Smart home dla zwierząt, czyli inteligentne akcesoria psów i kotów

Inteligentne urządzenia stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli zwierząt domowych i nie dzieje się tak bez powodu. Urządzenia te potrafią zapewnić spokój ducha, gdy zostawia się pupila samego w domu, a także pomagają nawiązać więź ze swoim zwierzakiem na nowe sposoby. Jeśli szukasz sposobu na poprawę jakości życia psa lub kota (a także swojego), zastanów się nad zainwestowaniem w inteligentny dom dla zwierząt.

Inteligentne urządzenia dla zwierząt

Smart produkty dla zwierząt mają mnóstwo zalet. Potrafią przede wszystkim zachęcić pupila do zabawy, niezależnie od tego, czy jest to zdalnie sterowany laser czy może inteligentna zabawka do ścigania. Wiele gadżetów zostało zaprojektowanych tak, aby utrzymać zwierzaka w ruchu podczas pobytu właściciela poza domem.

Nowoczesne technologie ponadto mogą nieco złagodzić lęk separacyjny u kotów lub psów. Dzięki kamerkom internetowym dwukierunkowym można mieć na oku swoje zwierzątko niezależnie od miejsca, gdzie się przebywa.

Wiele urządzeń typu smart home dla zwierząt może również zapewnić oszczędność czasu (jak np. dozowniki karmy lub poidełka) oraz zwiększyć bezpieczeństwo pupila, głównie z uwagi na możliwość ich obsługi zdalnej przez telefon. Obroże GPS mogą przykładowo zlokalizować futrzaka, jeśli się kiedykolwiek zgubi.Dozownik karmy – zbilansowana dieta dla zwierzaka

Petoneer Nutrispinto

Inteligentny dozownik karmy Petoneer Nutrispinto świetny sposób na zaplanowanie zbilansowanej diety dla swojego zwierzaka. Pozwala na tworzenie harmonogramów nawet na 3 dni. Urządzenie składa się z 6 przegródek, w których można umieścić różnego rodzaju przekąski oraz suchą i mokrą karmę. Co więcej, można nim sterować zdalnie, przy pomocy aplikacji, co jest całkowicie bezpieczne dla pupila.

Petoneer Nutri Vision

Kolejnym dozownikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest Petoneer Nutri Vision. Pojemność 3,7 litra pozwala na podanie zwierzakowi odpowiedniej porcji jedzenia zawsze na czas. Urządzenie można kontrolować z chmury lub aplikacji, która pozwala również na zaprogramowanie pory podawania pokarmy oraz porcji. Pomaga to wytworzyć zdrowe nawyki żywieniowe i mieć pełną kontrolę nad historią karmienia.

PetKit Fresh Element SOLO

Jeśli szukasz akcesorium, które powstało specjalnie z myślą o kotach, zwróć uwagę na PetKit Fresh Element SOLO. Ten dozownik zadba o regularne żywienie pupila także wtedy, gdy właściciel znajduje się poza domem. Urządzenie ma pojemność 3 L i jest kompatybilne z suchą karmą o rozmiarze do 12 mm. Tak jak i pozostałe, pozwala na przygotowanie racjonalnego harmonogramu żywienia w aplikacji.

Poidło – sposób na czystą i zdrową wodę

Inteligentne poidło Petoneer Fresco Mini powstało z myślą o kotach oraz małych i średnich psach. Dba o czystość wody, dzięki 4-stopniowemu systemowi filtracji i zapewnia najlepsze odświeżenie. Można nim sterować przy pomocy dedykowanej aplikacji lub przycisku. Urządzenie zostało także wyposażone w specjalne diody LED, które dostarczają informacji o aktualnym poziomie wody w pojemniku i konieczności wymiany filtra.
Kuweta – oszczędność czasu i wygoda

Inteligentne urządzenie PetKit Pura X to sposób na to, by zapomnieć o uciążliwym czyszczeniu kuwety. Zostało wyposażone w specjalny filtr oddzielający żwirek od zanieczyszczeń, które kierowane są do specjalnego worka. Wystarczy tylko potem wyrzucić go do śmieci. Inteligentna kuweta ponadto automatycznie eliminuje przykry zapach i pozwala uniknąć rozsypanego dookoła żwirku dzięki dołączonej macie.


Kamerka internetowa – prosty sposób na monitoring zwierząt

Kamerki internetowe pozwalają na sprawdzenie, co dzieje się ze zwierzakiem, gdy zostaje sam w domu. Dzięki temu można mieć pewność, że zawsze będzie bezpieczny, a dzięki wbudowanym głośnikom oraz mikrofonowi, nawet z nim “porozmawiać”. Wystarczy tylko włączyć na swoim telefonie lub tablecie obraz z kamery, by mieć podgląd na to, co dzieje się u pupila. Kamerki wysyłają również powiadomienia, gdy wykryją ruch w miejscu, w którym zwierzak nie powinien się znaleźć.

Może Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (3 głosy)

Czytaj więcej