Jak motywować dziecko do sportu?

12.08.2019 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dane dotyczące aktywności fizycznej dzieci w ostatnich latach są dość smutną lekturą. Szybko zwiększa się liczba dzieci z nadwagą, coraz częstszym problemem są takie choroby, jak cukrzyca, czy problemy ze stawami wynikające ze zbyt dużej wagi ciała.

Dlatego też rodzice coraz częściej szukają pomocy w motywowaniu ich dzieci do sportu. Jak to robić?

Jak rozwijać pasje dziecka przy pomocy odpowiedniego sprzętu?

Przede wszystkim dajmy swoim dzieciom dobry przykład. Wspólna jazda na rowerze, gra w piłkę, czy pływanie sprawia, że nasze dzieci zaczynają lubić takie aktywności. Warto też motywować dzieci od najmłodszych lat. Wtedy taki sposób spędzania czasu będzie dla nich naturalny. Ale przede wszystkim nie zmuszajmy. Aktywność ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

W zmotywowaniu dziecka do aktywności bardzo pomocne mogą okazać się nowoczesne gadżety. Współczesne dzieci wychowują się w świecie nasyconym technologią i urządzeniami mobilnymi, które towarzyszą im od najmłodszych lat.

Dlatego warto wykorzystać ten fakt i zamiast tabletu, czy smartfona, w który będą się głównie wpatrywać, sprawić im coś, co zachęci ich do ruchu. Oto nasze propozycje.

Smartwatche dla dzieci

Tego typu urządzenia nie tylko doskonale wyglądają i wzbudzają zazdrość rówieśników. Są też idealną pomocą w różnego rodzaju aktywnościach. Smartwache mogą m.in. monitorować tętno, zliczać ilość zrobionych kroków, monitorować czas dziennej aktywności, a nawet mierzyć przebyty dystans. Są wytrzymałe, a ich wygląd dostosowany jest do różnych grup wiekowych. Stanowią idealną motywację do aktywności dla każdego dziecka. W przypadku niektórych modeli rodzice mogą nawet nagradzać dzieci za wykonane aktywności.

Zobacz również poradnik Jak wybrać zegarek dla dziecka z GPS?


Opaska sportowa

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z opaski sportowej. Pozwala ona podejść do treningów z dużym profesjonalizmem i jest mocną motywacją do ich przeprowadzania. Wiele tego typu urządzeń pozwala na dokładny pomiar tętna, a nawet posiadają wbudowany monitor serca EKG. Opaska potrafi też zliczać ilość kroków i przebyty dystans. Wszystkie te dane w wielu przypadkach można analizować w specjalnych aplikacjach mobilnych.

Sprawdź również:

Zobacz opaski sportowe w sklepie >


Uchwyt na rower

Twoje dziecko nie chce oderwać się od smartfona? Może pogodzić to z jazdą na rowerze? Wystarczy kupić specjalne mocowanie na rower, na którym umieści smartfona. Na telefonie można uruchomić nawigację rowerową i zwiedzać nieznane tereny. Można też rozmawiać z przyjaciółmi nie przerywając jazdy (to o wiele bezpieczniejsze niż trzymanie telefonu przy uchu). Uchwyty są najczęściej uniwersalne i pasują do telefonów o różnych rozmiarach.

Więcej informacji znajdziesz w poradniku Tani uchwyt rowerowy na telefon


Słuchawki sportowe

Starsze dziecko nie jest zmotywowane do ruchu, biegania lub jazdy na rowerze? Może odpowiednie będą sportowe słuchawki. Trening będzie znacznie milszy, gdy nastolatek będzie mógł słuchać ulubionej muzyki. Do tego typu zastosowań doskonale nadają się słuchawki bezprzewodowe. Żadne kable nie krępują ruchów podczas aktywności. Słuchawki powinny być odporne na wodę i pot. Idealnie, jeśli mają solidny akumulator, który pozwala na ich długie użytkowanie pomiędzy ładowaniem.

Sprawdź również:


Deskorolka elektryczna

Elektryczna deskorolka to pierwszy krok, aby oderwać naszą pociechę od komputera lub telewizora i skłonić do aktywności na świeżym powietrzu. Tego typu sprzęt z pewnością spotka się z zainteresowaniem jego rówieśników i przez długi czas spowoduje, że nasze dziecko będzie spędzać czas w okolicznych parkach, testując nowy sprzęt. Deską kierujemy za pomocą odpowiedniego balansu ciała. Niektóre z modeli mogą rozpędzić się nawet do 20 km/h.


Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna, podobnie jak deskorolka, z pewnością zmotywuje nasze dziecko do częstego wychodzenia na dwór. Wbrew pozorom na tego typu sprzęcie nie trzeba jedynie jeździć bez zużywania siły i energii. Można również odpychać się jak na zwykłej hulajnodze. Tego typu hulajnoga może być używana nawet przez dzieci we wczesnych klasach podstawówki. Czas jazdy na jednym ładowaniu może wynosić nawet półtorej godziny.


Może Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Sprawdź cenę!
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Sprawdź cenę!
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Sprawdź cenę!
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Sprawdź cenę!
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 62,90zł
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!