Jaka klawiatura bezprzewodowa? Ranking

Klawiatura to niezbędny gadżet dla wszystkich pracujących przy komputerze. Wiele osób przekonało się już, jak duży komfort pracy zapewnia bezprzewodowa klawiatura. Wbrew pozorom nie musi ona oferować niższej funkcjonalności czy jakości. Poza tym odpowiednio dobraną będzie można wykorzystywać także przy laptopie, a nawet przy telewizorze. Jaka klawiatura bezprzewodowa będzie najlepsza? Oto polecane klawiatury bezprzewodowe, które bez wątpienia są warte uwagi.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Klawiatura bezprzewodowa dla graczy: Corsair Gaming K63 Wireless Blue LED
  • Klawiatura bezprzewodowa do telewizora: Trust Mida Bluetooth
  • Klawiatura bezprzewodowa z podświetleniem: Logitech Craft
  • Cicha klawiatura bezprzewodowa: Logitech K360
  • Klawiatura bezprzewodowa z myszką: Dell KM636

Klawiatura bezprzewodowa dla graczy: Corsair Gaming K63 Wireless Blue LED

jaka klawiatura bezprzewodowaCorsair Gaming K63 Wireless Blue LED to klawiatura bezprzewodowa dla graczy – w której alternatywnie korzystać można także z łączności przewodowej. Wyposażono ją w bardzo dobre mechaniczne przełączniki Cherry MX Red, dzięki którym możliwa jest niczym niezakłócona rozgrywka. Producent zastosował tu 87 klawiszy i nie zapomniał o klawiszach multimedialnych. Trzeba podkreślić dobrą podpórkę pod nadgarstki, znacznie zwiększającą komfort użytkownika. Akcesoria dla graczy powinny cechować się też atrakcyjnym wyglądem, dlatego Corsair Gaming K63 Wireless Blue LED to klawiatura bezprzewodowa podświetlana.


Klawiatura bezprzewodowa do telewizora: Trust Mida Bluetooth

jaka klawiatura bezprzewodowaKlawiatura bezprzewodowa z touchpadem to dodatkowe możliwości. Można bowiem wykorzystać ją nie tylko przy komputerze czy laptopie, ale też innych sprzętach. Jest kompatybilna z systemami Android i iOS. Sam producent Mida Bluetooth podkreśla, że jest to klawiatura bezprzewodowa do telewizora. Zintegrowany panel dotykowy XL z przyciskami myszki pozwala na komfortową obsługę menu z poziomu kanapy czy fotela. Zwłaszcza, że zasięg działania Bluetooth wynosi do 10 metrów. Do dyspozycji mamy tu 78 klawiszy membranowych. Klawisze multimedialne można aktywować podobnie jak w laptopie, korzystając z klawisza funkcyjnego FN.


Klawiatura bezprzewodowa z podświetleniem: Logitech Craft

jaka klawiatura bezprzewodowaLogitech Craft to zaawansowana klawiatura bezprzewodowa cechująca się wysoką jakością wykonania, atrakcyjnym wyglądem i wysoką kulturą pracy. Klawisze mają tu wyspowy układ, a jednocześnie specyficzne wgłębienia, dzięki czemu idealnie pasują do kształtu palców. Dodatkowo mamy tu do czynienia z podświetleniem, które uaktywnia się przy zbliżaniu dłoni do klawiatury – zastosowano czujniki zbliżeniowe. W oczy rzuca się również korona (pokrętło) pozwalająca korzystać z dodatkowych funkcji w różnego rodzaju aplikacjach – między innymi Adobe Photoshop CC,  Illustrator CC,  Premiere Pro CC, InDesign CC oraz Microsoft PowerPoint, Excel i  Word. W konfiguracji pomaga oprogramowanie Logitech Options software.


Cicha klawiatura bezprzewodowa: Logitech K360

jaka klawiatura bezprzewodowaLogitech K360 to jedna z najpopularniejszych klawiatur korzystających z łączności bezprzewodowej. Oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Jest wytrzymała, z racji stosunkowo niewielkich wymiarów doskonale sprawdza się jako klawiatura bezprzewodowa do laptopa. Mimo to producentowi udało się zadbać o sześć klawiszy dostępu i dwanaście programowalnych klawiszy funkcyjnych. Plusem Logitech K360 jest długi czas pracy na baterii, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, a także fakt, że jest to bardzo cicha klawiatura. Nóżki pozwalają zwiększyć nachylenie klawiatury o osiem stopni i tym samym dopasować ją do swoich preferencji.


Klawiatura bezprzewodowa z myszką: Dell KM636

jaka klawiatura bezprzewodowaA może bezprzewodowa klawiatura i mysz w zestawie? Mimo przystępnej ceny Dell KM636 oferuje bardzo dobrą jakość. Obydwa urządzenia cechują się minimalistyczną konstrukcją, dobrze prezentują się zarówno w domowym zaciszu, jak i w biurze. Myszka ma bardzo wygodny profil, a ponadto pasuje do osób prawo- i leworęcznych. Klawiatura, chociaż stosunkowo niewielka, może pochwalić się dodatkowymi klawiszami multimedialnymi i wydzieloną sekcją numeryczną.Producent deklaruje, że zestaw może działać na jednym zestawie baterii do 12 miesięcy.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.

Jaka klawiatura bezprzewodowa? Ranking
3 (60%) 2 głosów