Najlepsze myjki do okien – doradzamy jak wybrać

19.01.2022 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Większość z nas nie przepada za myciem okien. Na szczęście z pomocą przychodzą nam coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dawniej okna myło się za pomocą szmatek z detergentem, całkiem niedawno za pomocą myjek i ściereczek z mikrofibry, teraz możemy wykorzystać myjki do okien.

Oprócz nich wybrać możemy także zautomatyzowany sprzęt do mycia okien, tj. mopy parowe oraz roboty myjące okna. O tych ostatnich dowiesz się wszystkiego z poradnika: Jak wybrać robot myjący do okien?

Jak działa myjka do okien?

Myjka ciśnieniowa do okien, nazywana też odkurzaczem do szyb działa na dość prostej zasadzie. Jest to po prostu niewielki odkurzacz połączony z gumową ściągaczką do wody. Sekret urządzenia tkwi w unikalnym połączeniu tych dwóch elementów. Odkurzacz zamiast pojemnika na odpadki ma pojemnik na zbieraną wodę z detergentem.

Mycie szyb przy użyciu tego urządzenia jest niezwykle proste. Najpierw powierzchnię przeznaczoną do mycia należy pokryć warstwą wody z detergentem. Następnie musimy przejechać myjką po szybie, zbierając wodę za pomocą ściągaczki. Jednak woda nie jest przesuwana w dół, lecz wciągana do wewnątrz myjki. W ten sposób po przejechaniu myjką nie pozostają żadne smugi – jedynie czyste okno.


Zdjęcie: Leifheit Dry & Clean

Jak wybrać myjkę do okien? Na co zwrócić uwagę?

  • Czas pracy na jednym ładowaniu
  • Czas ładowania akumulatora
  • System pracy
  • Wskaźnik LED
  • Dodatkowe wyposażenie

Jaki czas pracy na jednym ładowaniu?

Na początek zwróćmy uwagę na parametry akumulatora myjki. Sprawdźmy, ile czasu będzie ona działać na pełnym akumulatorze. Powinno to być co najmniej pół godziny, bo tyle mniej więcej potrzebujemy czasu na umycie okien w kilku pomieszczeniach.

Kolejna kwestia to czas ładowania akumulatora. Powinien się on ładować w ciągu kilku godzin.

System pracy myjki – jak działa?

Sprawdźmy też, czy nasza myjka pracuje na pełnych obrotach w sposób ciągły, czy też posiada system uruchamiający ją dopiero po przyłożeniu do szyby. Ten drugi system jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, gdyż pozwala oszczędzać energię, gdy myjka do okien nie jest używana.

Wskaźnik LED

Przydatny okazać może się również wskaźnik LED informujący o ilości energii pozostałej w akumulatorze. To ułatwi nam planowania prac.

Dodatkowe wyposażenie – co jest ważne?

Ważne jest też dodatkowe wyposażenie. Niektórzy producenci myjek dodają do nich spryskiwacze oraz ściereczki z mikrofibry. Pozwalają one szybko i sprawnie pokryć szybę mieszaniną wody i detergentu. Zdarza się też, że do myjek dodawane są specjalne elementy wydłużające myjkę dzięki którym możemy nimi wysoko sięgnąć, czyszcząc na przykład okna dachowe.

jaka myjka do okien

 

Zdjęcie: Leifheit Dry & Clean


Polecane myjki do okien

Zobacz wszystkie myjki do okien >

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej