Jaka gra planszowa dla dziecka? Co wybrać?

Zastanawiasz się nad kupnem prezentu dla swojego dziecka? Zanim wybierzesz maskotkę, czy lalkę, przemyśl czy prezent taki szybko się nie znudzi, lub czy wzmocni więź dziecka z rodzicem. Do takich celów idealnie nadaje się gra planszowa dla dziecka, która pozytywnie wpływa na jego rozwój oraz pozwoli Ci spędzić z nim wspólnie czas.

Oczywiście nie każda gra planszowa na prezent jest tak samo wartościowa. Jeśli chcesz, żeby oprócz zabawy rozwijała ona także umiejętności dziecka, zastanów się nad jej wyborem. Sprawdźmy więc, jaka gra rodzinna będzie najbardziej trafionym prezentem. W tym rankingu znajdziesz gry:

  •  5+ Roar Trefl
  • 6+ REBEL Dobble
  • 10+ Trefl Kaleidos
  • 10+ Rzutem do mety Trefl
  • 14+ Sherlook Trefl

Planszówka 5+ Roar Trefl

Ta gra rozwija umiejętność dedukcji oraz analizowania faktów.

gra planszowa dla dzieckaSłyszałeś kiedyś o grze planszowej połączonej z aplikacją na urządzenia mobilne? Takie połączenie zostało zastosowane właśnie w tej grze. I trzeba przyznać, że funkcjonuje to naprawdę idealnie. W tej grze jeden z graczy wciela się w uciekającego potwora, zaś pozostali w naukowców próbujących go złapać. Gracz będący potworem widzi jego ruchy na tablecie lub smartfonie. Gracze-naukowcy mają do dyspozycji jedynie planszę oraz dźwięki miasta, które pomagają im zlokalizować potwora. Świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Gra planszowa dla 5 latka oraz dzieci starszych. Bierze w niej udział od 2 do 4 graczy. Dzieci uczą się analizować fakty i łączyć odgłosy z konkretnymi lokalizacjami.

Produkt chwilowo niedostępny! Zobacz inne gry planszowe >


Gra familijna 6+ REBEL Dobble

Ta gra rozwija refleks i ćwiczy pamięć.

gra planszowa dla dzieckaTa gra to właściwie pięć osobnych, mniejszych gier. Najbardziej popularna z nich polega na dokładaniu do karty leżącej na stole innych kart o wspólnym symbolu. Symbol należy głośno nazwać i położyć swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Zwycięzcą jest osoba, która najszybciej pozbędzie się wszystkich kart z ręki. Rozgrywka jest szybka. Wystarczy na nią piętnaście minut. Gra nie wymaga też dużych przygotowań, takich jak rozkładanie planszy. Sama rozgrywka jest emocjonująca i dostarcza wiele radości. Grać mogą już sześciolatki. Do rozgrywki przystępuje minimum dwie, a maksimum osiem osób. Gra świetnie ćwiczy refleks i zmusza do błyskawicznego podejmowania decyzji.

Produkt chwilowo niedostępny! Zobacz inne gry planszowe >


Gra familijna 10+ Trefl Kaleidos

Ta gra rozwija kreatywność i zwiększa zasób słów

gra planszowa dla dzieckaDoskonała gra edukacyjna dla dziecka. Bardzo skutecznie poprzez zabawę poszerza zakres słownictwa. Zasady są proste – należy jak najszybciej odnaleźć na ilustracji rysunki rzeczy, których nazwa rozpoczyna się na określoną literę. Gracze muszą wykazać się spostrzegawczością i refleksem, gdyż czas biegnie nieubłaganie. Sama gra zachwyca pięknymi ilustracjami. Baśniowe obrazy jeszcze długo pozostają nam przed oczami. Grać może dwoje lub więcej graczy. Zakres wiekowy oznaczony został jako 10+, ale w praktyce może to być również dobra gra planszowa dla 9 latka. Sam czas rozgrywki nie jest długi. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że dziecko się znudzi. Gra była wielokrotnie nagradzana i otrzymała wiele wyróżnień.


Karty 10+ Rzutem do mety Trefl

Ta gra rozwija umiejętność przewidywania i szybkiego reagowania

gra planszowa dla dzieckaJaka gra planszowa zapewni emocje dla całej rodziny? Rzutem do mety je gwarantuje. Doskonale łączy elementy gry karcianej z grą w kości. Fabuła oparta jest na motywie wyścigu. Każdy z nich ma cztery etapy. W rozgrywce posługujemy się kartami ukrytego celu oraz kośćmi. Połączenie umiejętności ze szczęściem będzie nas przesuwać na przód peletonu. Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu graczy. Rozgrywka trwa około pół godziny. Co prawda przeznaczona jest głównie dla dzieci 10+, ale w praktyce może sprawdzić się też jako gra planszowa 8+. Gra wymaga od dzieci zdolności przewidywania oraz odpowiedniego reagowania na sytuację na planszy. Im lepiej będą analizować bieżącą sytuację w wyścigu, tym większa będzie szansa na zdobycie upragnionego pucharu.


Gra towarzyska 14+ Sherlook Trefl

Ta gra rozwija spostrzegawczość i uczy koncentracji.

gra planszowa dla dziecka Fantastyczna gra dla nastolatków, którzy chcą wcielić się w rolę prawdziwych detektywów. Polega na analizowaniu fotografii z miejsca zdarzenia i odnajdywaniu na nich ukrytych wskazówek. Oczywiście całość ma formę zabawy i jest dostosowana do wieku dziecka. Gra przede wszystkim uczy spostrzegawczości. To idealna propozycja dla dzieci, które zbyt długo korzystając ze smartfonów, mają problemy z koncentracją. Mamy tu m.in. zdjęcia z kredowym obrysem ciała. Są też kartoniki do zaznaczania śladów zdarzenia. Gracze rywalizują ze sobą, szukając różnic pomiędzy zdjęciami. Wszystko to pod presją upływającego czasu. Świetna rozrywka, która skutecznie rozrusza szare komórki. Przeznaczona dla dzieci powyżej 14 lat.


Po przeczytaniu powyższych opisów zapewne już wiesz, jaka gra planszowa będzie idealnym prezentem. Niezależnie do tego, czy będzie to rozrywka dla 5 latka, czy też gra planszowa dla 14 latka, z całą pewnością Twoje dziecko będzie nią zachwycone!

Najczęściej kupowane gry planszowe w Komputronik.pl

Jaka gra planszowa dla dziecka? Co wybrać?
5 (100%) 2 głosów