Jak działa pralka sterowana smartfonem?

Pralka sterowana smartfonem

Czy jeszcze kilka lat temu pomyślałbyś, że będziesz komunikować się ze swoją pralką za pomocą smartfona? Pewnie nie. To dowodzi tylko, jak szybki jest postęp technologiczny w kategorii sprzętu gospodarstwa domowego. Trzeba przy tym powiedzieć, że funkcja taka to nie gadżet, który znudzi się po kilku próbach użycia, a faktyczna wartość dodana, dzięki której robienie prania jest po prostu efektywniejsze i łatwiejsze. Pralki smart wyposażone są w specjalne aplikacje, dzięki którym możesz zaplanować pranie lub wyłączenie zdalne pralki. Co jeszcze oferuje pralka sterowana smartfonem?

Inteligentna pralka do zabudowy lub wolnostojąca realnie zwiększa komfort jej użytkowania i możliwości wykorzystania, a w połączeniu z aplikacją sprawia, że nawet osoby nielubiące robić prania będą robiły to z mniejszą niechęcią. Czym dokładnie cechuje się pralka smart i jaka pralka sterowana smartfonem będzie najlepsza? Sprawdź też jak wyczyścić pralkę, żeby posłużyła Ci dłużej.

W tym artykule znajdziesz:

Jak działa pralka sterowana smartfonem?

Na początek wyjaśnijmy jednak sobie, jak właściwie działa pralka wolnostojąca lub do zabudowy z funkcją sterowania smartfonem. Pralka smart na pierwszy rzut oka nie różni się szczególnie od klasycznych pralek. Jednak gdy bliżej się z nią zapoznamy, to okaże się, że wyposażona jest w moduł łączności bezprzewodowej, którego używa do łączenia się z naszym smartfonem.

Naturalnie nasz smartfon także musi być przystosowany do łączności z pralką. Zdalne sterowanie smartfonem wymaga aplikacji, którą musimy pobrać na telefon ze sklepu Google Play albo z App Store.

Producenci pralek udostępniają darmowe aplikacje zarówno na Androida, jak i na iOS. Dzięki temu niezależnie od modelu posiadanego smartfona możesz sterować pralką w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Zdalne sterowanie pralką jest wygodne i bardzo przyjemne – wszystkie aplikacje dają możliwość zdalnego uruchomienia pralki oraz możliwość skrócenia czasu prania. Jeżeli chodzi o inne funkcje, to zależy już od modelu pralki, którą wybierzesz.

Zdalne sterowanie pralki – zalety

Przejdźmy więc do praktycznych funkcji, jakie oferuje nam nasza nowoczesna pralka sterowana smartfonem. Przede wszystkim możemy ją w dowolnym momencie włączyć i wyłączyć. Ile razy zdarzało nam się zapomnieć uruchomić pranie przed wyjściem do pracy? Teraz już nie musimy się tym przejmować – jedyne o co musisz zadbać, to włożenie ubrań i uzupełnienie środków piorących. A może Twoje dziecko nie wie, którego programu użyć do danego prania? Nie szkodzi. Wystarczy, że jedynie włoży rzeczy do bębna i zamknie pralkę – uruchomić można ją zdalnie. Co ciekawe – automatyczne dozowanie środka piorącego zostanie uruchomione w odpowiednim momencie cyklu.

Musisz pamiętać też o tym, że pralka sterowana smartfonem musi mieć stały dostęp do internetu, żeby można nią było zdalnie zarządzać.

Łatwy monitoring kosztów

Ważna zaleta smart pralki to monitoring kosztów. Na aplikacji możemy sobie sprawdzić, ile kosztować nas będzie konkretny cykl prania. Monitorować możemy jednak nie tylko koszty, bo aplikacja umożliwia nam też monitoring stanu technicznego pralki. W przypadku błędu lub nieprawidłowego działania inteligentny przewodnik pomoże nam znaleźć rozwiązanie problemu we własnym zakresie. A jeśli nie będziemy w stanie samemu naprawić urządzenia, to znając przyczynę usterki, łatwiej nam będzie rozmawiać z serwisem.

Łączność bezprzewodowa ze sprzętami AGD

Co ciekawe – pralka może komunikować się nie tylko z nami. Może łączyć się też z innymi urządzeniami AGD. Niektóre modele pralek potrafią się na przykład komunikować z suszarkami do ubrań. Aplikacja informuje o załadunku pralki, czasie jej włączenia i prędkości wirowania. To z kolei umożliwia suszarce automatyczny wybór najlepszego cyklu suszenia. Alternatywą dla takiego połączenia jest pralko-suszarka sterowana smartfonem.

Jaka pralka sterowana smartfonem?

Jeśli zainteresowała Cię pralka z funkcją sterowania smartfonem, rozważ zakup poniższych, przykładowych modeli. Każdy z nich oferuje łączność bezprzewodową z Twoim smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym.Wszystkie pralki w sklepie Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 (5 głosów)

Czytaj więcej