Jak wyłączyć kafelki w Windows 10?

Windows 10 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu. Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest kafelkowe menu Start, które jednak nie każdemu przypadło do gustu. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby je wyłączyć.

Oto krótki poradnik jak to zrobić.

Polecamy też naszą specjalną sekcję poradników Akademia Wiedzy, w której odpowiadamy na najpopularniejsze pytania i proponujemy rozwiązania najczęstszych problemów z laptopami, komputerami, czy smartfonami.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10 – wideoporadnik

Poradnik przygotowaliśmy w dwóch formach. Pierwsza to krótki filmik, na którym krok po kroku wyjaśniamy, co należy zrobić, aby pozbyć się kafelków w menu Start. Poradnik przygotowaliśmy na laptopie z zainstalowanym systemem Windows 10 Home.

KROK 1

Pierwszy krok to uruchomienie menu Start. Można to zrobić albo klikając ikonkę na pasku zadań albo wciskając klawisz Windows na klawiaturze laptopa czy komputera.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10

KROK 2

Następnie prawym klawiszem myszy klikamy na wybrany kafelek i wybieramy opcję „Odepnij od obszaru startowego”.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10

Niestety nie ma opcji, która wyłączałaby wszystkie kafelki za jednym zamachem, musimy więc każdy z nich odpiąć oddzielnie.

KROK 3

Po odpięciu wszystkich kafelków wyświetlany będzie pusty obszar menu Start. Aby go ukryć wystarczy zmniejszyć rozmiar okna klikając w jego krawędź i przesuwając w lewo.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10

I to wszystko. Menu Start wygląda teraz niemal identycznie jak w poprzednich generacjach Windowsa.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10

KROK 4

Jeśli chcielibyśmy przywrócić kafelki, trzeba odszukać nazwę aplikacji na liście programów i wybrać opcję „Przypnij do obszaru startowego”.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10