Gadżety dla kierowcy, czyli przydatne akcesoria samochodowe


Akcesoria moto – poprawiają komfort jazdy i pomagają nam nawigować. Najpopularniejsze gadżety dla kierowcy pomagają też osobom, dla których bardzo ważna jest bezpieczna jazda autem. Jakie akcesoria samochodowe cieszą się obecnie popularności?

Uchwyt samochodowy do telefonu

Dziś już właściwie nikt nie wychodzi z domu bez swojego smartfona. Trudno się dziwić. Służy on już nam praktycznie do wszystkiego – od komunikacji, przez pracę, skończywszy na rozrywce. Jednak używanie smartfona podczas jazdy jest zabronione. Konieczne jest więc zamontowanie go na odpowiednim uchwycie samochodowym.

Uchwyt samochodowy przyczepiamy do szyby lub deski rozdzielczej i umieszczamy w nim smartfona. Ważne jest, aby możliwy był obrót uchwytu o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie. Dobrze też, aby mechanizm uchwytu pozwalał umieszczać smartfony o różnej szerokości bez konieczności regulacji.

Zobacz uchwyty samochodowe do telefonów >

akcesoria samochodowe

Zestaw głośnomówiący

Rozmowa przez telefon podczas jazdy karana jest mandatami. Dlatego też warto zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący. Większość nowych aut ma już taki zestaw zintegrowany. Ale mnóstwo starszych aut go nie posiada. Zestaw taki łączy się z naszym smartfonem najczęściej poprzez Bluetooth.

Wysokiej klasy zestawy głośnomówiące mają szereg ciekawych funkcji. W niektórych z nich komunikaty głosowe podają nazwy osób dzwoniących. Pytają też, czy odebrać połączenie. Mogą też informować o poziomie naładowania baterii oraz stanie połączenia.

Zobacz również Nowoczesny zestaw głośnomówiący – jak wybrać?

Zobacz zestawy głośnomówiące >

Zestawy słuchawkowe bluetooth

Słuchawka bluetooth to kolejne urządzenie współpracujące bezprzewodowo z naszym smartfonem. Umożliwia nam wykonywanie połączeń telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy. W tym przypadku bardzo ważna jest czułość mikrofonu oraz redukcja szumów i hałasu. Jak wiadomo, podczas jazdy samochodem rzadko jest cicho. Jeśli Twoja sieć komórkowa korzysta z dźwięku w HD, poszukaj zestawu słuchawkowego, który jest kompatybilny z tą technologią.

Zobacz zestawy słuchawkowe >

akcesoria samochodowe

Wideorejestrator samochodowy

Stłuczki lub wypadki mogą niestety przydarzyć się nawet uważnym kierowcom. Ustalenie winnego czasami może nie być proste. Wtedy bardzo przydaje się wideorejestrator samochodowy. Urządzenie to przez cały czas nagrywa to, co dzieje się wokół naszego auta.

Często rejestruje także dźwięk. Dzięki temu w razie nieszczęśliwych wypadków zawsze mamy dowód tego, co do nich doprowadziło. Kupując wideorejestrator, sprawdźmy w jakiej rozdzielczości nagrywany jest obraz i czy możliwe jest też jego nagrywanie w nocy.

Więcej o wideorejestratorach dowiesz się Jaki wideorejestrator samochodowy? Doradzamy, jak wybrać

Zobacz wideorejestratory samochodowe >

Nawigacja GPS samochodowa

Nawigacja samochodowa to obecnie bardzo powszechne udogodnienie w naszych samochodach. Część osób zaczyna się już nawet zastanawiać, jak nasi ojcowie poruszali się po drogach, mając w ręku wyłącznie mapę. Nawigacja gps bardzo dokładnie prowadzi nas od punktu startu do punktu docelowego. W wielu modelach doprowadzi nas nie tylko na konkretną ulicę, ale także wskaże właściwy numer budynku.

Więcej o nawigacji GPS przeczytasz w Jaka nawigacja samochodowa? Poradnik zakupowy

Zobacz nawigacja samochodowa >

akcesoria samochodowe

Kamera cofania do samochodu

Kamera cofania wcale nie musi być wyłącznie wyposażeniem ekskluzywnych aut. Bez problemu możesz ją zamontować także u siebie. Wystarczy, że kupisz ją jako osobne urządzenie. Jej montaż z reguły jest dość prosty. Jeśli sobie z nim nie poradzisz, możesz to zrobić w wielu wyspecjalizowanych serwisach.

Dzięki niej możesz bezpiecznie parkować na przykład na zatłoczonym parkingu. Istotnie ogranicza też ryzyko zarysowania lub uszkodzenia zarówno Twojego, jak i innego samochodu. Jej koszt jest niewielki, a korzyści z zastosowania bardzo duże.

Zobacz kamery cofania >

Pozostałe akcesoria samochodowe

Akcesoria dla zmotoryzowanych, które polecamy w sklepie:

Akcesoria do auta Nawigacje GPS Kamery samochodowe
akcesoria samochodowe akcesoria samochodowe akcesoria samochodowe