Jak motywować dziecko do nauki?

W rozwoju kreatywności i zainteresowań dziecka, bardzo ważna jest szkoła i nauka, która zaprocentuje w jego dorosłym życiu. Już od pierwszych lat życia warto rozwijać w naszym synku, czy córce zainteresowania wykraczające poza zwykły, szkolny materiał.

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Nie ma tutaj jednej stuprocentowo skutecznej metody, która sprawdzałaby się w przypadku każdego dziecka. Niektórym wystarczą słowa zachęty, inne potrzebują ciągłej motywacji ze strony dorosłych lub przeciwnie, ulegają wpływowi rówieśników. Jednym ze sposób na zachęcenie dziecka do nauki jest wspomaganie się gadżetami, zabawkami i nowoczesnymi urządzeniami, które sprawiają, że nauka staje się atrakcyjniejsza i bardziej zajmująca.

Gadżety i urządzenia mogące pomóc w motywacji dziecka do nauki

Mikroskop

jak motywować dziecko do nauki

Tego typu sprzęt pozwala zajrzeć głębiej w świat, którego na co dzień nie dostrzegamy. Twoje dziecko będzie mogło na własne oczy zobaczyć to, o czym uczyło się na lekcjach biologii. Obserwowanie obiektów w dużym powiększeniu potrafi dosłownie otworzyć oczy na to, jak wszystko wokół nas jest złożone, skomplikowane i jak wiele tajemnic tylko czeka na to, aby je odkryć. Być może z czasem dziecko samo zacznie wynajdować sobie eksponaty do obserwacji. To doskonały początek do zainteresowania biologią i chemią i świetny start do zawodów medycznych.

Zobacz wszystkie mikroskopy >


Teleskop

Jeśli Twoje dziecko nie jest zainteresowane mikroświatem, to może chętnie zajrzy do gwiazd i odległych galaktyk? W tym pomoże mu teleskop. Wbrew pozorom nie są to przesadnie drogie urządzenia. Rozwój technologii sprawił, że dobrej klasy teleskop można już kupić w granicach tysiąca złotych. Obserwowanie kosmosu to doskonały pretekst, aby porozmawiać z dzieckiem o podstawowych prawach fizyki i skłonić je do bliższego zainteresowania się tematem.

Zobacz wszystkie teleskopy w sklepie >


Lornetki

jak motywować dziecko do nauki

Lornetka, czy luneta to nietypowy prezent dla dziecka. Lecz taka niespodzianka może zmotywować go do wielu ciekawych aktywności. Jeśli Twoje dziecko interesuje się przyrodą, to zaproponuj mu na przykład obserwowanie ptaków, czy leśnych zwierząt. Taka rozrywka będzie doskonałym uzupełnieniem szkolnych lekcji biologii. Dobrej klasy lornetka oferuje nawet dwudziestokrotne powiększenie obrazu. Obraz jest jasny i wyrazisty.

Zobacz wszystkie lornetki w sklepie >


Laptop do nauki

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach naukę bez komputera. Większość użytecznych informacji znajduje się w sieci. Twoje dziecko musi się nauczyć je wyszukiwać i mądrze wykorzystywać. A do tego potrzebuje dobrej klasy sprzętu – najlepiej laptopa, między innymi z uwagi na jego poręczność. Wybór jest tu bardzo duży. Warto jednak postawić na sprawdzoną markę i podzespoły zapewniające wydajność na zadowalającym poziomie.

Sprawdź również nasze poradniki:


Czytnik e-booków

jak motywować dziecko do nauki

Nic tak nie rozwija inteligencji i wiedzy dziecka, jak czytanie książek. Jak zapewnić mu niemal nieograniczony i natychmiastowy dostęp do większości wydanych ostatnio książek? Oczywiście wyposażyć w dobrej klasy czytnik e-booków. Nasze dziecko nie będzie musiało szukać wybranych pozycji w księgarni, czy bibliotece – książki będzie miało w zasięgu ręki. A my też na tym skorzystamy, pożyczając raz na jakiś czas czytnik na własne potrzeby.

Sprawdź również:

Zobacz wszystkie czytniki ebooków w sklepie >


Lego Technic

jak motywować dziecko do nauki

Jak pobudzić kreatywność dziecka na przestrzeni kilku lat? Lego to tylko na pierwszy rzut oka propozycja dla małych dzieci. Niektóre zestawy Lego Technic potrafią być naprawdę zaawansowane i zapewniać doskonałą zabawę nawet dla nastolatków. Tego typu rozrywka świetnie wyrabia u dziecka zdolności do projektowania i konstruowania złożonych układów. Zachęca do eksperymentowania z własnymi modelami. To doskonała rozrywka dla przyszłych inżynierów.

Sprawdź również nasz poradnik Jakie klocki LEGO wybrać?

Zobacz wszystkie klocki LEGO Technic w naszym sklepie >


Robot zabawka

jak motywować dziecko do nauki

Jako dzieci nie mieliśmy raczej dostępu do tak nowoczesnych zabawek. Ale nasze dzieci w pełni mogą korzystać z tych innowacyjnych sprzętów. Trudno o lepszą motywację do nauki podstaw programowania, niż własny robot. Roboty mogą jeździć, podskakiwać, wydawać różne dźwięki i świecić za pomocą różnokolorowych diod. Sterowane są najczęściej z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Zobacz wszystkie roboty zabawki w sklepie >


Konsola do gier (jako nagroda)

jak motywować dziecko do nauki

Czasem dane urządzenie nie musi bezpośrednio uczyć naszego dziecka. Może być po prostu nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce. A marzeniem większości dzieci jest obecnie nowoczesna konsola do gier. Pamiętajmy, że przecież dzieciństwo nie składa się wyłącznie z nauki, ale też z rozrywki. Najnowsza konsola przeniesie nasze dziecko w oszałamiający świat multimedialnej rozrywki. Jest to też świetny sposób na spędzenie czasu wspólnie z rodzicami.

Jaką konsolę kupić? Dowiesz się z poradnika Która konsola do gier jest najlepsza? PS4 czy Xbox?

Zobacz konsole do gier w sklepie Komputronik >