Jaka karta graficzna ASUS? Polecane modele

Jaka karta graficzna ASUS? Polecane modele

Planujesz zakup nowej karty graficznej, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Wśród dostępnych modeli sporą popularnością cieszą się konstrukcje firmy ASUS, a więc jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów.

W naszym poradniku wybraliśmy kilka najlepszych modeli, które sprawdzą się przy budowie nowoczesnego komputera. Znajdziecie tutaj propozycje do okazjonalnego grania, wydajniejsze karty pod nowe tytuły oraz topowe konstrukcje dla najbardziej wymagających klientów. Zobacz która karta graficzna do komputera może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

Więcej o kartach graficznych znajdziesz w poradniku Jak wybrać kartę graficzną?

Popularne karty graficzne ASUS

Karta graficzna ASUS – dlaczego warto?

ASUS to jeden z największych i najbardziej renomowanych producentów kart graficznych. W jego ofercie znajdują się zarówno modele Nvidia GeForce, jak i AMD Radeon, a większość dostępnych wersji to niereferencyjne, przeprojektowane konstrukcje. Ceny topowych edycji może nie należą do najniższych, niemniej jednak sporo klientów woli dopłacić do znanej firmy i solidnej jakości.

  • Auto-Extreme Technology – do produkcji akceleratorów wykorzystano w pełni zautomatyzowany proces, który przekłada się na większą wydajność i niezawodność sprzętu. Nie bez znaczenia jest też zwiększona dbałość o środowisko
  • Efektywne chłodzenie – warto również odnotować, że karty graficzne ASUS wykorzystują autorski system chłodzenia, który w przypadku lepszych wersji oferuje bardzo dobrą wydajność i cechuje się wysoką kulturą pracy. Zastosowano tutaj tryb pół pasywnej pracy, wyłączający wentylatory przy niskim obciążeniu GPU
  • Atrakcyjna stylistyka – entuzjastów zainteresuje też efektowny design z modnym podświetleniem RGB LED
  • GPU Tweak – producent dostarcza ze swoimi kartami autorskie oprogramowanie, dzięki któremu można monitorować parametry sprzętu, aktywować profile z wydajniejszymi ustawieniami oraz samodzielnie podkręcać zegary. Zmodyfikowane ustawienia można zapisać w profilach użytkownika.

Wybrane karty graficzne ASUS

  • ASUS GeForce GTX 1650 TUF GAMING 4GB GDDR6
  • ASUS GeForce GTX 1660 Ti PHOENIX 6GB OC
  • ASUS GeForce RTX 2060 Phoenix 6GB
  • ASUS Radeon RX 5700 XT DUAL 8G OC EVO
  • ASUS GeForce RTX 3070 TUF 8GB OC
  • ASUS GeForce RTX 3090 TUF Gaming 24GB

Pozostałe karty graficzne Asus Geforce GTX 1650Pozostałe karty graficzne Asus Geforce RTX 2060


Pozostałe karty Asus Radeon RX 5700 XT


Pozostałe karty Asus RTX 3070


Pozostałe karty Asus RTX 3090


Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (2 głosy)

Czytaj więcej