Jaka karta graficzna do 800 złotych? Ranking

Planujecie budowę komputera do grania i zastanawiacie się, jaka karta graficzna będzie najlepszym wyborem? Wbrew pozorom do komfortowej rozrywki w jakości Full HD nie trzeba inwestować aż tak dużej gotówki w karty graficzne. W przypadku najpopularniejszych tytułów bez problemu wystarczy karta graficzna do 800 złotych.

Czym się kierować przy wyborze karty do grania? Sprawdźcie poradnik: Jaka karta graficzna do gier?

W tym  rankingu znajdziesz:

  • Karta graficzna do 800 zł
  • Karta graficzna dla małych komputerów
  • Karta graficzna dla gracza
  • Dobra karta graficzna
  • Karta graficzna do gier

Karta graficzna do do 800 zł: MSI GeForce GTX 1050 2GB GT OCV1

karta graficzna do 800 złGeForce GTX 1050 w wersji 2GB to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu – w sam raz, aby pograć w mniej wymagające tytuły, a przy tym nie wydawać zbyt dużo gotówki. Model MSI został lekko przyspieszony (1518MHz), a do jego chłodzenia wykorzystano w autorski cooler z dwoma wentylatorami. Do dyspozycji oddano trzy złącza obrazu: DVI, HDMI i DisplayPort.

Warto również zauważyć, że karta jest energooszczędna i nie wymaga podłączenia dodatkowego zasilania. Producent stosuje na tej karcie kondensatory polimerowe i deklaruje 10-letnią żywotność przy pełnym obciążeniu.

Aplikacja do overclockingu Afterburner, pozwala na bezprzewodowe sterowanie za pośrednictwem smartfonów z systemem Android/iOS.


Karta graficzna dla małych komputerów: Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 3GB

karta graficzna do 800 złKolejna karta GeForce GTX 1050 w naszym zestawieniu, ale tym razem w wersji z 3GB pamięci VRAM. Konstrukcja oferuje ciut lepsze osiągi, a przy tym nadal jest dostępna w niewygórowanej cenie. Na pokładzie znalazł się procesor graficzny Nvidia Pascal w podkręconej wersji – 1556MHz w trybie OC. Pomimo niewielkich rozmiarów, wentylator o średnicy 90mm z trybem 3D Active Fan, jest w stanie zapewnić odpowiednio mocne chłodzenie lub ciche działanie w trybie pasywnym.

Oprogramowanie AORUS Engine Utility umożliwia ręczną regulację zegarów, napięcia, wydajność i głośność chłodzenia.

Wersja Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 3GB wyróżnia się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu sprawdzi się również jako karta graficzna do komputera ITX. Do dyspozycji oddano trzy nowoczesne złącza wideo.


Karta graficzna dla gracza: Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB

karta graficzna do 800 zł

Palit GeForce GTX 1050Ti DUAL OC 4GB to jedna z najwydajniejszych i najtańszych wersji 1050Ti. Model ma częstotliwość podwyższoną do 1480MHz.

Karta poradzi sobie z grami uruchomionymi w rozdzielczości 1920x1080px, aczkolwiek w bardziej wymagających tytułach konieczne będzie obniżenie detali. Na pokładzie znalazł się rdzeń NVIDIA Pascal i 4GB pamięci GDDR5. Do chłodzenia wykorzystano autorską konstrukcję z dwoma wentylatorami – łopatki Turbowentylatora są inspirowane konstrukcją silnika odrzutowego i generują potężny strumień powietrza pod dużym ciśnieniem.

Model firmy Palit to karta graficzna dla gracza, który nie chce przepłacać za sprzęt.


Dobra karta graficzna: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GT LP

karta graficzna do 800 złMSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GT LP to specjalna, niskoprofilowa konstrukcja, która sprawdzi się w niewielkich komputerach do obsługi multimediów. Producent zastosował tutaj układ graficzny z generacji NVIDIA Pascal (podwyższone ustawienia zegara do 1392MHz) oraz 4GB pamięci GDDR5. Do chłodzenia akceleratora wykorzystano 2-slotowy cooler z dwoma niewielkimi wentylatorami. Model MSI oferuje trzy złącza wideo: DVI, HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4.

Dodatkowym atutem jest niewielkie zapotrzebowanie na energię (tylko 75W) karta nie wymaga podłączenia zasilania.


Najlepsza karta graficzna do gier: Gigabyte AORUS Radeon RX 570 4G

karta graficzna do 800 złRadeon RX 570 to zdecydowanie najlepsza karta graficzna w naszym zestawieniu. Za około 800 złotych otrzymujemy wydajną konstrukcję, która bez problemu poradzi sobie z nowszymi grami w jakości FullHD. Model firmy Gigabyte został fabrycznie podkręcony (1295MHz), a ponadto wykorzystuje ciche i wydajne chłodzenie WindForce 2X.

Zastosowano tutaj masywny radiator z miedzianymi rurkami cieplnymi (heat pipes direct), dwa wentylatory 90mm typu Blade z alternatywną rotacją (lepsze odprowadzanie ciepła), a z tyłu dodatkowo zainstalowano płytkę backplate.

Na uwagę zasługuje również bogaty zestaw złączy obrazu, oraz podświetlenie RGB fusion z 16.7 miliona kolorów do wyboru.


Jaka karta graficzna do 800 złotych? Ranking
5 (100%) 2 głosów