Jaka myszka do CS:GO? TOP 5 myszy do gier

Jaka myszka do gier jest najlepsza? Dobra myszka nie sprawi, że staniemy się lepszymi graczami w Counter-Strike: Global Offensive. Wysokiej jakości gryzoń umożliwia jednak pokazanie tego, jak dobrzy już jesteśmy. Co to jednak oznacza? Jaka myszka do CS GO pozwoli czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki i udowodnić swoje umiejętności w grze? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i na które myszki do gier warto postawić.

W tym rankingu znajdziesz:

 • Jaka myszka do CS:GO? Jak wybrać?
 • Mysz do CS:GO do 150 zł
 • Mysz do CS:GO do 200 zł
 • Mysz optyczna dla gracza
 • Czuła mysz dla e-sportowca
 • Podświetlana mysz gamingowa

Jaka myszka do CS:GO będzie najlepsza?

Mysz gamingowa z sensorem laserowym czy optycznym? Technologia poszła naprzód do tego stopnia, że w obu przypadkach użytkownik może liczyć na bardzo dobre wrażenia z rozgrywki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jaką rozdzielczość obsługuje, a ta powinna być możliwie najwyższa, powyżej 4000 DPI. Ważne też, by ten parametr można było regulować „w locie”. Służy do tego specjalny przycisk, najczęściej umieszczany pod kółkiem.

Mysz dla gracza powinna mieć też ergonomiczny kształt, czyli dobrze leżeć w dłoni, mieć dobre ślizgacze, dodatkowe programowalne przyciski, którym można przypisać funkcje. Dobrze też, gdy mysz gamingowa ma wbudowaną pamięć, dzięki temu można podłączyć go do innego komputera, a zapisane ustawienia pozostaną niezmienione.

Dodajmy, że z pojedynku mysz przewodowa vs. mysz bezprzewodowa zwycięsko wychodzi ta pierwsza, ponieważ zapewnia krótszy czas reakcji. Należy jednak zadbać o długi przewód, przynajmniej 1,5m.

Mysz gamingowa – specyfikacja:

 • łączność przewodowa,
 • rozdzielczość powyżej 4000 DPI,
 • regulacja „w locie”,
 • ergonomiczny kształt,
 • dodatkowe programowalne przyciski,
 • wbudowana pamięć,
 • przewód min. 1,5 m.

Mysz do CS:GO do 150 zł: Logitech G203 Prodigy

jaka myszka do CS:GOLogitech G203 Prodigy to myszka do CS GO do 150 zł. Choć kosztuje niewiele i spełnia wszystkie wymagania: ma precyzyjny sensor – o czułości regulowanej w zakresie 200-6000 DPI, czas reakcji na poziomie 1 ms, 6 programowalnych przycisków i funkcję zapisu ustawień w urządzeniu. Ta mysz gamingowa w dodatku dobrze się prezentuje, ma klasyczną konstrukcję, podświetlenie RGB 16,8 mln kolorów. Dzięki swoim parametrom i ślizgaczom dobrze współgrającym z podkładkami, model ten zdecydowanie jest warty polecenia graczom Counter-Strike: Global Offensive.

Zobacz wszystkie myszki dla graczy do 150 zł >


Mysz do CS:GO do 200 zł: Thermaltake eSports Ventus

jaka myszka do CS:GOTo gryzoń jak żaden inny i widać to już na pierwszy rzut oka. Thermaltake eSports Ventus 5700DPI wyróżnia się wycięciami w górnej części, dzięki czemu dłoń gracza jest lepiej wentylowana. Wygodę poprawia także optymalny kształt urządzenia oraz fakt, że jego wagę można dostosowywać do własnych potrzeb. Dodajmy do tego wysokiej klasy sensor laserowy Avago 9500 pracujący w rozdzielczości od 100 do 5700 DPI i 7 przycisków, które można zaprogramować wedle uznania. Atutem tego modelu jest też cena, jest to bowiem myszka do CS GO do 200 zł.

Zobacz wszystkie myszki dla graczy do 200 zł >


Myszka optyczna dla gracza: HyperX Pulsefire FPS

jaka myszka do CS:GOJak sama nazwa wskazuje, HyperX Pulsefire FPS to mysz gamingowa do CS GO, Battlefielda, Call of Duty i innych pierwszoosobowych strzelanin. W takich grach liczy się wysoka precyzja, ale też dynamika – ta mysz dla gracza jest w stanie to zagwarantować, przede wszystkim dzięki czujnikowi PMW3310 o czułości od 400 do 3200 DPI. Myszka ma duże ślizgacze, elastyczny przewód i antypoślizgowe boki, co pozwala graczom wykonywać zawsze pewne ruchy. Z kolei ergonomiczny kształt zapewnia wygodę, a przełączniki Omron – trwałość.


Czuła mysz dla e-sportowca: Razer DeathAdder Elite

jaka myszka do CS:GOOptyczny sensor myszki Razer DeathAdder Elite to jeden z najlepszych tego typu komponentów w sprzęcie. Zapewnia wysoką precyzję i jest gwarancją przyjemnej rozgrywki w szerokim spektrum czułości: od 100 do 16.000 DPI. Oczywiście poziom ten można ustawiać „w locie”. Producent postarał się też o mechaniczne przełączniki, które są przyjemne w użytkowaniu, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Raportowanie 1000 Hz oznacza krótki czas reakcji. To myszka do CSa stworzona z myślą o e-sportowcach i czuć to już przy pierwszym kontakcie.


Podświetlana mysz gamingowa do CSa: SteelSeries Rival 310

jaka myszka do CS:GOSteelSeries Rival 310 to myszka optyczna stworzona we współpracy z e-sportowcami. Dzięki temu zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy mogą dzierżyć w dłoni gryzonia zoptymalizowanego pod kątem dynamicznej i emocjonującej rozgrywki. Jego sercem jest bardzo precyzyjny sensor TrueMove 3, zapewniający śledzenie 1:1 i oferujący regulowaną czułość sięgającą 12.000 DPI. Ta myszka do CSa została solidnie wykonana z wysokiej jakości materiałów, dobrze leży w dłoni, a do tego nieźle wygląda. Estetykę poprawia jeszcze podświetlenie RGB.


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.