Filtrujemy wodę, czyli co oferuje butelka filtrująca?

26.04.2022 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Zbliża się lato i upragnione wakacje. Temperatura na zewnątrz robi się z dnia na dzień coraz wyższa, więc podczas spacerów i aktywności często daje o sobie znać pragnienie. Ciało w ponad 60% składa się wody i zwłaszcza w sezonie letnim pamiętać trzeba o jego odpowiednim nawodnieniu.

Zamiast kupować jednorazowe plastikowe butelki z wodą, znacznie lepiej zainwestować w coś bardziej nowoczesnego i ekologicznego. Rozwiązaniem są butelki filtrujące wodę.

W tym artykule znajdziesz:

Alternatywa dla wody butelkowanej, czyli butelka filtrująca wodę

Wielu z nas wychodząc z domu, bierze ze sobą butelkę wody mineralnej. Ale woda butelkowana kiedyś się kończy, a gdy policzymy sobie miesięczne koszty zakupu każdej butelki wody, to na końcu wyjdzie na całkiem spora kwota. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na znacznie bardziej nowoczesne i praktyczne rozwiązanie – użycie butelki BRITA fill & go Vital. Na rynku dostępne są cztery warianty kolorystyczne:

Rewolucyjne rozwiązanie, czyli dlaczego woda jest czysta?

Butelka BRITA fill & go Vital to prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie do filtracji wody. Przed wyjściem z domu lub też w jakimkolwiek innym miejscu wystarczy po prostu nalać do niej wody z kranu. Z butelki wypijemy czystą i bardzo smaczną wodę. Jak to możliwe?

Woda w butelce BRITA zostanie przefiltrowana przez innowacyjny dysk filtrujący MicroDisc. Znajduje się on w nakrętce i filtruje wodę w momencie, gdy ją pijesz!

Filtr ten skutecznie obniża poziom niepożądanych substancji, które wpływają na smak wody (np. chloru), podczas gdy minerały, takie jak wapń i magnez, pozostają w filtrowanej wodzie. Uzyskujemy więc smaczną, czystą i zdrową wodę.

Dysk filtrujący MicroDisc ma bardzo dużą wydajność. Jeden egzemplarz filtruje do 150 litrów wody lub działa do 4 tygodni – taka pojemność wody odpowiada 300 półlitrowym, plastikowym butelkom.

butelka filtrująca

Picie z butelki BRITA fill & go Vital jest też bardzo komfortowe dzięki ustnikowi o doskonale dopasowanym kształcie. Ustnik ten łatwo się otwiera i zamyka, umożliwiając wygodne picie wody.

Wkład filtrujący MicroDisc w pigułce:

 • stworzony z naturalnego materiału – sprasowanego węgla aktywnego, pozyskiwanego ze skorup orzecha kokosowego,
 • efektywnie redukujący chlor, zanieczyszczenia mechaniczne oraz organiczne przy jednoczesnym zachowaniu cennych minerałów, takich jak wapń i magnez,
 • z milionem małych porów zatrzymujących substancje niekorzystnie wpływające na smak i zapach wody,
 • jeden filtr może przefiltrować 150 l wody,
 • opakowanie z wkładami wymiennymi zawiera 3 dyski filtrujące co odpowiada 450 litrom wody pitnej.

Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach do filtracji wody przeczytasz w Czysta woda z dzbankiem filtrującym – dlaczego warto?

Butelka wolna do bisfenolu A – co to dokładnie oznacza?

Skoro mowa o zdrowiu, warto też wspomnieć, że butelka BRITA fill & go Vital wykonana jest z materiału wolnego od bisfenolu A (BPA) i jest testowana pod kątem bezpieczeństwa dla żywności. Biosfenol A to bardzo kontrowersyjna substancja chemiczna, która wciąż wykorzystywana jest w przemyśle do produkcji opakowań z twardego plastiku – na przykład kubków, czy butelek.

Wykonane badania wskazują, że bisfenol A może być groźny dla zdrowia człowieka. W wyniku tych doniesień Komisja Europejska wydała rozporządzenie, na mocy którego produkcja butelek dla dzieci z użyciem BPA w państwach UE jest zakazana od marca 2011 roku. Niestety opakowania przeznaczone dla dorosłych nadal mogą tę substancję zawierać.

butelka filtrująca

Według części badań działanie bisfenolu A polega na powodowaniu nieodwracalnych szkód w układzie hormonalnym. Część naukowców twierdzi też, że BPA nawet w niewielkim stężeniu w organizmie ludzkim, przyczynia się do szybszego rozwoju zmian nowotworowych. Pijąc wodę z butelki BRITA nie narażamy więc naszego zdrowia na szkodliwe działanie tego materiału.

Ekonomiczne rozwiązanie – ile zaoszczędzimy?

Butelka filtrująca w domu, na fitness i rower

Butelka wody mineralnej w sklepie kosztuje najczęściej 2-3 zł. Jednorazowo nie jest to więc duży wydatek. Ale gdy na zewnątrz jest upał kupujemy wodę praktycznie codziennie. Po pomnożeniu kosztu przez ilość dni w miesiącu okazuje się, że na wodę mineralną wydajemy całkiem spore pieniądze. Po co je wydawać, skoro możemy korzystać z równie dobrej wody uzyskanej dzięki butelce BRITA fill & go Vital?

Warto wiedzieć, że jeden litr smacznej, filtrowanej wody BRITA kosztuje zaledwie 13 groszy! Koszty są więc dużo niższe, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na inne zakupy. Butelka sprawdzi się zarówno podczas wycieczek rowerowych jak i podczas treningu, czy aktywności sportowych.

Butelka filtrująca podczas podróży i na wakacjach

Butelka filtrująca może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują i przemieszczają się zarówno samochodem jak i samolotem. Butelkę z dyskiem filtrującym w każdej chwili podczas podróży możemy napełnić wodą kranową, co szczególnie dobrze sprawdzi się na lotnisku, gdzie koszt butelki wody może wynieść nawet kilka złotych.

Czy butelka Brita fill & go jest ekologiczna?

Kwestie ekonomiczne są ważne, ale dla wielu osób równie ważne są argumenty związane z ochroną środowiska naturalnego.

butelka filtrująca

Czy wiesz, ile pustych butelek PET, które są pozostałością po wodzie mineralnej wyrzucasz miesięcznie?

Klasyczna butelka PET, która wykonana jest z polietylenu, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. W środowisku naturalnym rozkłada się w czasie od stu do nawet pięciuset lat. To dlatego stosy podobnych butelek zalegają nie tylko na wysypiskach, ale też w lasach, czy jeziorach. Recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów jest coraz popularniejsze, a teraz i Ty masz szansę zadbać o ekologię, korzystając z rozwiązania chroniącego środowisko.

Czy butelka jest praktyczna w użytkowaniu i łatwa w myciu?

Aby cieszyć się na co dzień zdrową i smaczną wodą, należy dbać o higienę butelek i pojemników, w których ją przechowujemy. Ich mycie ręczne mogłoby być kłopotliwe, dlatego butelka filtrująca BRITA fill & go Vital jest przystosowana do mycia w zmywarce. Jej powierzchnia jest gładka i pozbawiona zakamarków, w których mogłyby się kryć zabrudzenia nie ma więc problemu z utrzymaniem jej w czystości.

butelka filtrująca

Butelka jest też bardzo praktyczna w użytkowaniu. Ma smukły i ergonomiczny kształt dzięki czemu doskonale więc leży w dłoni. Można ją też łatwo schować do plecaka podczas wyprawy w góry lub zwiedzania miasta. Świetnie też sprawdza się podczas jazdy samochodem ponieważ jej podstawa idealnie pasuje do większości standardowych uchwytów na kubki w autach. Dzięki temu zawsze możemy mieć ją pod ręką.

Dopasuj butelkę filtrującą do swojego stylu!

W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też styl i wygląd produktów, które towarzyszą nam na co dzień.. Butelka filtrująca BRITA fill & go Vital została zaprojektowania przez doskonałych projektantów i jest dostępna w czterech modnych kolorach (różowym, niebieskim, fioletowym i limonkowym). Butelka z pewnością wpasuje się w każdą okazję – wycieczkę rowerową, spacer z dzieckiem, czy biznesowe spotkanie.

Zalety butelki fill & go w pigułce:

 • optymalne nawodnienie przez cały dzień
 • zdrowa woda o naturalnym smaku i zapachu
 • stylowa, kolorowa butelka wielokrotnego użytku
 • ekonomiczne rozwiązanie: tylko 13 gr za 1 litr wody
 • wygoda – butelkę można napełnić wodą kranową gdziekolwiek jesteś
 • używanie butelki fill & go Vital pozwala na redukcję plastikowych odpadów

To już wszystkie najważniejsze informacje, które warto znać przed zakupem butelki filtrującej BRITA fill & go Vital. Produkt ten z miesiąca na miesiąc błyskawicznie zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Dołącz do nich i podążaj za najnowszymi trendami!

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj więcej