Poradnik krok po kroku jak udostępnić internet w telefonie:

  • Krok 1 – Wejdź w ustawienia telefonu
  • Krok 2 – Odszukaj opcję Router WiFi i udostępnianie internetu
  • Krok 3 – Wybierz Router WiFi
  • Krok 4 – Ogranicz zużycie baterii
  • Krok 5 – Włącz router WiFi
  • Krok 6 – Skrót na pasku zadań

Jak udostępnić internet z telefonu? Mobilny Hotspot WiFi

Smartfony stały się nieodłącznymi towarzyszami codziennego życia. Dzięki nim pozostajemy w stałym kontakcie ze znajomymi, możemy zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcia, słuchać muzyki oraz mamy dostęp do internetu, gdziekolwiek się znajdujemy.

Nie każdy jednak wie, że smartfon może posłużyć także jako mobilny router WiFi i udostępniać internet innym urządzeniom. Dzięki temu można korzystać z dostępu do sieci, np. na laptopie, tablecie czy innym telefonie.

Polecamy też naszą specjalną sekcję poradników Akademia Wiedzy, w której odpowiadamy na najpopularniejsze pytania i proponujemy rozwiązania najczęstszych problemów z laptopami, komputerami, czy smartfonami.

Jak udostępnić internet z telefonu – wideoporadnik

Dla osób, które chcą obejrzeć ten poradnik w wersji wideo, przygotowaliśmy krótki film, w którym pokazujemy, gdzie znaleźć odpowiednie opcje i skonfigurować mobilny hotspot w telefonie. Całość została przygotowana na smartfonie Samsung Galaxy S9, ale na urządzeniach innych producentów cała procedura będzie wyglądać podobnie.

Oto krótki poradnik w wersji tekstowej, omawiający krok po kroku, jak udostępnić internet z telefonu z Androidem.

Krok 1 – Ustawienia telefonu

Najpierw należy wejść w ustawienia telefonu i odszukać zakładkę połączenia. W zależności od producenta lub wersji systemu Android, opcja ta może być nazwana w różny sposób – np. sieci lub powiązanie.

jak udostępnić internet z telefonu

Krok 2 – Router WiFi i udostępnianie internetu

Kolejny krok to kliknięcie w opcję Router WiFi i udostępnianie internetu (opcja ta może być nazwana także jako punkt dostępowy WiFi lub hotspot WiFi).

jak udostępnić internet z telefonu

Krok 3 – Router WiFi

Wybieramy router WiFi. Tutaj możemy zmienić nazwę sieci oraz ustawić hasło zabezpieczające, składające się z co najmniej 8 znaków. Im bardziej skomplikowane, tym lepiej zapobiegać będzie podłączeniu się przypadkowych/niepożądanych osób.

jak udostępnić internet z telefonu

Krok 4 – Zmniejszenie zużycia baterii

Ponieważ mobilny hotspot znacząco zwiększa zużycie baterii, warto ustawić limit czasu, po jakim router zostanie wyłączony, jeśli nie są do niego podłączone żadne urządzenia.

jak udostępnić internet z telefonu

Krok 5 – Włączenie routera

Teraz pozostaje nam tylko włączyć router i gotowe. Możemy podłączyć się do utworzonej sieci, a kolejne urządzenia pojawią się na liście (maksymalnie może to być do 10 urządzeń).

jak udostępnić internet z telefonu

Krok 6 – Skrót na pasku zadań

Mobilny hotspot został w ten sposób skonfigurowany i od tej chwili możemy go szybko uruchomić, korzystając ze skrótu na pasku zadań.

jak udostępnić internet z telefonu