Gadżety dla rowerzysty, czyli przydatne akcesoria rowerowe

27.04.2022 | autor: Joanna Skornowicz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rower to fantastyczna forma aktywności dla ludzi w każdym wieku. Nie tylko pozwala dbać o kondycję, ale także zwiedzać różne ciekawe miejsca. Warto wiedzieć, że jazdę na rowerze mogą nam uprzyjemnić akcesoria. Różnego rodzaju technologiczne gadżety pozwalają nam swobodnie komunikować się z bliskimi lub uprzyjemniają jazdę.

Sprawdź również co warto zabrać na wycieczkę, a co na dłuższą wyprawę rowerową.

Na jakie akcesoria rowerowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Dobra nawigacja rowerowa

Nawigacje to podstawowe akcesoria rowerowe w przypadku dłuższych wycieczek rowerowych poza miastem. Zgubienie drogi podczas jazdy rowerem może być bardzo frustrujące, gdyż oznacza duży dodatkowy wysiłek, by wrócić do właściwej drogi. Z nawigacją takie przykre zdarzenia Ci nie grożą. Nawigacja rowerowa posiada duże, czytelne przyciski, łatwe do obsługi podczas jazdy. Musi też być wyposażona w bardzo pojemny akumulator, gdyż w trasie może być problem z jego ładowaniem. Nawigacja na rower powinna też posiadać wodoodporną obudowę, by ewentualny deszcz nie spowodował poważnych uszkodzeń.

Więcej o nawigacjach GPS dowiesz się z poradnika: Jak wybrać nawigację GPS?

Słuchawka Bluetooth dla swobody rozmów telefonicznych

Jadąc rowerem, nigdy nie powinniśmy rozmawiać przez telefon trzymając go w ręce. Chwila nieuwagi może skończyć się bolesnym upadkiem. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest słuchawka bluetooth. Łączy się ona bezprzewodowo z naszym smartfonem i umożliwia swobodną rozmowę. Pamiętajmy, by zestaw słuchawkowy oferował długi czas działania, bez konieczności ładowania. Powinien być też wykonany z solidnych materiałów, bo ryzyko jego upadku podczas jazdy jest dość duże.

Uchwyt do smartfona na rower

W dzisiejszych czasach smartfon służy już nam nie tylko do dzwonienia. Może on pełnić funkcję nawigacji, aparatu, czy odtwarzacza muzyki. Korzystamy z niego tak często, że warto w swoim rowerze zainstalować specjalny uchwyt do smartfona. Zabezpieczy go odpowiednio i sprawi, że w każdej chwili będziemy mogli na niego spojrzeć, nie odrywając rąk od kierownicy roweru. Uchwyt powinien mieć możliwość ustawienia telefonu w dowolnej pozycji. Musi mieć też solidne mocowanie, które nie poluzuje się podczas jazdy po wertepach.

Jeśli szukasz konkretnego modelu to sprawdź nasze zestawienie Tani uchwyt rowerowy na telefon. Znajdziesz tam kilka atrakcyjnych propozycji.

Etui dla bezpieczeństwa smartfona

Zabieranie smartfona do plecaka lub montowanie w uchwycie rowerowym, bez żadnej osłony, nie jest dobrym pomysłem. Nie mówiąc już o skutkach ewentualnych upadków. Dobrym rozwiązaniem jest tu solidne etui do smartfona. Powinno być ono stworzone z mocnego i elastycznego materiału. Niektóre etui posiadają też dyskretne i praktyczne kieszonki na karty kredytowe lub banknoty. Dobrym rozwiązaniem są etui dedykowane do konkretnych modeli smartfonów. Uwzględniają one ich budowę oraz rozmieszczenie głośników i mikrofonu.

Power bank do urządzeń mobilnych

Na wycieczki rowerowe często zabieramy smartfona aby robić nim fotki, słuchać muzyki czy audiobooka, lub korzystamy z urządzeń przenośnych, takich jak smartwatch, nawigacja, słuchawki bezprzewodowe, czy odtwarzacz mp3. Przy dłuższych trasach sprzęty te rozładowują się. Rozwiązaniem może być zabranie ze sobą power banka. Z jego pomocą szybko podładujemy poszczególne urządzenia. Powerbank powinien posiadać dużą pojemność. Musi być też odporny na wilgoć i kurz. Niektóre modele power banków mają też zainstalowany moduł latarki. Jest ona przydatna podczas wieczornych wycieczek.

O tym, jak wybrać power bank dowiesz się z poradnika: Jaki power bank? Doradzamy, jak wybrać.

Wygodne słuchawki sportowe

Jeśli ktoś próbował używać zwykłych słuchawek podczas biegania lub jazdy na rowerze, wie, że niektóre modele podczas ruchu słabo trzymają się na uszach. Dlatego też stworzono specjalną kategorię słuchawek sportowych, które zawsze będą pewnie trzymać się na uszach. Słuchawki takie są też odporne na pot, kurz i szczególne warunki atmosferyczne. Słuchawki sportowe posiadają też często bardzo wytrzymały przewód, który nie skręca się i nie plącze podczas użytkowania. Słuchawki mogą posiadać też pilota kompatybilnego z większością smartfonów i przenośnych odtwarzaczy. Wybrane modele znajdziesz w naszym rankingu słuchawek dla sportowców.

Pozostałe akcesoria rowerowe:

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
2.7/5 - (15 głosów)

Czytaj więcej