przykład Logitech M590. Oferuje łączność 2,4GHz i Bluetooth, pozwala łączyć się z dwoma urządzeniami równocześnie, ma czterokierunkowe kółko przewijania i działa nawet dwa lata na jednym komplecie baterii. Taki sprzęt świetnie sprawdza się zarówno w biurze, jak i poza nim – gdziekolwiek pochłoną Cię obowiązki.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 (5 głosów)

Czytaj więcej