Jak działa zmywarka sterowana smartfonem?

17.01.2023 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Technologia, która nas otacza, błyskawicznie posuwa się do przodu. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się być trudne do osiągnięcia, dziś staje się rzeczywistością. Segmentem, który rozwija się szczególnie szybko, jest bezprzewodowa łączność sprzętów AGD z naszymi urządzeniami mobilnymi.

Dotyczy to również zmywarek. Nowoczesna zmywarka do zabudowy lub zmywarka wolnostojąca potrafi komunikować się z nami nawet z drugiego końca świata. Zmywarka sterowana smartfonem to niezwykła wygoda.  Jak wybrać zmywarkę sterowaną smartfonem i jak działa takie urządzenie?

Spis treści:

Jak działa zmywarka sterowana smartfonem?

Zmywarka sterowana smartfonem na pierwszy rzut oka nie różni się wyglądem od innych zmywarek. Jednak, gdy bliżej ją poznamy, to okaże się, że wyposażona jest ona w moduł łączności bezprzewodowej, którego używa do komunikacji z naszym urządzeniem mobilnym – na przykład tabletem, czy smartfonem. Oczywiście zmywarka nie będzie wyświetlać informacji na każdym smartfonie, który pojawi się w pobliżu. Zdalne sterowanie smartfonem wymaga aplikacji, którą musimy pobrać na swój smartfon ze sklepu Google Play, albo z App Store.

Zalety płynące ze zdalnego sterowania zmywarki

Sama technologia budzi oczywiście podziw. Ale po chwili zaczniemy się zapewne zastanawiać, po co właściwie mamy zdalnie sterować naszą zmywarką? Otóż daje nam to naprawdę wiele praktycznych możliwości.

  • Mobilne sterowanie zmywarką

Przede wszystkim możemy uruchomić ją w dowolnym momencie, korzystając z aplikacji w naszym smartfonie. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy nasz powrót do domu opóźnia się, z powodu korków, nieplanowanego spotkania lub kolejki w sklepie. W normalnych okolicznościach byłby to kłopot, bo cykl zmywania trwa średnio około godziny. Ale jeśli w naszym domu jest zmywarka z funkcją sterowania smartfonem, to możemy ją uruchomić w dowolnym momencie i gdy wejdziemy do domu, naczynia będą już umyte i wysuszone.

Takie rozwiązanie pozwala też tworzyć najczęściej używane profile cyklu mycia. Można oczywiście za każdym razem klikać kombinację przycisków na panelu zmywarki, ale o wiele łatwiej wybrać wcześniej zdefiniowany program w aplikacji i jednym dotknięciem uruchomić szereg funkcji.

  • Zmiana programów mycia

Korzystając z aplikacji, możemy też zmieniać programy mycia. Będąc w sklepie, możemy otrzymać informację o zakończeniu zmywania. Możemy wtedy uruchomić na przykład dodatkowe suszenie naczyń, by były idealnie suche przed naszym powrotem do domu.

  • Szybka diagnoza usterki

Warto też zwrócić uwagę na kwestie serwisowe. Część aplikacji umożliwia wyszukiwanie przyczyny ewentualnej usterki. Znając ją, możemy spróbować usunąć ją samodzielnie, korzystając ze wskazówek dawanych nam przez aplikację. A jeśli nie będziemy w stanie samemu naprawić urządzenia, to znając przyczynę problemu, łatwiej nam będzie rozmawiać z serwisantem.

  • Kontrola nad kosztami eksploatacji

Ostatnia kwestia to większa kontrola nad kosztami eksploatacji. Zmywarka smart poinformuje nas, ile kosztować nas będzie dany cykl zmywania. Zachowa też koszty w pamięci aplikacji, abyśmy mogli je podsumować po dłuższym czasie.

Jaką zmywarkę wybrać?

Nowoczesne zmywarki to bardzo funkcjonalne urządzenia, oferujące szereg opcji, wpływających na dokładność mycia, a także na oszczędność czasu i pieniędzy. Poszczególne modele mogą posiadać nie tylko możliwość sterowania smartfonem, ale całe mnóstwo dodatkowych funkcji i programów. Przeczytaj, jak wybrać zmywarkę najlepszą do Twojego domu?

Wszystkie zmywarki w sklepie

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej