Jaka klawiatura do telewizora? Najlepsze klawiatury do Smart TV

26.03.2021 | autor: Patrycja Czerny | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dlaczego klawiatury do telewizorów są coraz częściej kupowane? Zacznijmy od tego, że telewizory dostępne na dzisiejszym rynku są zaawansowanymi urządzeniami multimedialnymi. Praktycznie każdy z nich pracuje na systemie, który daje możliwość skorzystania z sieci. Netflix, HBO, Amazon Prime i pozostałe platformy streamingowe gwarantują dostęp do bogatej bazy filmów i seriali, wyświetlanych z poziomu telewizora.

Problemem okazuje się być sprawne sterowanie tak zaawansowanymi funkcjami, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup klawiatury z touchpadem do telewizorów Smart, która usprawni surfowanie w Internecie.

Spis treści:

Popularne klawiatury do telewizorów Smart

Jaka klawiatura do telewizora? Co musi mieć?

Nowoczesne telewizory można obsługiwać za pomocą tradycyjnego pilota. Klawiatura do Smart TV to jedynie dodatkowa, aczkolwiek bardzo przydatna, opcja, która pozwala sprawnie poruszać się po multimediach.

Polecane klawiatury do telewizora posiadają touchpad, który zastępuje myszkę i zapewnia precyzyjnie manewrowanie kursorem.

klawiatura do telewizora

Jednak najważniejsza jest tutaj łączność bezprzewodowa. Warto zwrócić uwagę na zasięg, jaki ma klawiatura. Nie bez znacznie jest także trwałość i jakość wykonania, a także czas pracy na baterii. Dużą zaletą klawiatury bezprzewodowej do Smart TV będą dodatkowe funkcje, jak regulacja głośności lub przyciski do przewijania i zatrzymywania filmów.

Podłączenie klawiatury bezprzewodowej jest bardzo proste. Wystarczy wpiąć dołączony do zestawu adapter. Telewizor wyświetli monit o wykryciu nowych urządzeń i można cieszyć się wygodną obsługą Smart TV.

Najlepsze klawiatury do Smart TV — ranking

W tym rankingu znajdziesz:

  • Tania klawiatura do telewizora: Tracer Smart RF 2,4 Ghz
  • Mała klawiatura do TV: Trust Veza
  • Dobra klawiatura bezprzewodowa do TV: Logitech K400 Plus
  • Klawiatura do telewizora do 200 zł: Microsoft All-In-One Media
  • Klawiatura do Smart TV: Logitech K360

Zdjęcie główne: Tracer

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Czerny
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej