Jaka myszka do 200 zł? Najlepsze myszki komputerowe

06.11.2020 | autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dysponując budżetem około 200 złotych można sięgnąć po naprawdę dobrą myszkę, która świetnie sprawdzi się nie tylko przy pracy, ale także podczas zaciętych potyczek w różnego rodzaju grach. Jaka mysz komputerowa sprawdzi się najlepiej? Oferta jest wprawdzie bardzo szeroka, ale zakup ułatwić może wam przygotowane przez nas zestawienie, w którym prezentujemy pięć najciekawszych modeli.

Oto polecane myszki komputerowe do 200 zł:

  • Logitech M330 Silent Plus: cicha myszka bezprzewodowa
  • Rapoo MT550 Multi-mode: myszka do laptopa do 150 zł
  • SteelSeries Rival 110 Matte Black: myszka gamingowa do 200 zł
  • Genesis Krypton 800: myszka dla gracza do 200 zł
  • Dell MS819: myszka do 200 zł z czytnikiem papilarnym

Inne polecane myszki komputerowe znajdziesz w rankingach: Ranking myszek komputerowych 2020 oraz Jaka mysz komputerowa do 100 zł?

Myszka do 200 zł — na co możemy liczyć?

  • Niezawodna łączność bezprzewodowa — tania bezprzewodowa myszka do laptopa zazwyczaj pracuje krótko na baterii, jest ciężka i może gubić sygnał. Na szczęście myszki w budżecie do 200 zł są znacznie bardziej dopracowane pod tym względem, więc doskonale sprawdzą się jako myszki do laptopa przy pracy biurowej lub codziennym użytku. Jeśli jednak szukasz myszki do gier bezprzewodowej, wymagania są już większe i w tym wypadku bezpieczniej jest wybrać mysz przewodową.
  • Dodatkowe przyciski — standardem są 3 przyciski (główne: lewy i prawy oraz rolka). Myszki do 200 zł często oferują dodatkowe przyciski np. dwa przyciski boczne pozwalające na wykonanie komend: “cofnij” i “powtórz”.
  • Wygodne profilowanie — przy tym budżecie liczyć też możemy profilowanie myszy w sposób, który będzie wygodnie układał się w dłoni (niestety większość takich myszek dostosowana jest jedynie dla osób praworęcznych) oraz dobrej jakości materiał wykonania.
  • Myszki do gier — myszki do 200 zł przeznaczone do gier oferują precyzyjne sensory oraz dodatkowy przycisk do zmiany czułości (DPI). Możemy też liczyć na częstotliwość raportowania 1000 Hz.

Wszystkie myszki komputerowe do 200 zł

Cicha myszka bezprzewodowa: Logitech M330 Silent Plus

Logitech M330 Silent Plus to myszka idealna dla osób lubiących bezgłośną pracę lub często spędzających noce przy komputerze czy laptopie. Bardzo ciche przyciski i gumowe kółko przewijania gwarantują, że żaden z domowników nie będzie narzekać na jakikolwiek hałas. To tania mysz komputerowa wykorzystująca komunikację bezprzewodową (2.4GHz) i oferująca zasięg do 10 metrów. Trzy przyciski i ergonomiczny profil sprawiają, że Logitech M330 Silent Plus dobrze sprawdza się w podstawowych zastosowaniach, takich jak przeglądanie Internetu czy obsługa prostych aplikacji. Do zasilania wystarczy jedna baterii AA, na której myszka może działać do 24 miesięcy.


Może Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej