
Elektromobilność w wydaniu miniaturowym przechodzi obecnie swój renesans. Elektryczne rowery, deskorolki czy monocykle można coraz częściej zauważyć w przestrzeni miejskiej. Popularność tego typu sprzętów nie ominęła również tradycyjnej hulajnogi, która w wersji elektrycznej nie jest już jedynie atrybutem dziecięcych zabaw, ale również środkiem lokomocji dla nastolatków i osób dorosłych.
Wydłuża się lista miast, w których poza możliwością wynajęcia samochodu, skutera czy roweru, w grę wchodzi również wynajem hulajnogi na minuty. Zarażeni hulajnogowym bakcylem i kalkulujący koszty związane z wynajmem użytkownicy decydują się zazwyczaj na zakup tego urządzenia osobiście.
Co warto wiedzieć dokonując wyboru hulajnogi elektrycznej dla dorosłego, na co zwrócić uwagę kupując hulajnogę dla dziecka? Doradzamy
Z tego poradnika dowiesz się:
- Jak działa hulajnoga elektryczna?
- Zróżnicowanie konstrukcyjne modeli
- Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci?
- Hulajnogi elektryczne dla dorosłych i młodzieży
- Zalety hulajnogi jako środka do transportu po mieście
- Gdzie można kupić hulajnogi elektryczne?
- Najlepsze hulajnogi elektryczne – ranking
Popularne hulajnogi elektryczne w Komputronik.pl
Jak działa hulajnoga elektryczna?
W przeciwieństwie do hulajnogi tradycyjnej, elektryczna wersja pojazdu nie wymaga nieustannego nadawania mu tempa przez odpychanie się od pokonywanej powierzchni drogi jedną z nóg.
Współczesna wersja hulajnogi napędzana jest małym silnikiem, czerpiącym zasilanie z akumulatora generującego w większości przypadków napięcie od 24 do 42v.
W zależności od mocy silnika jednośladu, osiąga on prędkość do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Im większa moc, tym większa prędkość.
Zróżnicowanie konstrukcyjne modeli
Podstawowymi elementami budowy hulajnogi jest podest rozmieszczony między dwoma kołami, hamulce oraz kierownica. Można również nabyć modele z siodełkiem pozwalającym odpocząć podczas jazdy. Składany korpus lub wysuwane platformy na stopy to dodatkowa modyfikacja w odniesieniu do egzemplarzy tradycyjnych.
Wybierając hulajnogę, warto zwrócić uwagę na parametry określonego modelu. Jeżeli hulajnoga ma być prezentem dla dziecka, dobrze jeżeli zdecydujesz się na wolniejszy, bardziej bezpieczny model. Jeżeli szukasz wariantu dla siebie, hulajnoga z silnikiem o dużej mocy będzie praktycznym środkiem do poruszania się po mieście.
Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci?
Poza zabawą hulajnoga pozwala dziecku na nabycie osobistego doświadczenia w obsługiwaniu pojazdów silnikowych. Jak wyżej wspomniano, z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać dla niego wolniejszy model, nie przekraczający np. prędkości 12km/h. Model powinien być lekki i posiadać raczej mniejsze koła, co pozwala na jego łatwiejszą sterowność.
Jednoślad ten może być atrakcyjnym akcesorium podczas wspólnych, długich spacerów po parku. Hulajnogę można wykorzystywać w sposób manualny lub elektryczny, w zależności od chwilowej kondycji i ochoty malucha, a lekka konstrukcja na kółkach nie sprawi trudności podczas jej prowadzenia.
Hulajnogi elektryczne dla dorosłych i młodzieży
Jeszcze do niedawna widok dorosłej osoby przemierzającej miasto przy pomocy hulajnogi mógł wydawać się nieco zabawny. Od kilku lat hulajnogowy trend przenosi się stopniowo z europejskich stolic do Polski. Od października zeszłego roku w niektórych miastach w Polsce można wynajmować hulajnogi, a ich dostępność zlokalizować, dzięki specjalnie uruchomionym aplikacjom. Biorąc pod uwagę koszty wynajmu, w dłuższej perspektywie czasu zakup własnego jednośladu wydaje się rozwiązaniem najbardziej rozsądnym.
Zalety hulajnogi jako środka do transportu po mieście
Rezygnacja z transportu samochodem na krótkich odcinkach, na rzecz elektrycznej hulajnogi, to praktyczna decyzja. Stanie w korkach i związane z tym zanieczyszczenie powietrza przemawia głównie na korzyść jednośladu. Oszczędność na paliwie i brak problemów z parkowaniem to kolejne atuty korzystania z hulajnogi elektrycznej. Inwestycja w ten miniaturowy elektromobil z pewnością się opłaci.
Ponadto poruszanie się po mieście hulajnogą nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień. Miejscem do przemieszczania się tym jednośladem są zarówno ścieżki rowerowe, jak i chodniki, przy czym należy pamiętać, aby w przestrzeni miejskiej nie przekraczać prędkości 25 km/h.
Gdzie można kupić hulajnogi elektryczne?
Hulajnogę elektryczną najlepiej kupić bezpośrednio w salonie, mogąc ją uprzednio dotknąć i obejrzeć “na żywo”. Pracownik sklepu zaprezentuje wskazane egzemplarze, przedstawiając ich parametry i możliwości, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować się na konkretny model. Komputronik posiada sieć 140 punktów stacjonarnych na terenie całego kraju, więc z łatwością znajdziesz salon znajdujący się w Twojej okolicy.
Jeżeli jednak wolisz zakupy przez Internet, na stronie firmy znajduje się szczegółowy opis oferowanych produktów. Hulajnogę możesz zamówić telefonicznie lub skorzystać z dostępnej na stronie Komputronik platformy, która krok po kroku poprowadzi Cię przez etapy zamówienia towaru.
Polecane hulajnogi elektryczne w Komputronik.pl
Hulajnoga elektryczna do 1000 zł: Frugal Comfy+
Elektryczna hulajnoga Frugal Comfy+ świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Można ją szybko i łatwo złożyć i podróżować dalej np. autobusem, czy tramwajem. Ważnym autem tej hulajnogi jest system amortyzacji, dzięki któremu jazda po mniej równych powierzchniach pozostanie komfortowa. Bezpieczeństwo gwarantuje natomiast elektromagnetyczny hamulec Dual Break, dający pełną kontrolę nad pojazdem.
Hulajnoga elektryczna Frugal Comfy+ jest w stanie osiągnąć prędkość do 25 km/h, a wbudowany akumulator pozwoli na przejechanie do 15 km. Pełne ładowanie hulajnogi zajmuje 3 godziny.
Frugal Comfy+ dostępna jest w kilku kolorach.
Hulajnoga elektryczna do 1500 zł: Motus Scooty 8.5 Turquoise 350W
Motus Scooty 8.5 to hulajnoga o smukłym estetycznym kształcie i solidnej konstrukcji. Można ją oczywiście składać, co znacząco ułatwia jej transport (także w środkach komunikacji miejskiej). Zasięg hulajnogi to 25 km, a maksymalne obciążenie to 100 kg.
Hulajnoga umożliwia jazdę w jednym z trzech trybów. W normalnym można rozpędzić się do 25 km/h, w trybie Eco do 15 km/h, a w trybie Zero zdani jesteśmy na siłę własnych nóg. Udoskonalono system hamulców tarczowych, zastosowano mocniejszą lampkę, która poprawia widoczność, co jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Hulajnoga elektryczna do 2000 zł: Xiaomi MiJia M365 Electric Scooter Black


Najnowsze


Jaka ładowarka indukcyjna? Jak wybrać?


Jaki laptop 2 w 1? Jak wybrać?


Jaki laptop biznesowy? Wybieramy laptop do pracy


Najpopularniejsze postanowienia noworoczne – TOP 10


Jaka karta graficzna? Doradzamy, jak wybrać


Zdrowe odżywianie – jakie urządzenia i akcesoria kuchenne?


Wszystko o świecach zapachowych Yankee Candle


Jaki smartwatch z NFC? Zegarki, którymi można płacić w Polsce

