Lokówka automatyczna, czyli jak szybko zrobić loki?

Dobrze ułożone loki podkreślają urodę, nadają kobiecości i wdzięku. Jaka lokówka sprawdzi się najlepiej?  W ostatnich latach zdecydowanym hitem są lokówki automatyczne. Doskonale odpowiadają one na potrzeby osób, które chcą zaoszczędzić czas poświęcany na stylizację włosów. Co warto wiedzieć o innowacyjności ich działania? Czy jest to sprzęt, który odpowie na Twoje potrzeby? W tym artykule przedstawiamy najczęściej zadawane pytania.

Spis treści:

 • Lokówka automatyczna – jak zrobić loki?
 • Lokówka tradycyjna a lokówka automatyczna
 • Jak wybrać lokówkę automatyczną? Na co zwrócić uwagę?
 • Tania lokówka automatyczna: Blaupunkt HSA701BK
 • Najlepsza lokówka automatyczna: Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Lokówka automatyczna – jak zrobić loki?

Lokówka automatyczna do włosów pozwala na kręcenie włosów w sposób szybki i niezwykle prosty. Sposób jej użytkowania można opisać w trzech krokach:

 1. Umieszczenie pasma włosów w przestrzeni lokówki
 2. Wciśnięcie przycisku kręcenia
 3. Wypuszczenie pasma włosów po sygnale dźwiękowym

Koniecznie zobacz, jak sprawdza się lokówka automatyczna w naszym teście.

Lokówka tradycyjna a lokówka automatyczna

Przewagą lokówki automatycznej nad tradycyjną jest prostota i szybkość jej obsługi. Jeśli ważny jest dla Ciebie krótki czas stylizacji oraz efekt naturalnych loków – lokówka automatyczna jest strzałem w dziesiątkę.

Ze względu na budowę można spotkać się z nazwą – lokówka tulipanowa. Czym różni się od tradycyjnej lokówki? Klamry otaczające wałek, przytrzymują pasma włosów w sposób, który pozwala na równomierne ich nawinięcie. Efekt taki jak po kilkugodzinnej wizycie w salonie fryzjerskim uzyskuje się za pomocą jednego przycisku. Nie ma potrzeby monotonnego nawijania na wałek każdego pasma – wystarczy wybierać jedynie pasma włosów i umieszczać w przestrzeni lokówki.

jaka lokówka automatyczna

Jak wybrać lokówkę automatyczną? Na co zwrócić uwagę?

Lokówka, która sama kręci włosy w zależności od potrzeb użytkowniczki może posiadać takie cechy jak:

 • regulacja temperatury – należy dopasować ją do struktury włosa,
 • sygnał dźwiękowy – informujący o zakończeniu kręcenia pasma włosów,
 • funkcja automatycznego wyłączania – zapewniająca bezpieczeństwo,
 • warstwa turmalinowa – dla efektu lśniących i nieelektryzujących się włosów,
 • ceramiczna powłoka z keratyną – dla pielęgnacji włosów.

Poniżej popularne modele lokówek tulipanowych w różnych przedziałach cenowych.

Tania lokówka automatyczna: Blaupunkt HSA701BK

jaka lokówka automatycznaBlaupunkt HSA701BK to dobra lokówka automatyczna, która charakteryzuje się niską ceną w stosunku do funkcji jakie posiada. W zależności od preferencji, pozawala na kręcenie włosów lewoskrętnie, prawoskrętnie lub naprzemiennie. Czas automatycznego nawinięcia włosów to od 5 do 15 sekund. Urządzenie nagrzewa się maksymalnie 60 sekund, zakres temperatur wynosi od 140 do 230ºC. Wałek lokówki pokrywa turmalinowa warstwa antystatyczna dająca gwarancję uzyskania efektu lśniących, nieelektryzujących się włosów. Co ważne, posiada ona funkcję automatycznego wyłączenia się po 60 minutach od włączenia.


Lokówka automatyczna do 500 zł: Philips StyleCare Prestige BHB876/00

jaka lokówka automatycznaPhilips StyleCare Prestige BHB876/00 to najlepsza lokówka, która sama kręci włosów. 27 kombinacji ustawień pozwala na uzyskanie różnego typu skrętu włosów. Mocno lub luźno skręcone loki, prawoskrętne, lewoskrętne lub naprzemienne – możesz zdecydować się każdego dnia na inną kombinację. Ceramiczna powłoka wałka z keratyną zapewnia równomierne nagrzanie na całej powierzchni oraz zapewnia lepszą pielęgnację włosów. Znajdziemy tutaj również: 3 stopnie regulacji temperatury, automatyczne wyłączenie po 60 minutach, obrotowy kabel o długości 2m. W zestawie otrzymasz takie gadżety jak: akcesorium do czyszczenia wałka oraz do rozdzielania pasm włosów.

Zdjęcia: Philips