Jaki laptop gamingowy? Wybieramy laptopa do gier

09.02.2021 | autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 11 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielu z nas, graczy, chce mieć możliwość zatopienia się w ulubioną produkcję nie tylko w domu, ale również w każdym innym miejscu, w którym się aktualnie znajduje. Dlatego coraz większe grono fanów elektronicznej rozrywki wybiera laptopy do gier. Oferują one wysoką wydajność, pozwalającą na grę w nowe tytuły, ale przede wszystkim są mobilne.

Powstaje wobec tego pytanie – jak wybrać laptopa do gier? Czym powinien charakteryzować się dobry laptop gamingowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa dla graczy? Przygotowaliśmy również ogólny poradnik jak wybrać laptopa bez względu na jego przeznaczenie.

W tym artykule omawiamy najważniejsze cechy laptopa do gier:

Najczęściej wybierane laptopy gamingowe

1. Jakie podzespoły w laptopie dla graczy?

Najważniejszymi elementami, które musi posiadać laptop do gier, są bardzo wydajny układ graficzny i współpracujący z nim szybki procesor. Omówimy je po kolei.

Dedykowana karta graficzna

Każdy laptop wyposażony jest w zintegrowaną z procesorem kartę graficzną. O ile do przeglądania internetu jest ona w zupełności wystarczająca, tak do grania niestety już nie.

Wybierając gamingowego laptopa konieczne jest wybranie modelu wyposażonego w dedykowany układ graficzny – od Nvidia Geforce GTX 1050 lub GTX 1650 w górę.

Najbardziej rozpowszechnione i popularne są karty graficzne tworzone przez firmę Nvidia. Którą z nich wybrać? Wszystko zależy od tego, ile jesteśmy w stanie wydać oraz tego, jakiej wydajności oczekujemy. Najtańsze modele laptopów z układami Geforce MX330 można kupić już za niecałe 3000 zł. Oferuje ona jednak dość podstawą wydajność, więc lepiej rozejrzeć się za mocniejszymi układami – co najmniej Nvidia Geforce GTX 1050 lub GTX 1650.

Ile RAMu w karcie graficznej do gier?

Pamiętaj jednak, aby dedykowana karta graficzna, którą ma na pokładzie Twój laptop dla gracza dysponowała również odpowiednią ilością pamięci RAM. Bez niej nawet najwydajniejszy sprzęt nie będzie w stanie efektywnie wykorzystać zastosowanych rozwiązań, co będzie skutkowało spadkiem wydajności.

Najprościej rzecz ujmując – im więcej pamięci, tym lepiej. Do płynnego grania w rozdzielczości Full HD niezbędnym minimum jest 4 GB pamięci karty graficznej.

Oto praktyczna lista wskazująca czego można od danej karty graficznej oczekiwać:

 • starsze i mało wymagające tytuły – najbardziej podstawowa konfiguracja pozwalająca grać w rozdzielczości HD powinna opierać się o kartę Nvidia Geforce MX250, Nvidia MX330 lub MX350
 • płynna animacja w Full HD w 30 kl./s. – od tego poziomu realnie zaczynają się laptopy do gier. Wybierać należy co najmniej GeForce GTX 1050 lub GeForce GTX 1650. Każda z tych kart pozwoli na zachowanie płynnej animacji, ale nie zawsze w najwyższych ustawieniach graficznych
 • granie w Full HD w średnich ustawieniach – bardziej wymagający gracze powinni wybrać laptopa z kartą GeForce GTX 1660Ti, Geforce RTX 2060, czyli układami nowszej generacji
 • granie w Full HD w najwyższych ustawieniach – aby w pełni cieszyć się płynną grafiką w najwyższych detalach warto zainwestować w laptopy z GTX 2070, RTX 2080. Kupując takiego laptopa otrzymujemy sprzęt, który poradzi sobie z każdym aktualnym tytułem, czasem nawet w wyższych rozdzielczościach niż FHD
 • granie w 4K – pragnąc grać w rozdzielczości UHD konieczne będzie sięgnięcie po najnowsze RTX 3070 oraz RTX 3080. Pozwolą także przy rozgrywce w Full HD uzyskać więcej niż 60 klatek na sekundę. Nowe karty graficzne Nvidia RTX obsługują ponadto technologie Ray Tracing oraz Nvidia DLSS, zwiększającą płynność animacji. Coraz więcej tytułów wspiera te rozwiązania.

jaki laptop do gier

Technologia Nvidia G-Sync

Jako przykład technologii, która może znacząco wpłynąć na jakość rozgrywki, możemy wskazać Nvidia G-Sync. Jej zadaniem jest zapewnienie lepszej płynności animacji w grach. Efekt ten uzyskuje się dzięki synchronizacji obrazu generowanego przez kartę graficzną z tym wyświetlanym na ekranie.

Rozwiązanie to w stu procentach eliminuje spowolnienia i szarpanie animacji, a co za tym idzie – pozwala osiągnąć większą liczbę klatek na sekundę niż na laptopie niewyposażonym w technologię Nvidia G-Sync.

Mocny procesor

Wydajny procesor to obok karty graficznej najważniejszy element, decydujący o możliwościach laptopa do gier. Tylko odpowiednio mocny układ będzie w stanie wykorzystać w pełni możliwości karty graficznej. Co to oznacza?

 • ilość rdzeni – procesor w laptopie gamingowym powinien mieć co najmniej cztery rdzenie
 • taktowanie – wydajne procesory cechują się wysoką częstotliwością taktowania zarówno w trybie bazowym (powyżej 2000 MHz), jak i Turbo (ok. 4000 MHz)
 • oznaczenia wydajnych procesorów – warto zwrócić uwagę na procesory Intela z serii Core i5, Core i7, a nawet Core i9. Najmocniejsze układy oznaczone są literami H lub HQ. Procesory z literą K na końcu oznaczają jednostki z odblokowanym mnożnikiem. Dają one możliwość podkręcenia częstotliwości taktowania procesora, a tym samym zwiększenie jego wydajności
 • procesory do ogólnych zastosowań – procesory oznaczone literą U oraz Y to układy energooszczędne i stosowane w laptopach uniwersalnych i ultrabookach. Są znacznie mniej wydajne, przez co nie zaleca się wybierania ich z myślą o graniu
 • alternatywa dla Intela – inną opcją są układy AMD Ryzen. Najnowsza generacja procesorów firmy AMD oferuje naprawdę niezłą wydajność i stosunek ceny do możliwości, dzięki czemu stanowią atrakcyjną propozycję.

Zobacz również Jaki procesor do gier wybrać – Intel czy AMD?

Pamięć RAM

Laptop gamingowy, jak już wcześniej wspomnieliśmy, musi posiadać również odpowiednią ilość pamięci RAM. Jest ona niezbędna do prawidłowego i wydajnego funkcjonowania urządzenia, dlatego pamięci powinno być możliwie jak najwięcej.

 • ilość pamięci RAM – obecnie absolutnym minimum jest 8 GB RAM, ale warto rozważyć zakup laptopa wyposażonego w 12 GB i więcej
 • typ pamięci – oprócz ilości RAMu, warto zwrócić uwagę na typ pamięci. Najlepszym wyborem będzie pamięć DDR4 o częstotliwości taktowania 2133 MHz lub wyższej (2400 MHz lub 2666 MHz).
 • modernizacja laptopa – warto pamiętać, że praktycznie każdy laptop do gier umożliwia późniejsze zwiększenie ilości RAMu, korzystając z wolnych slotów lub, jeśli wszystkie są już zajęte, wymieniając pamięć RAM na nową, o większej pojemności.

Maksymalna ilość pamięci RAM obsługiwana przez nowoczesne laptopy to 64 GB.

jaki laptop do gier

Czynność ta nie jest przesadnie skomplikowana, więc można wykonać ją samodzielnie, ale jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby tego dokonać, warto zwrócić się do profesjonalnego serwisu.

Laptopy do gier z min. 8 GB pamięci RAM

2. Dysk w laptopie gamingowym – HDD, czy SSD?

Na nic się zda najszybsza grafika i super wydajny CPU, jeśli dane gry będą doczytywane z dysku twardego zbyt wolno. Bardzo wydajna karta graficzna może zapewnić wysoki framerate, czyli dużą liczbę klatek na sekundę (np: 45 fps, 60 fps i więcej). W momencie doczytywania danych z dysku mogą jednak pojawić się spowolnienia, a nawet zacięcia animacji.

Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w nowoczesny nośnik SSD, co zagwarantuje szybki odczyt i zapis danych.

Laptop do gier z dyskiem SSD będzie znacznie wydajniejszy w porównaniu do konstrukcji wyposażonej w tradycyjny nośnik.

Różnice w działaniu są na tyle duże, że wielu użytkowników po zmianie swojego starego notebooka z dyskiem twardym w laptop z dyskiem SSD jest w stanie zauważyć wyraźnie szybsze ładowanie systemu operacyjnego, przenoszenie plików, czy wczytywanie kolejnych misji w ulubionej grze bez wymiany podstawowych podzespołów.

Więcej dowiesz się z poradników:

Wadą dysków SSD jest ich wyraźnie wyższa cena od klasycznych HDD. Alternatywnym rozwiązaniem jest więc korzystanie z dwóch dysków. Pierwszy to SSD o pojemności 128 lub 240/256 GB, na którym zainstalowany jest system operacyjny, co gwarantuje szybkie uruchamianie i pracę laptopa. Drugi dysk to HDD służący do przechowywania danych.

jaki laptop do gier

Jaki interfejs dysku SSD?

Dyski SSD wykorzystywane w laptopach gamingowych najczęściej korzystają z jednego z dwóch interfejsów: M.2 lub Serial ATA III. Trudno jednak wskazać znaczącą różnicę pomiędzy tymi technologiami, gdyż ona praktycznie nie występuje. Jedyne, co różni dysk korzystający z M.2 od SATA III to format. Nośniki posiadające drugi typ złącza są fizycznie mniejsze, jednak prędkości odczytu i zapisu w obu przypadkach mogą być podobne.

Laptopy gamingowe z dyskiem SSD

3. Dobre chłodzenie laptopa, czyli jakie?

Z wysoką wydajnością idą w parze wyższe temperatury podzespołów. Nawet wydajne komponenty mogą zostać spowolnione z powodu przegrzania się laptopa. Dlatego też do elektronicznej rozrywki polecamy kupić laptop do gier z dobrym chłodzeniem.

 • niska temperatura podzespołów – skuteczny układ chłodzenia powinien utrzymywać temperaturę procesora i karty graficznej na poziomie, który gwarantuje ich stabilne działanie i pełne wykorzystanie możliwości, nawet przy długim, pełnym obciążeniu. W przeciwnym razie wystąpi zjawisko throttlingu, czyli automatycznego obniżania częstotliwości taktowania. Zapobiega to uszkodzeniu (przegrzaniu) podzespołów, ale skutkiem ubocznym jest wyraźny spadek wydajności
 • chłodna obudowa – jeśli obudowa laptopa nagrzewać się będzie zbyt mocno, granie stanie się mało komfortowe, a czasami wręcz niemożliwe (jeśli np. chcielibyśmy trzymać laptopa na kolanach)
 • cicha praca – im więcej wentylatorów, tym bardziej dokuczliwy będzie szum i hałas przez nie generowany

Aby to osiągnąć producenci stosują różne rozwiązania – instalują dodatkowe wentylatory o większej wydajności, specjalne płytki pochłaniające ciepło, czy miedziane przewody odprowadzające je z dala od kluczowych podzespołów.

Każdy producent mocno promuje swoje rozwiązania, są one w większości przypadków dokładnie przedstawione m.in. w opisie laptopa znajdującego się w ofercie sklepu – warto więc się z nimi zapoznać, przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Warto jeszcze dodać, że im smuklejsza obudowa laptopa, tym trudniej jest schłodzić jego wnętrze i odprowadzić nadmiar ciepła generowanego przez procesor i kartę graficzną. Laptopy o większych gabarytach zazwyczaj radzą sobie z tym znacznie lepiej.

Podkładki chłodzące

Podstawki chłodzące do laptopa >

Dobrym rozwiązaniem wspomagającym chłodzenie jest podkładka chłodząca do laptopa, która nie tylko uchronią go przed przegrzaniem, ale umożliwi również komfortowe trzymanie notebooka na kolanach. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie sprawdzi się przy urządzeniach mających otwory wentylacji w spodniej części obudowy.

Zobacz również poradnik Jaka podstawka chłodząca do laptopa? Jak wybrać?

jaki laptop do gier

4. Jaki ekran w laptopie do gier?

Przechodząc do wyświetlacza w laptopie gamingowym istotne są trzy kwestie: przekątna, rozdzielczość, typ matrycy oraz jasność maksymalna.

 • rozdzielczość FHD lub wyższa – wysoka rozdzielczość to bardziej szczegółowy obraz i lepsza jakość grafiki. Ma ona jednak wpływ na wydajność laptopa. Warto jednak zachować umiar, ponieważ im większą szczegółowość uzyskamy w grze, tym więcej danych laptop będzie miał do przeanalizowania, co może skutkować zmniejszeniem liczby klatek na sekundę (czyli pogorszeniem płynności). Na tę chwilę wciąż optymalną rozdzielczością dla większości laptopów jest Full HD, ale premiera nowej generacji kart graficznych z serii Nvidia RTX sprawiła, że najbardziej wydajne laptopy bez problemu radzą sobie z rozdzielczością 4K / UltraHD
 • przekątna co najmniej 15,6 cala – większy ekran zapewnia lepszy komfort grania, ale zmniejsza mobilność laptopa. Jeśli więc grać będziemy głównie w domu, to można zdecydować się na ekran o przekątnej 17,3 cala lub większy. Jeśli natomiast zamierzamy często podróżować z laptopem i często go przenosić, to lepszym rozwiązaniem będzie matryca o przekątnej 15,6 cala
 • matowa matryca – ten typ matrycy lepiej sprawdzi się w laptopach dla graczy. Matowa powierzchnia wyświetlacza sprawi, że na jego powierzchni nie odbije się otoczenie i nie powstaną rozpraszające uwagę refleksy świetlne
 • wysoka jasność – im wyższa jasność maksymalna ekranu, tym lepszą czytelność będzie zapewniać, nawet w mocnym słońcu i bardzo jasnym pomieszczeniu. Rekomendowana wartość wynosi powyżej 300 cd/m2
 • Nvidia G-Sync – o tej technologii pisaliśmy już wcześniej. Pozwala na uzyskanie lepszej płynności animacji, więc warto wybrać laptopa z ekranem wspierającym to rozwiązanie
 • częstotliwość odświeżania obrazu – standardowo wynosi 60 Hz, ale topowe laptopy do gier dysponują wyświetlaczami odświeżanymi z częstotliwością 120 Hz i 144 Hz. Tego typu ekrany sprawdzają się szczególnie dobrze w najbardziej dynamicznych grach np. strzelankach, czy wyścigach

jaki laptop do gier

Dotykowy ekran – czy warto?

Czy laptop dla gracza z dotykowym ekranem byłby dobrym zakupem? W grach akurat ta funkcja ekranu nie zawsze może się przydać, ale wykorzystasz ją podczas wykonywania innych czynności takich, jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, czy zdjęć. W tych sytuacjach funkcję dotyku o wiele lepiej wykorzystasz. Ponadto da ona wytchnienie zmęczonym od myszki i klawiatury dłoniom.

Laptopy do gier z dotykowym ekranem

5. Jaka klawiatura w laptopie do gier?

Klawiatura w laptopie gamingowym znacząco różni się od tej, którą można znaleźć w klasycznym notebooku. Jest odpowiednio wyprofilowana oraz wyposażona w szereg dodatkowych funkcji. Najważniejsze cechy:

 • programowalne klawisze – można im przypisać tzw. makra, czyli najczęściej stosowane w grach kombinacje przycisków. Bardzo ułatwia to rozgrywkę
 • wytrzymała i odporna na uszkodzenia – jest to szczególnie istotne, gdyż w trakcie intensywnej rozgrywki gracze naciskają klawisze z dużą siłą, co mogłoby prowadzić nawet do ich uszkodzenia. Mile widziana odporność na zachlapania
 • podświetlenie klawiszy – zwiększa czytelność klawiszy, ułatwia grę. Podświetlenie klawiszy powinno mieć możliwość regulowania jego intensywności oraz przypisywania różnych kolorów poszczególnym strefom
 • mechaniczne klawisze – część graczy docenia je ze względu na większą precyzję i trwałość

Krótko mówiąc, laptop do gier z podświetlaną klawiaturą, która jednocześnie jest solidna i programowalna powinien zaspokoić wiele potrzeb współczesnego gracza.

jaki laptop do gier

Więcej informacji znajdziesz w poradniku Laptop z podświetlaną klawiaturą – jak wybrać?

6. Ile i jakie złącza są niezbędne w laptopie dla graczy?

Dobry, funkcjonalny laptop gamingowy wyposażony być powinien w szeroki zestaw złączy i portów. Ze względu na sporych rozmiarów obudowę ten warunek jest zazwyczaj spełniony, ale warto dokładnie sprawdzić, czy ma wszystko, co będzie nam potrzebne. Najważniejsze złącza w laptopie do gier:

 • USB 3.0 – służy do podłączania zewnętrznych peryferiów (klawiatury, myszy, pendrive, ale też podstawki chłodzącej czy np. słuchawek gamingowych). Warto sprawdzić czy USB jest w standardzie 3.0 lub 3.1, gdyż oferuje znacznie szybszy transfer danych niż złącze poprzedniej generacji, czyli USB 2.0
 • USB typ C – symetryczna końcówka ułatwia jego podłączanie. USB-C wykorzystywane jest w nowoczesnych smartfonach i dyskach. Można też za jego pomocą ładować laptopa (niektóre modele)
 • Thunderbolt 3 – wykorzystuje standard USB-C (z tym, że oznaczone jest ikonką błyskawicy), najszybszy standard przesyłu danych, obsługujący także przesył obrazu w rozdzielczości 4K i odświeżaniu 60 Hz, pozwala także na podłączanie zewnętrznej grafiki.
 • HDMI, Display Port – za ich pomocą można podłączyć laptopa do monitora, telewizora lub projektora. Aby uzyskać rozdzielczość 4K i częstotliwość odświeżania 60 Hz konieczne jest posiadanie złącza HDMI w standardzie 2.0 (wersja 1.4 obsługuje tylko odświeżanie 30 Hz w UltraHD). Z kolei aby korzystać z technologii Nvidia G-Sync na zewnętrznym monitorze musimy użyć złącza Display Port w standardzie 1.2 (HDMI nie obsługuje technologii G-Sync)
 • RJ45/Ethernet – dzięki niemu podłączymy laptopa do sieci na stałe, dzięki czemu połączenie w grach sieciowych będzie stabilniejsze, a poza tym przyspieszy pobieranie gier z sieci. Jeśli laptop nie jest w nie wyposażony, konieczne będzie skorzystanie z przejściówki USB-RJ45
 • czytnik kart pamięci SD/microSD – ułatwia kopiowanie zdjęć z telefonu i aparatu fotograficznego
 • gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe – jako oddzielne złącza lub jedno uniwersalne. Niezbędne dla osób grających w sieci, ale pozwala także na podłączenie głośników.

7. Czy napęd w laptopie gamingowym jest konieczny?

Jeszcze kilka lat temu napęd w laptopie gamingowym był absolutnie niezbędny. Obecnie jednak stosowany jest coraz rzadziej. Głównym tego powodem jest cyfrowa dystrybucja gier. Znacznie wygodniej i szybciej jest kupić i pobrać grę z sieci niż instalować ją z płyty.

Z drugiej strony, za tym, że laptop do gier z napędem ma rację bytu, przemawia fakt, że produkcje zapisane na nośniku DVD, czy Blu-ray można kolekcjonować, a wiele osób wciąż wybiera to rozwiązanie.

Ponieważ napęd optyczny zajmuje sporo miejsca w obudowie laptopa, producenci rezygnują z jego instalowania. Jeśli więc bardzo zależy nam na jego posiadaniu, optymalnym wyjściem jest dokupienie zewnętrznego napędu optycznego i podłączanie go do laptopa w razie potrzeby.

Zobacz również poradnik Laptop bez napędu optycznego – czy warto?

8. Obudowa laptopa do gier – jaki rozmiar i waga?

Chociaż gamingowe laptopy są co do zasady urządzeniami mobilnymi, to ze względu na to, że muszą pomieścić wydajne podzespoły oraz efektywny układ chłodzenia, są wyraźnie większe od tradycyjnych laptopów czy ultrabooków. Dlatego rozmiar obudowy ma w ich przypadku mniejsze znaczenie, gdyż mobilność jest sprawą drugorzędną.

 • waga – można wyróżnić dwa trendy w projektowaniu laptopów dla graczy. Na jednym biegunie są klasycznie wielkie notebooki gamingowe, których waga przekracza 4 kg, a grubość obudowy sięga niemal 5 cm. Na drugim smukłe laptopy do gier ważące poniżej 3 kg. To właśnie te ostatnie o wiele łatwiej będzie przenosić i z nimi podróżować, ale w większości przypadków będą cechować się nieco mniej wydajnymi podzespołami oraz zwiększonym ryzykiem głośnej pracy i/lub nagrzewania się obudowy
 • przekątna wyświetlacza – jeśli chodzi o rozmiar obudowy, to większość modeli wyposażonych jest w ekran o przekątnej 15,6 cala, co stanowi optymalny kompromis między gabarytami notebooka, a jego mobilnością. Na większych laptopach o przekątnej 17,3 cala granie będzie wygodniejsze, bardziej komfortowe, ale kosztem mobilności komputera
 • stylistyka – inną cechą charakterystyczną dla laptopów do gier jest design obudowy. Bardzo często jest on dość oryginalny i oznacza obecność kolorowych elementów, logo, czy ozdobników podkreślających gamingowe przeznaczenie komputera
 • jakość wykonania – jeśli chodzi o materiały z jakich obudowy są wykonywane, to najczęściej stosowane jest tworzywo sztuczne oraz aluminium. Ponieważ laptop do gier eksploatowany jest zazwyczaj dość intensywnie, to warto zwrócić uwagę na to, czy konstrukcja obudowy jest wystarczająco solidna i wytrzymała. Szczególnie dotyczy to pokrywy ekranu oraz klawiatury.

9. Najpopularniejsze akcesoria do laptopów:

Oprócz zakupu samego laptopa, warto rozważyć uzupełnienie zestawu o praktyczne i przydatne akcesoria. Ułatwią one korzystanie z komputera i zwiększą jego możliwości.


10. Polecane laptopy do gier w różnych cenach

Laptopy dla graczy do 3500 zł


Laptopy do gier do 5000 zł


Laptopy gamingowe powyżej 5000 zł


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 239,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium 5.0m szary UTP cat. 5e
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Sprawdź cenę!
Papier HP Home & Office
Sprawdź cenę!