Jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłych i dla dzieci? Najlepsze hulajnogi elektryczne

Elektryczne rowery, deskorolki czy monocykle można coraz częściej zauważyć w przestrzeni miejskiej. Popularność tego typu sprzętów nie ominęła również tradycyjnej hulajnogi, jednak to te elektryczne podbijają obecnie rynek. Hulajnoga elektryczna to doskonały środek transportu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Dystans, który musielibyśmy przejść między domem a szkołą, możemy pokonać już w zaledwie kilka minut. Korzystając z hulajnogi elektrycznej nie męczymy się tak, jak w przypadku rolek i rowerów, a wiele modeli ma funkcję składania, dzięki której łatwiej jest przechować ją np. w szkole czy w biurze.

Wydłuża się lista miast, w których poza możliwością wynajęcia samochodu, skutera czy roweru, w grę wchodzi również wynajem hulajnogi na minuty. Zarażeni hulajnogowym bakcylem i kalkulujący koszty związane z wynajmem użytkownicy decydują się zazwyczaj na zakup hulajnogi elektrycznej na własność. Patrząc na to, że niektóre modele potrafią kosztować mniej niż 2000 zł, to jest to inwestycja, która zdecydowanie się zwraca.

Tylko pomyśl – ominiesz korki, nie zmęczysz się aż nadto, a na dodatek będziesz w pracy lub szkole szybciej, niż byłbyś przy korzystaniu z komunikacji miejskiej.

Pozostaje więc pytanie jaka hulajnoga elektryczna będzie odpowiednia do miasta? Co warto wiedzieć dokonując wyboru hulajnogi elektrycznej dla dorosłego? Na co zwrócić uwagę, kupując hulajnogę dla dziecka? I pamiętaj: nigdy, przenigdy nie korzystaj z hulajnogi elektrycznej bez kasku!


Popularne hulajnogi elektryczne


Najlepsze hulajnogi elektryczne – ranking 2024

Jeśli chcesz poznać od razu odpowiedź na pytanie o najlepszą hulajnogę elektryczną, to przejdź do jednej z tych propozycji.jaka hulajnoga elektryczna


Spis treści:

Jak działa hulajnoga elektryczna?

W przeciwieństwie do hulajnogi tradycyjnej, elektryczna wersja nie wymaga nieustannego nadawania mu tempa przez odpychanie się od pokonywanej powierzchni drogi jedną z nóg.

Współczesna wersja hulajnogi napędzana jest małym silnikiem, czerpiącym zasilanie z akumulatora generującego w większości przypadków napięcie od 24 do 42v.

W zależności od mocy silnika jednośladu, osiąga on prędkość do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Im większa moc, tym większa prędkość.

Dobre hulajnogi elektryczne na jednym ładowaniu są w stanie pokonać odległość ok. 15-20 km. Bardziej zaawansowane modele pozwolą Ci już przejechać nawet 85 km. Po wyładowaniu się akumulatora, należy podłączyć go do zasilania i pozostawić na kilka godzin.

Nawet najbardziej zaawansowane, najlepsze hulajnogi elektryczne nie wymagają specjalnych umiejętności czy uprawnień. Wystarczy tylko zdrowy rozsądek i zmysł równowagi. Jaka hulajnoga elektryczna będzie więc dla Ciebie odpowiednia? Przygotowaliśmy kilka najciekawszych propozycji. Zanim jednak sprawdzisz nasz ranking hulajnóg elektrycznych, sprawdź, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej

To, ile kosztuje hulajnoga elektryczna, zależy przede wszystkim od jej konstrukcji, prędkości czy wagi. Podstawowymi elementami budowy hulajnogi jest podest rozmieszczony między dwoma kołami, hamulce oraz kierownica. Można również nabyć modele z siodełkiem pozwalającym odpocząć podczas jazdy. Takie siodełka są również regulowane.

Składany korpus lub wysuwane platformy na stopy to dodatkowa modyfikacja w odniesieniu do egzemplarzy tradycyjnych. Wszystko po to, by zwiększyć komfort dłuższej jazdy.

Wybierając hulajnogę warto zwrócić uwagę na parametry określonego modelu. Jeżeli hulajnoga ma być prezentem dla dziecka, dobrze jeżeli zdecydujesz się na wolniejszy, bardziej bezpieczny model. Równie istotna będzie też w tym wypadku waga. Najlżejsza hulajnoga elektryczna może ważyć nawet poniżej 10 kilogramów.

jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłego

Jeżeli szukasz wariantu dla siebie, hulajnoga z silnikiem o dużej mocy będzie praktycznym środkiem do poruszania się po mieście. Oczywiście, jak w przypadku dziecięcych modeli, warto i tu zwrócić uwagę na wagę. Lekka hulajnoga elektryczna dla dorosłych waży ok. 12-15 kg. Cięższy pojazd będzie miał jednak większą moc i prędkość.

Zalety hulajnogi jako środka do transportu po mieście

W wielu miastach w Polsce można wynajmować hulajnogi, a ich dostępność zlokalizować, dzięki specjalnie uruchomionym aplikacjom. Biorąc pod uwagę duże koszty wynajmu, w dłuższej perspektywie czasu zakup własnego jednośladu wydaje się rozwiązaniem najbardziej rozsądnym. Lekka hulajnoga elektryczna pozwoli Ci sprawnie dostać się do pracy, a także z niej wrócić. Wystarczy tylko, że w międzyczasie naładujesz ją w biurze. Co więcej, jej ewentualny transport, jeśli wyczerpie się bateria, będzie wygodny z uwagi na niską wagę.

Rezygnacja z transportu samochodem na krótkich odcinkach na rzecz elektrycznej hulajnogi to praktyczna decyzja. Stanie w korkach i związane z tym zanieczyszczenie powietrza przemawia głównie na korzyść jednośladu. Oszczędność na paliwie i brak problemów z parkowaniem to kolejne atuty korzystania z hulajnogi elektrycznej. Inwestycja w ten miniaturowy elektromobil z pewnością się opłaci.

Należy pamiętać, aby w przestrzeni miejskiej nie przekraczać dozwolonej prędkości 25 km/h!

Jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłego – jak wybrać?

Nie wiesz jaka hulajnoga elektryczna dla Ciebie będzie odpowiednia? Zastanów się najpierw nad swoimi potrzebami i tym, jak często będziesz z niej korzystać. To, jaka hulajnoga elektryczna do 1500 zł, 2000 zł i więcej będzie dla Ciebie idealna, zależy też np. od Twojej wagi.

 • Waga – łatwość przenoszenia hulajnogi zapewni waga około 10 kg.
 • Możliwość składania – zdecydowanie ułatwia jej transportowanie.
 • Solidność – wykonanie z dobrze ze sobą połączonych wysokiej jakości materiałów.
 • Wielkość kół – im większe koła, tym lepiej poradzą sobie z wszelkimi nierównościami na drogach.
 • Prędkość maksymalna – dobra hulajnoga powinna pozwalać na osiągnięcie prędkości 20-25 km/h.
 • Zasięg – ilość kilometrów przejechanych na jednym naładowaniu – dobra hulajnoga elektryczna będzie miała co najmniej 15 km.
 • Maksymalne obciążenie – ograniczenia dotyczące wagi użytkowników mogą wynosić 100 kg, 120 kg, ale też w 150 kg.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obecność antypoślizgowego podestu, hamulca ręcznego, oświetlenia przedniego i tylnego oraz wyświetlacza informującego o prędkości i poziomie baterii. Od wszystkich powyższych kwestii będzie też zależeć nie tylko Twój komfort, ale też to, ile kosztuje elektryczna hulajnoga.

Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci?

Hulajnoga elektryczna dla dziecka to doskonały wybór. Poza zabawą hulajnoga pozwala dziecku na nabycie osobistego doświadczenia w obsługiwaniu pojazdów silnikowych. Jak wyżej wspomniano, z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać dla niego wolniejszy model, nieprzekraczający np. prędkości 12km/h. Hulajnoga elektryczna dla dziecka powinna być lekka i posiadać raczej mniejsze koła, co pozwala na jej łatwiejszą sterowność.

Jaka hulajnoga elektryczna dla dziecka? 

 • Maksymalna prędkość nie przekraczająca 12km/h
 • Lekka konstrukcja
 • Niezbyt duże koła

Jednoślad ten może być atrakcyjnym akcesorium podczas wspólnych, długich spacerów po parku. Hulajnogę można wykorzystywać w sposób manualny lub elektryczny, w zależności od chwilowej kondycji i ochoty malucha, a lekka konstrukcja na kółkach nie sprawi trudności podczas jej prowadzenia.

Jaka hulajnoga elektryczna dla nastolatka będzie najlepsza? Starszym dzieciom możesz kupić nieco szybszy model, który jednak nie może przekraczać 20 km/h. Poza tym parametry będą analogiczne, jak w przypadku hulajnóg elektrycznych dla dorosłych. Warto też pamiętać, że osoby od 10 do 18 lat, podczas poruszania się po drogach publicznych, powinny mieć kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T.

Dobra hulajnoga elektryczna – na co zwrócić uwagę?

Obojętnie czy kupujesz hulajnogę elektryczną dla dziecka czy dla dorosłego – oto kilka punktów, na które powinieneś zwrócić uwagę, żeby kupić najlepszy i najbardziej dopasowany do własnych potrzeb model.

 1. Prędkość – standardem jest 20 km/h, ale możesz też spotkać modele, które mają lepsze osiągi.
 2. Zasięg – im większy, tym lepiej. W przypadku hulajnogi dla dorosłych optymalny będzie zasięg 25-30 km. W przypadku dzieci spokojnie wystarczy połowa tego dystansu.
 3. Pojemność akumulatora – standardem są akumulatory o pojemności 10-15 Ah.
 4. Maksymalne obciążenie – jeśli chcesz kupić pojazd na lata, wybierz ten model, który oferuje minimum 100 kg obciążenia.
 5. Cena – nie zawsze idzie w parze z jakością. Bardzo dobre modele, spełniające powyższe wymagania, kupić do 3000 zł. Nie warto jednak kierować się wyłącznie ceną, bo hulajnogi elektryczne poniżej 1000 zł mogą nie być tak solidne, jak te z wyższej półki.

Ile kosztuje dobra hulajnoga elektryczna?

Ile kosztuje elektryczna hulajnoga? To oczywiście zależy jaka. Hulajnoga elektryczna do 1500 zł będzie dobrym wyborem dla dziecka i powinna spełnić wszelkie jego potrzeby i wymagania. Wybierając pojazd dla siebie warto mieć na uwadze, że najlepsze hulajnogi elektryczne mogą kosztować naprawdę sporo, jednak jeśli potrzebujesz jej głównie do przemieszczania się na krótkich odcinkach, możesz z powodzeniem zdecydować się na tańszy model, oscylujący w granicach 2000 zł.

Jaka hulajnoga elektryczna będzie najlepsza?

To, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, jest w głównej mierze podyktowane Twoimi potrzebami. Jeżeli chcesz kupić hulajnogę elektryczną dla dziecka, postaw na model lżejszy i wolniejszy, najlepiej z regulowaną kierownicą. Na rynku znajdziesz specjalne hulajnogi elektryczne dla dzieci, które mają również kilka trybów jazdy – zwiększa to bezpieczeństwo podczas jazdy. Zawsze przypominaj dziecku o kasku!

Jeżeli z kolei szukasz modelu dla siebie, to zwróć uwagę przede wszystkim na maksymalną prędkość, moc akumulatora a także ile kilometrów maksymalnie możesz na niej przejechać. Dodatkowym atutem będzie funkcja składania oraz nóżka podpierająca, a także antypoślizgowy podest i światełka. Dobrze, by hulajnoga elektryczna nie ładowała się dłużej niż 4 godziny. Jeżeli planujesz jeździć na dłuższe dystanse, pomyśl nad modelem z siodełkiem.


Popularne hulajnogi elektryczne w Komputronik.pl


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 (16 głosów)

Czytaj więcej