Jak zmienić hasło w Windows 10? Poradnik

Jak zmienić hasło w Windows 10?

Hasło do komputera to najpopularniejszy sposób na jego zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób. Dzięki niemu nikt nie będzie mógł oglądać naszych zdjęć, przeglądać i kopiować plików, czy sprawdzać historii przeglądania internetu lub poznać hasła do różnych serwisów. Aby zwiększyć skuteczność tego zabezpieczenia, warto jednak pamiętać o regularnej zmianie hasła. Oto poradnik krok po kroku jak zmienić hasło w Windows 10.

Polecamy również naszą specjalną sekcję poradników Akademia Wiedzy, w której odpowiadamy na najpopularniejsze pytania i proponujemy rozwiązania najczęstszych problemów z laptopami, komputerami, czy smartfonami.

Poradnik krok po kroku jak zmienić hasło w Windows 10:

Jak zmienić hasło w Windows 10 – wideoporadnik

Poradnik przygotowaliśmy w dwóch formach. Pierwsza to krótki filmik, na którym krok po kroku wyjaśniamy, co należy zrobić, aby zmienić hasło w Windowsie, a druga to wersja instruktażowa z opisem i zrzutami ekranu. Poradnik przygotowaliśmy na laptopie z zainstalowanym systemem Windows 10.

KROK 1

Na początek wciskamy klawisz Start i wybieramy opcję „Ustawienia”.

Zmiana hasła w Windows 10

KROK 2

Następnie odszukujemy opcję Konta.

Jak zmienić hasło w Windows 10?

KROK 3

Wybieramy Opcje logowania

Hasło w Windows 10 - jak zmienić?

KROK 4

W menu wybieramy Hasło.

Zmiana hasła Windows 10

KROK 5

Następnym krokiem jest wpisanie dotychczasowego hasła do komputera, a następnie dwukrotne wprowadzenie nowego hasła, wskazówki dotyczącej hasła oraz jego zatwierdzenie.

Windows 10 zmiana hasła

KROK 6

Drugim sposobem na wywołanie okna zmiany hasła jest wciśnięcie kombinacji klawiszy Crtl+Alt+Delete i wybór opcji „Zmień hasło”, a następnie wpisanie dotychczasowego hasła i dwukrotne wprowadzenie nowego.

Hasło w Windows 10

Microsoft Windows w naszym sklepie

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 (7 głosów)

Czytaj więcej