Jaka drukarka do małej firmy? Ranking

Jaka drukarka sprawdzi się najlepiej w firmie? Inne parametry drukarki są ważne dla dużych korporacji, a inne dla małych, czy nawet jednoosobowych firm. Dobra drukarka do firmy zatrudniającej niewielką liczbę osób, to przede wszystkim rozsądna cena powiązana z odpowiednią jakością oraz niskie koszty eksploatacji.

Podpowiadamy, jaka drukarka do małej firmy będzie dobrym wyborem.

W tym rankingu znajdziesz:

  • HP DeskJet Ink Advantage AiO 2630: drukarka atramentowa do 150 zł
  • Xerox Phaser 3260: ekonomiczna drukarka do małej firmy
  • HP LaserJet Pro M28w: urządzenie wielofunkcyjne do biura
  • Brother MFC-L2712DW: drukarka do małego biura do 700 zł
  • Epson EcoTank ITS L3050: drukarka atramentowa do małej firmy

Popularne drukarki w sklepie Komputronik

Drukarka atramentowa do 200 zł: HP DeskJet Ink Advantage AiO 2630

drukarka do małej firmy

Nowoczesna i godna polecenia drukarka atramentowa do domu lub biura. Szczególnie dobrze sprawdzi się jako tania drukarka do zdjęć, gdyż oferuje doskonałej jakości wydruki w rozdzielczości 4800x1200dpi. Bez problemu współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki innowacyjnej aplikacji HP All-in-One Printer Remote.

Czytelny wyświetlacz LCD ułatwia obsługę urządzenia. Możesz też skanować dokumenty do popularnych plików graficznych. Urządzenie może obsługiwać wiele formatów, m.in. A4, B5, A6 oraz koperty DL. Istnieje też możliwość druku na papierze fotograficznym lub papierze broszurowym.

Jeśli więc szukasz możliwie najtańszej drukarki, to HP DeskJet Ink Advantage AiO 2630 jest jedną z lepszych propozycji.


Ekonomiczna drukarka do małej firmy: Brother HL-L2372DN

drukarka do małej firmy

Doskonała drukarka biurowa tania w eksploatacji i prosta w obsłudze. Z automatu nastawiona jest na drukowanie dwustronne, co oszczędza czas i kosztu papieru. Pozwala na szybkie wydruki – nawet do 34 stron na minutę. Drukarkę można podłączyć do sieci za pomocą złącza Ethernet lub bezpośrednio do komputera poprzez USB.

Ta drukarka do małej firmy drukuje w rozdzielczości do 1200×1200 dpi, co gwarantuje wyraźny tekst i ostre obrazy. Pojemność podajnika papieru wynosi 250 szt. Mamy tutaj także automatyczne drukowanie dwustronne, pozwalające na ograniczenie zużycia papieru.

Brother Brother HL-L2372DN to tania w eksploatacji drukarka do małego biura i firmy.


Urządzenie wielofunkcyjne do biura: HP LaserJet Pro M28w

drukarka do małej firmy

Niezwykle nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne do domu lub niewielkiej firmy. Oferuje świetnej jakości laserowe wydruki monochromatyczne. Drukarka jest naprawdę szybka w działaniu. Pierwszy wydruk otrzymamy już po 10 sekundach. Następne drukowane są z prędkością 20 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość druku to 2400×600 dpi.

Urządzenie umożliwia drukowanie, kopiowanie i skanowanie. Drukarka funkcjonuje w sieciach bezprzewodowych 802.11 b/g/n i ma szybki interfejs USB 2.0. Jest to bardzo dobra drukarka do domu gwarantująca wysoką jakość i niskie koszty eksploatacji.


Drukarka do małego biura do 700 zł: Brother MFC-L2712DW

drukarka do małej firmy

Brother MFC-L2712DW to monochromatyczna drukarka laserowa do małego biura – kompaktowa i oferująca duże możliwości. Drukuje z prędkością sięgającą 30 stron na minutę i ma podajnik na 250 arkuszy, a więc zapewnia optymalne warunki dla niedużej firmy. Niskie koszty eksploatacyjne, prosta obsługa oraz cicha praca (poniżej 50dB) to jej kolejne atuty.

Nie bez znaczenia jest również to, że jest to drukarka z WiFi, co oznacza, że można pozbyć się przynajmniej jednego przewodu i postawić drukarkę w dowolnymi miejscu. Jeśli więc celem twoich poszukiwań jest dobre urządzenie wielofunkcyjne do biura, to ten model na pewno warto wziąć pod uwagę.


Drukarka atramentowa do małej firmy: Epson EcoTank ITS L3050 WiFi

drukarka do małej firmy

Epson EcoTank ITS L3050 to model, który dzięki niskim kosztom eksploatacji idealnie sprawdzi się, jako drukarka do małej firmy. Wykorzystuje ona system stałego zasilania w atrament (ITS). Koszt oryginalnego atramentu to około 30 zł, a jedna butelka umożliwia wydruk 4000 stron. Ostatecznie jeden wydruk kosztuje poniżej 1 grosza, co z pewnością pozwoli generować oszczędności w firmie.

To urządzenie wielofunkcyjne jest proste w obsłudze nie tylko ze względu na brak konieczności wymiany kartridży, ale również na możliwość łączności bezprzewodowej. Rozdzielczość druku zarówno w czerni, jak i kolorze to 5760 × 1440 dpi. W czasie 1 minuty wydrukuje 33 strony w czerni lub 15 stron w kolorze. Funkcjonalność tego modelu drukarki atramentowej zdecydowanie odpowiada na potrzeby małego biura.