Jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Dziś niemal każdy miłośnik kawy ma w domu nowoczesny ekspres do kawy – na przestrzeni lat poprzeczka dla tych urządzeń została mocno zawieszona. Spora część osób, przyzwyczajona do nierozstawania się z telefonem, dba nie tylko o to, by ekspres robił dobrą kawę. Wymagamy też, by zdalnie łączył się z naszym smartfonem, dzięki czemu będziemy mogli sterować nim praktycznie z każdego miejsca w domu. Jest to ogromne ułatwienie dla zabieganych osób, ale także tych, którzy kochają określone kawy i nie chcą za każdym razem ustawiać parametrów na nowo.

Sprawdźmy, jaki ekspres do kawy sterowany smartfonem wybrać i jak dokładnie działa.

Jak działa ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Ekspres do kawy sterowany smartfonem oprócz klasycznego wyposażenia, charakterystycznego dla tego typu urządzeń, posiada także zintegrowany moduł Bluetooth, który pozwala mu błyskawicznie łączyć się z urządzeniami mobilnymi. Aby sterować jego pracą potrzebujemy tylko smartfona oraz odpowiedniej aplikacji od producenta.

Po zainstalowaniu aplikacji telefon bardzo szybko połączy się z ekspresem. Przy kolejnym uruchomieniu oprogramowania nawiąże ono już połączenie bez naszego udziału. Od tej chwili możemy korzystać z pełnej funkcjonalności naszego ekspresu.

Czy warto kupić ekspres do kawy sterowany smartfonem?

Skoro już wiemy, jak działa ekspres sterowany smartfonem, to teraz skupmy się na jego głównych zaletach. Przede wszystkim, na czym zależy większości osób, wybierających ekspres sterowany smartfonem: zaprojektujesz swoją ulubioną kawę bez konieczności podchodzenia do ekspresu. Nie tylko wybierzesz jej smak, temperaturę i moc, ale także ustawisz ilość mleka i stopień jego spienienia. A co najważniejsze – będziesz mógł zapamiętać ten przepis w pamięci aplikacji.

W ekspresach sterowanych telefonem możesz tworzyć i zapisywać zupełnie nowe przepisy, ustawiając nawet kolejność wlewania poszczególnych składników do filiżanki. Później wystarczy już tylko znaleźć poprzednio stworzony przepis i skorzystać z niego ponownie.

Trzeba przyznać, że współczesne ekspresy do kawy to dość zaawansowane urządzenia. Jeśli jednak mamy go połączonego ze smartfonem, to z pomocą aplikacji szybko nauczymy się jego obsługi. Na ekranie smartfona w bardzo czytelny sposób wyświetlone zostaną instrukcje, jak krok po kroku uzyskać pożądane ustawienia. Aplikacja pozwoli Ci także na bezproblemowe i łatwe odkamienianie ekspresu, co jest kluczowe, jeśli chcemy zachować aromat i smak kawy.

Więcej o budowie ekspresu do kawy dowiesz się z poradnika Z czego składa się i jak działa ekspres do kawy?

Statystyki zużycia energii lub wody

Ale to nie wszystko – aplikacja daje też dostęp do statystyk, dotyczących pracy ekspresu. Na rynku dostępne są modele, które poinformują Cię o ilości zużywanej energii czy wody. Inna ważna zaleta, to możliwość regulowania ustawień samego ekspresu. Ustawiamy czas, po którym ma samodzielnie się wyłączyć, częstotliwość samodzielnego oczyszczania się i odkamieniania urządzenia, czy tryb oszczędzania energii.

Szybka diagnostyka usterki

Warto też zwrócić uwagę na funkcje serwisowe. Gdy nasz sterowany ekspres do kawy z jakichś powodów będzie odmawiał posłuszeństwa, prosta aplikacja w smartfonie przeprowadzi nas przez kolejne czynności diagnostyczne. Dzięki temu może się okazać, że w ogóle nie będziemy musieli zanosić go do serwisu, bo samodzielnie poradzimy sobie z usunięciem usterki.

Ekspresy do kawy sterowane smartfonem – polecane modeleMogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 (7 głosów)

Czytaj więcej