Jaka lampka dla dziecka? Doradzamy, jak wybrać

19.01.2022 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lampka nocna dla dziecka to ważny element wystroju dziecięcego pokoju. Wybierając lampki dziecięce należy kierować się jej funkcjonalnością, względami praktycznymi, tym jakie ma mieć natężenie światła oraz czy ma być stojąca, czy podłączana do kontaktu.

Nie bez znaczenia są również wiek i potrzeby dziecka oraz styl, w jakim urządzony jest pokój. Podpowiadamy, jaka lampka dla dziecka sprawdzi się najlepiej oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze.

W tym poradniku znajdziesz:

Rodzaje nocnych lampek dla dzieci

Duży wybór nocnego oświetlenia z pewnością pozwoli wybrać coś odpowiedniego dla Twojego dziecka. Decydując, jaka lampka dla dziecka sprawdzi się najlepiej, do wyboru pojawiają się następujące rodzaje:

  • lampki stojące
  • lampki biurkowe
  • lampki z projektorem

Lampki nocne dla dzieci dzielą się też ze względu na sposób zasilania, tutaj tradycyjnie wyróżniamy dwa rodzaje: lampki sieciowe oraz lampki akumulatorowe.

jaka lampka nocna dla dziecka

Dodatkowe funkcje lampek dziecięcych

Jaka lampka dla dziecka z dodatkowymi funkcjami odpowie najlepiej na potrzeby Twojego dziecka? Wśród najpopularniejszych modeli z dodatkowymi funkcjami znajdziesz:

  • Lampki nocne z czujnikami – dobrym pomysłem będzie wybór modelu z czujnikami. Podłączana do kontaktu lampka z czujnikiem zmierzchu i ruchu to bezpieczny sposób na nocne oświetlenie pokoju. W dzień pozostanie wyłączona, reagując tylko po wykryciu braku światła lub oświetlenia.
  • Lampka z odtwarzaczem kołysanek lub pozytywką – natomiast lampki z odtwarzaniem kołysanek lub przenośne lampki z pozytywką umilą czas zasypiania nawet niespokojnym maluchom.
  • Lampka nocna z projektorem – lampka nocna z projektorem rozświetli pokój dziecka np. gwiazdkami, co z pewnością wprawi dziecko w nastrój odpowiedni do spania.

Czy lampka dla dziecka jest niezbędna w pokoju dziecka?

Lampka do pokoju dziecięcego ma nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Delikatnie rozproszone światło pozwoli na spokojny sen i bezstresowe przebudzenie. Bez światła może być to nieprzyjemne doświadczenie dla najmłodszych dzieci. Poza tym, lampka dla dzieci ułatwia nocne wędrówki do łazienki, co – jak wiadomo – zdarza się naszym pociechom.

W przypadku starszych dzieci atutem funkcjonalnej lampki nocnej będą bez wątpienia jej walory estetyczne, ponieważ może ona w ciekawy sposób ozdobić kolorowy pokój malucha.

Lampka nocna do karmienia

Osobny temat to lampka nocna do karmienia, która ułatwia życie nie tylko maluchowi, ale również mamie. Karmienie małego dziecka w godzinach wieczornych i nocnych z pewnością będzie przyjemniejsze w delikatnym świetle nocnej lampki, pomoże również niemowlakowi w spokojnym ponowne zaśnięciu po posiłku.

Jaka lampka dla dziecka? Lampka nocna a wiek dziecka

To oczywiste, że z wiekiem zmieniają się potrzeby dziecka, inna lampka będzie więc odpowiednia dla niemowlaka, inna dla przedszkolaka, a jeszcze coś innego spodoba się dziecku w wieku szkolnym.

Lampka do pokoju niemowlaka

Idealna lampka do pokoju niemowlaka powinna dawać niewiele światła. W tym przypadku bardzo ciekawym pomysłem jest lampka nocna dla dzieci z projektorem, która delikatnie rozjaśni pokój, wyświetlając gwiazdki na suficie, a dodatkowo uspokoi odtwarzanymi kołysankami.

Dobrym rozwiązaniem może być również postawiony przy łóżeczku przenośny punkt świetlny Nuk. Jest w pełni bezpieczny, nie nagrzewa się i może być zasilany sieciowo lub na baterie. Również śpiący miś z pozytywką – produkt Babyono – to doskonała lampka nocna dla niemowlaka, ale i dla nieco starszego dziecka.

Lampka dla dziecka

Starsze dziecko z pewnością będzie zadowolone z lampki, którą może wziąć do ręki i zabrać ze sobą, więc świetnym pomysłem dla niego może być lampka w kształcie królika lub Babymoov Tweesty Girl/Babymoov Tweesty Boy. Jest to model przenośny z zasilaniem akumulatorowym, możliwością odtwarzania melodyjek i dostosowania natężenia światła.

Bardzo atrakcyjne dla dzieci powinny być kolorowe modele w kształcie pajączka czy biedronki. Dla starszych polecane są stojące lampki biurkowe w różnych kolorach. Ich alternatywa to praktyczne lampki do kontaktu, delikatnie rozpraszające ciemność.

Lampka dla starszych dzieci

Dla starszych dzieci idealna będzie stojąca lampka Nilsen Magic Night Coffee z możliwością ściemniania i zmianą kolorów na podstawie.


Najczęściej kupowane lampki dziecięce

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej