Jaka karta graficzna ASUS? Polecane modele

Planujesz zakup nowej karty graficznej, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Wśród dostępnych modeli sporą popularnością cieszą się konstrukcje firmy ASUS, a więc jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów.

W naszym poradniku wybraliśmy pięć najlepszych modeli, które sprawdzą się przy budowie nowoczesnego komputera. Znajdziecie tutaj propozycje do okazjonalnego grania, wydajniejsze karty pod nowe tytuły oraz topowe konstrukcje dla najbardziej wymagających klientów.

Więcej o kartach graficznych znajdziesz w poradniku Jak wybrać kartę graficzną?

Popularne karty graficzne ASUS

Karta graficzna ASUS – dlaczego warto?

ASUS to jeden z największych i najbardziej renomowanych producentów kart graficznych. W jego ofercie znajdują się zarówno modele Nvidia GeForce, jak i AMD Radeon, a większość dostępnych wersji to niereferencyjne, przeprojektowane konstrukcje. Ceny topowych edycji może nie należą do najniższych, niemniej jednak sporo klientów woli dopłacić do znanej firmy i solidnej jakości.

  • Auto-Extreme Technology – do produkcji akceleratorów wykorzystano w pełni zautomatyzowany proces, który przekłada się na większą wydajność i niezawodność sprzętu. Nie bez znaczenia jest też zwiększona dbałość o środowisko
  • Efektywne chłodzenie – warto również odnotować, że karty graficzne ASUS wykorzystują autorski system chłodzenia, który w przypadku lepszych wersji oferuje bardzo dobrą wydajność i cechuje się wysoką kulturą pracy. Zastosowano tutaj tryb pół pasywnej pracy, wyłączający wentylatory przy niskim obciążeniu GPU
  • Atrakcyjna stylistyka – entuzjastów zainteresuje też efektowny design z modnym podświetleniem RGB LED
  • GPU Tweak – producent dostarcza ze swoimi kartami autorskie oprogramowanie, dzięki któremu można monitorować parametry sprzętu, aktywować profile z wydajniejszymi ustawieniami oraz samodzielnie podkręcać zegary. Zmodyfikowane ustawienia można zapisać w profilach użytkownika.

Wybrane karty graficzne ASUS

  • Szczególnie polecana karta graficzna: ASUS GeForce RTX 2060 STRIX OC 6GB
  • ASUS Radeon RX 570 AREZ STRIX 4G OC: karta graficzna ASUS do 1000 zł
  • Karta graficzna ASUS do 1500 zł: ASUS GeForce GTX 1660 Ti DUAL 6GB OC
  • ASUS GeForce RTX 2070 DUAL ADVANCED 8G: karta graficzna ASUS do gier
  • Karta graficzna dla najbardziej wymagających: ASUS GeForce RTX 2080 STRIX GAMING ADVANCED 8GB

Polecana karta graficzna: ASUS GeForce RTX 2060 STRIX OC 6GB

jaka karta graficzna ASUSJedna z najlepszych wersji karty graficznej Nvidia GeForce RTX 2060, którą polecamy do grania w rozdzielczości 1080p – zwłaszcza w połączeniu z monitorem o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 lub 144Hz. Karta wykorzystuje fabrycznie przyspieszony układ graficzny Nvidia Turing (GPU Boost Clock 1710MHz), a całość uzupełnia 6GB nowoczesnej pamięci GDDR6-192-bit.

Do chłodzenia komponentów wykorzystano cichy i wydajny system DirectCU II, który wzbogacono o efektowne podświetlenie Aura Sync.
Jeśli temperatura procesora GPU nie przekracza 55°C, oprogramowanie wstrzymuje działanie wentylatorów i chłodzenie będzie całkowicie bezgłośne (0dB). Wentylatory ponownie uruchomią się automatycznie gdy temperatura wzrośnie.


Karta graficzna ASUS do 1000 zł: ASUS Radeon RX 570 AREZ STRIX 4G OC

Karta graficzna ASUS Radeon RX 570 AREZ STRIX 4G OC, która sprawdzi się jako niedroga karta graficzna dla gracza. Konstrukcja bazuje na rdzeniu AMD Polaris i dysponuje 4GB pamięci GDDR5 256-bit, a dzięki fabrycznie podniesionym taktowaniom oferuje lepsze osiągi od standardowych wersji.

Technologie Auto-Extreme i podzespoły Super Alloy Power II, zapewniają wysoką jakość i niezawodność.
Do chłodzenia karty wykorzystano autorski cooler DirectCU II, który zapewnia niskie temperatury rdzenia i cechuje się wysoką kulturą pracy. Wentylatory z certyfikatem IP5X oferują też ochronę przed kurzem i dłuższą żywotność.
Radeon RX 570 AREZ STRIX 4G OC to najlepsza karta graficzna ASUS do 1000 złotych.


Karta graficzna ASUS do 1500 zł: ASUS GeForce GTX 1660 Ti DUAL 6GB OC

jaka karta graficzna ASUSASUS GeForce GTX 1660 Ti DUAL 6GB OC to nowoczesna i niedroga karta graficzna do gier, który poradzi sobie z najnowszymi tytułami w jakości FullHD – śmiało można nazwać ją godnym następcą modelu GeForce GTX 1060. Na pokładzie znalazł się układ graficzny Nvidia Turing oraz 6GB pamięci GDDR6-192-bit.

Dodatkowym atutem są fabrycznie podniesione taktowania – GPU Boost 1830MHz. Model ASUS Dual wykorzystuje autorskie chłodzenie z dwoma wentylatorami, które pozwala uzyskać optymalne temperatury pracy.

Karta graficzna ASUS do gier: ASUS GeForce RTX 2070 DUAL ADVANCED 8GB

jaka karta graficzna ASUSKolejna propozycja w naszym zestawieniu to niereferencyjna wersja karty ASUS GeForce RTX 2070. Model ten sprawdzi się w wydajnych komputerach do grania w rozdzielczości do 1440p, również z wykorzystaniem najnowszych technologii Ray tracing i DLSS.

Producent zastosował autorskie, rozbudowane chłodzenie oparte o radiator o 50% większej powierzchni chłodzącej i dwa duże wentylatory, z opatentowanymi łopatkami Wing-blade. Jest też technologia 0dB i certyfikat IP5X odporności na kurz.
Za odpowiednią wydajność odpowiada chip Nvidia Turing i 8GB pamięci GDDR6-256bit. Model Dual Advanced został fabrycznie przyspieszony (GPU Boost Clock 1665MHz), dzięki czemu już po wyjęciu z pudełka oferuje lepszą wydajność.


Karta graficzna dla najbardziej wymagających: ASUS GeForce RTX 2080 STRIX GAMING ADVANCED 8GB

jaka karta graficzna ASUSGeForce RTX 2080 STRIX GAMING ADVANCED 8GB to bez wątpienia najlepsza karta graficzna ASUS, którą można kupić w segmencie do 4000 złotych. Producent zastosował układ graficzny z najnowszej generacji Nvidia Turing (2944 rdzenie CUDA) oraz 8GB szybkiej pamięci GDDR6-256bit. Polecamy szczególnie jako karta graficzna do komputera do grania w 1440p lub 4K. GeForce RTX 2080 będzie stanowić świetne połączenie z monitorem o wyższej częstotliwości odświeżania. W nowszych tytułach można też aktywować technologie Ray tracing i DLSS.

ASUS zastosował wentylatory Axial-tech, które posiadają udoskonaloną konstrukcję. Technologia MaxContact zapewnia dwukrotnie większą powierzchnię styku z procesorem graficznym, poprawiając odprowadzanie ciepła.


Jaka karta graficzna ASUS? Polecane modele
5 (100%) 1 głosów