Jaka klawiatura do 100 zł? Ranking tanich klawiatur w 2024 roku

Klawiatura to niezbędny element każdego stanowiska komputerowego. Producenci dobrze o tym wiedzą i zasypują rynek coraz bardziej dopracowanymi propozycjami. Czy wśród tak bogatej oferty można znaleźć modele o dobrej jakości, solidne, ładne i funkcjonalne, które jednocześnie nie będą dużo kosztowały? Odpowiedź brzmi: pewnie!

Jaka klawiatura do 100 zł do gier, pracy lub przeglądania stron WWW? Przedstawiamy najlepsze klawiatury, które naszym zdaniem zasługują na to, aby się nimi zainteresować.


Polecane klawiatury do 100 zł


Polecane klawiatury komputerowe do 100 zł

Klawiatura mechaniczna do 100 zł?

To możliwe, ale raczej niezbyt optymalne. Obecnie wyścig zbrojeń na rynku klawiatur przebiega dwutorowo. Producenci klawiatur membranowych chcą jak najbardziej zbliżyć się trwałością i solidnością sprzętu do mechaników. Z kolei producenci mechaników dążą do obniżenia ceny bez drastycznego obniżania jakości.

Niestety, to jeszcze nie jest ten czas, kiedy będziemy mogli kupić solidnego mechanika w okolicach 100 zł. Przy takim budżecie lepiej kupić porządną membranówkę, ewentualnie hybrydę (membranówkę z kilkoma przełącznikami mechanicznymi), niż klawiaturę mechaniczną z najniższej półki.

Jeśli chcesz dołożyć i kupić mechanika, sprawdź naszą ofertę klawiatur mechanicznych.

Najważniejsze cechy klawiatury bezprzewodowej

Modele bezprzewodowe stały się niezwykle popularne w przypadku akcesoriów do pracy, gier czy po prostu codziennego użytku. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszą klawiaturę tego typu. Jest ona przede wszystkim bardzo wygodna, zajmuje mniej miejsca przez brak kabla i można ją bez problemu zabrać w dowolne miejsce. Na co zwracać uwagę przy zakupie klawiatury bezprzewodowej?

Przede wszystkim istotny będzie kształt i wielkość przycisków oraz całego sprzętu. Musi on być wygodny. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wykonanie – klawiatura powinna być solidna i zrobiona z dobrych materiałów, ponieważ korzysta się z niej bardzo często. Dodatkowo trzeba sprawdzić czas działania na baterii oraz jakość połączenia (Wi-Fi lub Bluetooth).

Ranking klawiatur do 100 zł – 2024
Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 (9 głosów)

Czytaj więcej