W tym artykule znajdziesz:

 • Jak działa elektroniczna niania?
 • Elektroniczna niania z monitorem oddechu, czyli jaka?
 • Jak działa elektroniczna niania monitorująca oddech dziecka?
 • Czy warto kupić elektroniczną nianię z monitorem oddechu?

Jak działa elektroniczna niania z monitorem oddechu?

Noworodki i niemowlęta to dzieci, które wymagają szczególnej opieki. W przypadku takich maluchów, czuwamy nad nimi nie tylko w dzień, ale też i w nocy. W tym przypadku niezastąpiona okazuje się elektroniczna niania.

Elektroniczna niania to niewielkie urządzenie wyposażone w szereg czujników, kamer i mikrofonów, które pozwala nam czuwać nad dzieckiem nawet, gdy jesteśmy w innej części domu. Jaka elektroniczna niania najlepiej sprawdzi się w naszym domu?

Jak działa elektroniczna niania?

Elektroniczna niania w wersji bez monitora oddechu to jak system kamer i mikrofonów przekazujących obraz z pokoju maluszka na urządzenie odbiorcze. Może ono znajdować się w zestawie lub jego funkcje może pełnić nasze własne urządzenie mobilne – na przykład tablet czy smartfon.

W zależności od ceny, elektroniczna niania do pokoju dziecka może przekazywać nam wyłącznie dźwięk, bądź też obraz video z dźwiękiem. Kamera może być ustawiona na stałe bądź mieć możliwość „rozglądania się” po pokoju. Niektóre modele mają nawet możliwość przekazywania naszego głosu do pokoju dziecka. Zaawansowane urządzenia wyposażone są też w takie czujniki, jak higrometr czy termometr.

Jakie funkcje może mieć elektroniczna niania?

 • elektroniczna niania z monitorem,
 • elektroniczna niania z kamerą,
 • elektroniczna niania z ruchomą kamerą,
 • elektroniczna niania z higrometrem,
 • elektroniczna niania z termometrem,
 • elektroniczna niania z monitorem oddechu,
 • elektroniczna niania dla seniora.

Zobacz elektroniczne nianie w sklepie >

Elektroniczna niania z monitorem oddechu, czyli jaka?

Jedną z odmian elektronicznej niani jest monitor oddechu dziecka. Elektroniczna niania z monitorem oddechu pomaga rodzicom w kontrolowaniu, czy ich dziecko oddycha prawidłowo podczas snu. Tego typu urządzenia są też bardzo często używane w przypadku dzieci z grupy ryzyka, a więc wcześniaków, czy dzieci z niską masą urodzeniową.

elektroniczna niania z monitorem oddechu

Jak działa elektroniczna niania monitorująca oddech dziecka?

Elektroniczna niania z monitorem oddechu w zestawie posiada dwa urządzenia:

 • zespół czujników – umieszczane najczęściej pod materacem, na którym śpi dziecko. Przesyłają sygnały do odbiornika
 • odbiornik – analizuje  wszystkie sygnały i reaguje, gdy pojawią się nieprawidłowości

Jeśli okaże się, że przez kilkanaście sekund czujniki nie wykryły ruchu związanego z oddechem dziecka, najczęściej uruchamia się pojedynczy sygnał dźwiękowy. Jeśli on nie obudzi dziecka i nie zmusi go do zaczerpnięcia tchu, po kilku następnych sekundach uruchamia się głośny alarm. Wtedy można błyskawicznie zareagować, podbiec do dziecka, wziąć je na ręce i w razie czego podjąć odpowiednie czynności, starając się przywrócić oddech.

Elektroniczna niania dla noworodka wyposażona w monitor oddechu może też zareagować, gdy oddech dziecka zaczyna być coraz rzadszy. Najczęściej dzieje się to wtedy, gdy dziecko oddycha mniej niż dziesięć razy na minutę.

Czy warto kupić elektroniczną nianię z monitorem oddechu?

Elektroniczna niania z monitorem oddechu to zakup nie tylko dla rodziców wcześniaków lub dzieci z różnego rodzaju dolegliwościami. Warto mieć taki sprzęt pod ręką, chociażby w przypadkach, gdy nasze dziecko ma infekcję i katar utrudniający mu oddychanie w nocy. My będziemy spokojniejsi, a nasze dziecko bardziej bezpieczne.

Inne akcesoria do pokoju dziecka

Elektroniczne nianie, które polecamy w naszym sklepie:

Elektroniczne nianie do 200 zł Elektroniczne nianie do 500 zł Elektroniczne nianie do 700 zł