Jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłych i dla dzieci? Najlepsze hulajnogi elektryczne

16.08.2022 | autor: Joanna Skornowicz | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Elektryczne rowery, deskorolki czy monocykle można coraz częściej zauważyć w przestrzeni miejskiej. Popularność tego typu sprzętów nie ominęła również tradycyjnej hulajnogi, która w wersji elektrycznej nie jest już jedynie atrybutem dziecięcych zabaw, ale również środkiem lokomocji dla nastolatków i osób dorosłych.

Wydłuża się lista miast, w których poza możliwością wynajęcia samochodu, skutera czy roweru, w grę wchodzi również wynajem hulajnogi na minuty. Zarażeni hulajnogowym bakcylem i kalkulujący koszty związane z wynajmem użytkownicy decydują się zazwyczaj na zakup tego urządzenia osobiście.

Co warto wiedzieć dokonując wyboru hulajnogi elektrycznej dla dorosłego? Na co zwrócić uwagę kupując hulajnogę dla dziecka? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Z tego poradnika dowiesz się:

Najlepsze hulajnogi elektryczne – ranking TOP 5

Jeśli chcesz poznać od razu odpowiedź na pytanie o najlepszą hulajnogę elektryczną, to przejdź do jednej z tych propozycji.

Jak działa hulajnoga elektryczna?

W przeciwieństwie do hulajnogi tradycyjnej, elektryczna wersja pojazdu nie wymaga nieustannego nadawania mu tempa przez odpychanie się od pokonywanej powierzchni drogi jedną z nóg.

Współczesna wersja hulajnogi napędzana jest małym silnikiem, czerpiącym zasilanie z akumulatora generującego w większości przypadków napięcie od 24 do 42v.

W zależności od mocy silnika jednośladu, osiąga on prędkość do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Im większa moc, tym większa prędkość.

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej

Podstawowymi elementami budowy hulajnogi jest podest rozmieszczony między dwoma kołami, hamulce oraz kierownica. Można również nabyć modele z siodełkiem pozwalającym odpocząć podczas jazdy.

Składany korpus lub wysuwane platformy na stopy to dodatkowa modyfikacja w odniesieniu do egzemplarzy tradycyjnych.

Wybierając hulajnogę, warto zwrócić uwagę na parametry określonego modelu. Jeżeli hulajnoga ma być prezentem dla dziecka, dobrze jeżeli zdecydujesz się na wolniejszy, bardziej bezpieczny model. Jeżeli szukasz wariantu dla siebie, hulajnoga z silnikiem o dużej mocy będzie praktycznym środkiem do poruszania się po mieście.

jaka hulajnoga elektryczna dla dorosłego

Zalety hulajnogi jako środka do transportu po mieście

W wielu miastach w Polsce można wynajmować hulajnogi, a ich dostępność zlokalizować, dzięki specjalnie uruchomionym aplikacjom. Biorąc pod uwagę duże koszty wynajmu, w dłuższej perspektywie czasu zakup własnego jednośladu wydaje się rozwiązaniem najbardziej rozsądnym.

Rezygnacja z transportu samochodem na krótkich odcinkach, na rzecz elektrycznej hulajnogi, to praktyczna decyzja. Stanie w korkach i związane z tym zanieczyszczenie powietrza przemawia głównie na korzyść jednośladu. Oszczędność na paliwie i brak problemów z parkowaniem to kolejne atuty korzystania z hulajnogi elektrycznej. Inwestycja w ten miniaturowy elektromobil z pewnością się opłaci.

Należy pamiętać, aby w przestrzeni miejskiej nie przekraczać dozwolonej prędkości 25 km/h.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną dla dorosłego?

Wybierając hulajnogę elektryczną dla dorosłego lub młodzieży, warto zwrócić uwagę na klika istotnych cech:

  • Waga – łatwość przenoszenia hulajnogi zapewni waga około 10 kg.
  • Możliwość składania – zdecydowanie ułatwia jej transportowanie.
  • Solidność – wykonanie z dobrze ze sobą połączonych wysokiej jakości materiałów.
  • Wielkość kół – im większe koła, tym lepiej poradzą sobie z ewszelkimi nierównościami na drogach.
  • Prędkość maksymalna – dobra hulajnoga powinna pozwalać na osiągnięcie prędkości 20-25 km/h.
  • Zasięg – ilość kilometrów przejechanych na jednym naładowaniu – co najmniej 15 km.
  • Maksymalne obciążenie – ograniczenia dotyczące wagi użytkowników mogą wynosić 100 kg, 120 kg, ale też w 150 kg.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obecność antypoślizgowego podestu, hamulca ręcznego, oświetlenia przedniego i tylnego oraz wyświetlacza informującego o prędkości i poziomie baterii.

Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci?

Poza zabawą hulajnoga pozwala dziecku na nabycie osobistego doświadczenia w obsługiwaniu pojazdów silnikowych. Jak wyżej wspomniano, z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, warto wybrać dla niego wolniejszy model, nie przekraczający np. prędkości 12km/h. Model powinien być lekki i posiadać raczej mniejsze koła, co pozwala na jego łatwiejszą sterowność.

Hulajnoga dla dziecka: 

  • Maksymalna prędkość nie przekraczająca 12km/h
  • Lekka konstrukcja
  • Niezbyt duże koła

Jednoślad ten może być atrakcyjnym akcesorium podczas wspólnych, długich spacerów po parku. Hulajnogę można wykorzystywać w sposób manualny lub elektryczny, w zależności od chwilowej kondycji i ochoty malucha, a lekka konstrukcja na kółkach nie sprawi trudności podczas jej prowadzenia.

Ranking hulajnóg elektrycznychPopularne hulajnogi elektryczne w Komputronik.pl


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (10 głosów)

Czytaj więcej