Jaka klawiatura do telewizora? Najlepsze klawiatury do Smart TV

Dlaczego klawiatury do telewizorów są coraz częściej kupowane? Zacznijmy od tego, że telewizory dostępne na dzisiejszym rynku są zaawansowanymi urządzeniami multimedialnymi. Praktycznie każdy z nich pracuje na systemie, który daje możliwość skorzystania z sieci. Netflix, HBO, Amazon Prime i pozostałe platformy streamingowe gwarantują dostęp do bogatej bazy filmów i seriali, wyświetlanych z poziomu telewizora. Klawiatury do TV są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, gdy chcemy np. wpisywać w polu do wyszukiwania nazwy filmów, piosenek czy po prostu wyszukać interesujące nas seriale.

Problemem okazuje się być sprawne sterowanie tak zaawansowanymi funkcjami, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup klawiatury z touchpadem do telewizorów Smart, która usprawni surfowanie w Internecie. Sprawdź, jakie modele klawiatur wybraliśmy do tego rankingu!


Popularne klawiatury do telewizorów Smart


Najlepsze klawiatury do Smart TV — ranking


klawiatura do telewizora

Jaka klawiatura do telewizora? Co musi mieć?

Nowoczesne telewizory można obsługiwać za pomocą tradycyjnego pilota. Klawiatura do Smart TV to jedynie dodatkowa, aczkolwiek bardzo przydatna, opcja, która pozwala sprawnie poruszać się po multimediach.

Jednak najważniejsza jest tutaj łączność bezprzewodowa. Warto zwrócić uwagę na zasięg, jaki ma klawiatura. W zależności od modelu zasięg działania klawiatury do Smart TV może wynosić od kilku do nawet kilkunastu metrów. Długi zasięg jest szczególnie przydatny w większych pomieszczeniach, gdzie telewizor i miejsce do siedzenia dzieli znaczna odległość. Przy wyborze klawiatury warto również zwrócić uwagę na czas pracy na baterii. Nowoczesne modele mogą funkcjonować na jednym ładowaniu przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, dzięki czemu nie trzeba ciągle pamiętać o doładowaniu.

Nie bez znacznie jest także trwałość i jakość wykonania. Klawiatura przeznaczona do obsługi telewizora powinna być wytrzymała i dobrze zabezpieczona przed przypadkowymi uszkodzeniami. Szczególnie przydatne są modele odporne na zachlapanie, co jest istotnym aspektem, gdy klawiatura użytkowana jest w salonie, gdzie łatwo o przypadkowe rozlanie napoju.

Dużą zaletą klawiatury bezprzewodowej do Smart TV będą dodatkowe funkcje, jak regulacja głośności lub przyciski do przewijania i zatrzymywania filmów. Taka klawiatura powinna mieć nie tylko podstawowe funkcje multimedialne, ale także kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi. To pozwala na jej wykorzystanie nie tylko z telewizorem, ale i z komputerem czy tabletem. Niektóre klawiatury wyposażone są także w touchpad, który umożliwia łatwiejsze nawigowanie po interfejsie Smart TV bez potrzeby korzystania z dodatkowej myszy.

Podłączenie klawiatury bezprzewodowej jest bardzo proste. Wystarczy wpiąć dołączony do zestawu adapter. Telewizor wyświetli monit o wykryciu nowych urządzeń i można cieszyć się wygodną obsługą Smart TV.

Wybierając klawiaturę do telewizora, warto zastanowić się, jakie dodatkowe funkcje mogą okazać się przydatne. Klawisze szybkiego dostępu do aplikacji streamingowych, a może możliwość programowania własnych skrótów? Każda z tych opcji może znacznie podnieść komfort użytkowania Smart TV.


Zdjęcie główne: Tracer

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Czerny
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (1 głos)

Czytaj więcej