Jak dodać użytkownika na smartfonie?

Chociaż smartfon jest zazwyczaj bardzo osobistym urządzeniem, to często bywa tak, że z jednego telefonu może korzystać więcej osób. Wówczas bardzo przydatną opcją jest stworzenie dodatkowego użytkownika.

Pozwala on na stworzenie oddzielnej przestrzeni do zapisywania zdjęć, instalowania aplikacji, czy konfiguracji ekranów pulpitu.

Oto krótki poradnik, jak ustawić dodatkowego użytkownika w smartfonie.

Polecamy też naszą specjalną sekcję poradników Akademia Wiedzy, w której odpowiadamy na najpopularniejsze pytania i proponujemy rozwiązania najczęstszych problemów z laptopami, komputerami, czy smartfonami.

Jak dodać użytkownika na smartfonie – wideoporadnik

Poradnik przygotowaliśmy w dwóch formach. Pierwsza to krótki film. Wykorzystaliśmy w tym celu smartfona LG G6, ale warto podkreślić, że procedura jest niemal dokładnie taka sama, na każdym smartfonie z systemem operacyjnym Android.

KROK 1

Wchodzimy w ustawienia ogólne i odszukujemy zakładkę Użytkownicy i konta, a następnie opcję Użytkownicy.

Jak dodać użytkownika na smartfonie

KROK 2

Wybieramy opcję Dodaj użytkownika i zgadzamy się na zasady użytkowania.

Jak dodać użytkownika na smartfonie

KROK 3

Po przełączeniu na nowego użytkownika musimy wykonać konfigurację profilu, tak jakbyśmy dopiero zaczęli korzystać z nowego telefonu.

Jak dodać użytkownika na smartfonie

KROK 4

Możemy też od razu dodać konto Google, aby zacząć korzystać z popularnych aplikacji ze sklepu Google Play lub pominąć na razie ten krok.

Jak dodać użytkownika na smartfonie

KROK 5

W kolejnym kroku wpisujemy nazwę użytkownika, aby odróżnić poszczególne profile. Po zatwierdzeniu, wyświetlony zostanie ekran główny i możemy zacząć korzystać ze smartfona jako nowy użytkownik.

Jak dodać użytkownika na smartfonie

KROK 6

Od teraz możemy przełączać się pomiędzy użytkownikami w zależności od potrzeb.

Jak dodać użytkownika na smartfonie