Ranking ekspresów przelewowych do kawy

16.12.2022 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W naszym kraju nie brakuje miłośników kawy. Większość nas nie wyobraża sobie poranka bez niej. Jaki ekspres do kawy jest najpopularniejszy? Do parzenia kawy najczęściej używamy ekspresu ciśnieniowego.

Jednak jeśli chcemy zrobić dużą ilość kawy – na przykład cały dzbanek – zdecydowanie lepiej sprawdzają się ekspresy przelewowe. Robiona w nim kawa ma też nieco inny, bardziej naturalny smak. Sprawdźmy, jaki ekspres przelewowy polecają specjaliści.

Jak działa ekspres przelewowy?

Zasady działania ekspresu przelewowego są bardzo proste. Urządzenie to składa się z dzbanka, w którym gromadzi się gotowa kawa, oraz umieszczonego nad nim pojemnika z filtrem, do którego wsypuje się zmielone ziarna kawy. Przez ziarna przesącza się gorąca woda, która następnie skrapla się w postaci aromatycznego naparu we wspomnianym już dzbanku. W ekspresie takim można w ciągu kilku minut zaparzyć kilka – kilkanaście filiżanek smacznej kawy, która każdego z nas postawi na nogi.

Zalety ekspresów przelewowych:

  • wygoda i prostota obsługi;
  • możliwość przygotowania większej ilości kawy, dzięki czemu urządzenie to świetnie sprawdza się w tych domach, w których napój ten ma wielu sympatyków.

Więcej o ekspresach przelewowych dowiesz się z poradnika: Jak wybrać przelewowy ekspres do kawy? oraz Jak zaparzyć kawę w ekspresie przelewowym?

W tym rankingu znajdziesz:Wszystkie ekspresy przelewowe do 200 zł


Pozostałe ekspresy do kawy przelewowe do 400 zł

Wszystkie ekspresy przelewowe z blokadą kapaniaWszystkie ekspresy przelewowe z młynkiem


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej