Słuchawki kostne – jak działają? Ranking najlepszych modeli w 2024 roku

Muzyka nas relaksuje, dodaje optymizmu i pozwala wypocząć. Doznania ze słuchania muzyki są lepsze, jeśli słuchamy jej na słuchawkach. W kategorii produktów audio rozwój technologiczny również pokazał, że potrafi nas zaskoczyć. Dowodem tego są słuchawki z przewodzeniem kostnym, które szybko zyskują na popularności. Słuchawki kostne to wygoda, którą docenią nie tylko osoby kochające bieganie czy inną aktywność sportową: to przede wszystkim brak przewodów, łączność Bluetooth, brak “odcięcia” od otoczenia i technologia całkowicie bezpieczna dla Twoich uszu – takie zalety mają słuchawki kostne, które zdobywają popularność, choć dla wielu osób są nadal nowością. Jednak słuchawki słuchawkom nierówne. Jakie urządzenie wybrać? Ułatwimy Wam zadanie – oto ranking słuchawek kostnych na 2024 rok.


Popularne słuchawki z przewodzeniem kostnym


Ranking słuchawek kostnych – 2024

 


Co to słuchawki kostne?

Jak wybrać słuchawki z kostnym przewodzeniem dźwięku?

Ranking słuchawek kostnych na rok 2024 znajdziesz powyżej – tutaj podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przed kupnem słuchawek kostnych:

 • Właściwe dopasowanie – to bardzo ważne, bo od tego, jak dany model słuchawek trzyma się na uszach zależy komfort ich używania. Pamiętaj, że te słuchawki nie są wkładane do małżowiny. Należy dopasować je do kształtu czaszki aby były wygodne, a jednocześnie pewnie trzymały się podczas biegu, pływania czy jazdy na rowerze.
 • Kompatybilność – upewnij się, że słuchawki będą współpracowały z Twoim urządzeniem (Bluetooth jest powszechnie stosowanym standardem).
 • Wytrzymałość – zwróć uwagę na materiały, z których wykonano słuchawki. Powinny być odporne, dobrze sprawdzają się konstrukcje wykonane np. z tytanu.
 • Specyfikacja – tu liczy się przede wszystkim waga (wiadomo, im słuchawki lżejsze, tym lepiej), wytrzymałość baterii, klasa szczelności, jakość dźwięku i dodatkowe funkcje. Więcej na ten temat znajdziesz niżej.
 • Przeznaczenie – dostępne są wielofunkcyjne słuchawki, z których skorzystasz podczas treningów oraz w domu, np. oglądając film. Inne przeznaczone są dla sportowców, np. pływaków, którzy nie chcą martwić się o bezpieczeństwo i trwałość słuchawek, popularnością cieszą się urządzenia z przewodnictwem kostnym do prowadzenia rozmów przez telefon.
 • Cena – możesz kupić niezłe słuchawki kostne nie rujnując swojego budżetu (za 300–500 zł) choć urządzenia z wyższej półki kosztują ponad 900 zł.

Najważniejsze parametry słuchawek kostnych

Które parametry są szczególnie ważne w słuchawkach z przewodnictwem kostnym? Oto najważniejsze z nich:

 • Redukcja szumów – inwestując w słuchawki, chcemy mieć pewność, że muzyka czy głos rozmówcy nie będzie zniekształcony, producenci o tym wiedzą i wyposażają dobre słuchawki kostne w funkcję redukcji szumów (Active Noise Cancelling). ANS “wycina” zakłócenia powstające przez wibrację konstrukcji.
 • Wodoodporność – szalenie ważna jeżeli lubisz aktywność na świeżym powietrzu i nie jest Ci straszny trening w deszczu lub padającym śniegu. Większość słuchawek powstrzymuje pył, wilgoć i pot, a urządzenia przeznaczone dla pływaków mają pełną wodoszczelność.
 • Wytrzymałość baterii – powinna umożliwić wiele godzin ciągłej pracy, 8–10 godzin to niezły wynik, zwróć też uwagę, jak długo trwa ładowanie.
 • Waga – słuchawki powinny być lekkie, pamiętaj, że opierają się na Twoich uszach. Korzystanie z nieco cięższych modeli być może nie będzie uciążliwe w domu, podczas oglądania serialu, ale w trakcie biegu zatęsknisz za lekkim urządzeniem.
 • Sterowanie – sprawdź, czy komendy “play”, “skip”, “pause” i inne są łatwo dostępne.

Inne rodzaje słuchawek opisujemy w poradniku: Jakie słuchawki wybrać? Doradzamy

Zobacz słuchawki kostne w sklepie


Polecane słuchawki kostne


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (15 głosów)

Czytaj więcej