Ekspres do kawy JURA E8 Platin – czym się cechuje?

26.04.2018 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres ciśnieniowy sprawdzi się najlepiej, warto zwrócić uwagę na model JURA E8 Platin, który jest jednym z najpopularniejszych automatycznych ekspresów ciśnieniowych, z jakimi możemy się spotkać w sklepach ze sprzętem AGD.

Ma wielu sympatyków, którzy już dawno docenili zalety tego urządzenia. Czym ekspres ten podbił serca tak wielu miłośników kawy?

W tym artykule znajdziesz:

  • JURA E8 Platin – ekspres ciśnieniowy godny zaufania
  • Czym wyróżnia się JURA E8 Platin?
  • Czy warto zainwestować w ekspres do kawy JURA E8?

JURA E8 Platin – ekspres ciśnieniowy godny zaufania

Marka JURA ceniona jest za takie cechy jak: trwałość oraz precyzja. Doceniane są również innowacyjne rozwiązania oraz ciągłe dążenie do niezawodności. Dzięki temu ten szwajcarski producent znany jest dziś na całym świecie. Jednym z ciekawszych modeli ekspresów, które znajdziemy w jego ofercie jest JURA E8 Platin – automatyczny ekspres ciśnieniowy.

Ekspres do kawy JURA E8 Platin to wolnostojący ekspres, utrzymany w uniwersalnej tonacji, który wyróżnia się także ciekawym wzornictwem. Nowoczesna, srebrno-czarna obudowa sprawi, iż będzie on pasował do każdego wnętrza. Rozmiary tego urządzenia to 35,1 cm wysokości, 28 cm szerokości oraz 43,9 cm głębokości, dzięki czemu nie zajmuje ono zbyt wiele miejsca.

Zobacz ekspres JURA E8 w sklepie >

ekspres do kawy JURA E8 Platin

Czym wyróżnia się JURA E8 Platin?

Marka Jura jest firmą cenioną przede wszystkim za wprowadzanie wielu nowatorskich rozwiązań. To właśnie innowacje oraz technologiczne nowinki sprawiają, że każdy nowy ekspres tej marki staje się przedmiotem zainteresowania wielu baristów. Takich nowinek nie brak też również w modelu JURA E8 Platin.

  • Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)
  • wbudowany młynek sześciostopniowy
  • Technologia Fine Foam
  • filtr CLARIS Smar
  • wbudowany młynek sześciostopniowy
  • nowoczesny wyświetlacz
  • zintegrowane programy płukania i czyszczenia

Co kryje się za tymi tajemniczymi nazwami? Czy innowacje te faktycznie mogą się nam przydać?

Czym jest Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)?

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) to innowacyjna technologia, dzięki której w ekspresie tym powstaje wyborne espresso – punkt wyjściowy do tworzenia dalszych specjałów z kawą i mlekiem w roli głównej.

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) polega na optymalizacji czasu ekstrakcji. Woda jest przepuszczana przez kawę dość szybko, w kilku następujących po sobie cyklach, a nie ciurkiem.

Woda zatem nie jest przepuszczana ciurkiem, tak jak odbywało się to w poprzednich modelach. Dlaczego takie rozwiązanie zostało wprowadzone? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama w chwili degustacji pierwszej filiżanki kawy zaparzonej w taki właśnie sposób. Ma ona znacznie intensywniejszy smak, kusi też ciekawszym aromatem.

Ekspres do kawy z młynkiem sześciostopniowym

W procesie parzenia espresso ważną role odgrywa również zintegrowany z ekspresem sześciostopniowy młynek AromaG3. Szybko, a jednocześnie dokładnie mieli on ziarna, dzięki czemu parzona kawa zachwyca doskonałym aromatem. Automatyczne dopasowanie ciśnienia do ilości kawy to kolejny czynnik, który wpływa w znaczniej mierze na ostateczny rezultat parzenia.

Technologia Fine Foam – dla miłośników lekkiej pianki

Fine Foam to kolejna nowinka, dzięki której kawa parzona w ekspresie Jura E8 nabiera wyjątkowego charakteru. Co zawdzięczamy tej innowacji? Gładką i lekką piankę, której żaden miłośnik mlecznych specjałów nie będzie mógł się oprzeć.

ekspres do kawy JURA E8 Platin

Filtr CLARIS Smart – w trosce o zdrowie i stan sprzętu

Filtr CLARIS Smart to kolejna nowinka, którą ekspres do kawy JURA E8 Platin zdobył sympatię wielu miłośników kawy. Filtr CLARIS daje nam gwarancję, iż w procesie parzenia wykorzystana zostanie woda wysokiej jakości. Zastosowany tu inteligentny system wody pozwala pozbyć się z niej substancji szkodliwych dla zdrowia oraz tych, które mogą negatywnie wpływać na smak parzonych w ekspresie napojów. A ponieważ świeżość wody w istotnym stopniu wpływa na smak kawy, filtr ten jest dodatkiem godnym pochwały.

Dodatkowo filtr CLARIS Smart, pozwala na bieżąco walczyć z osadem – kamieniem. Efekt? Dłuższy żywot urządzenia oraz mniej problemów związanych z jego serwisowaniem.

Wyświetlacz TFT – ułatwienie dla użytkowników

Duży, kolorowy wyświetlacz w znacznej mierze ułatwia korzystanie z ekspresu. Jest on wielkim wsparciem – szczególnie dla tych osób, które mają problemy ze wzrokiem lub źle radzą sobie z obsługą urządzeń wyposażonych w niewielkie ekrany. Troskę o wygodę użytkowników warto docenić, zatem za wyświetlacz TFT można przyznać kolejne plusy temu ekspresowi.

Zintegrowane programy płukania i czyszczenia

Troska o utrzymanie sprzętów AGD w czystości nie powinna dziwić. Po pierwsze kawę należy przyrządzać w czystym ekspresie ze względu na zdrowie, po drugie – im większa troskę o higienę, tym dłuższy żywot urządzenia. Wszelkie udogodnienia pomocne w utrzymaniu go w czystości stają się wielkim walorem. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia stają się zatem kolejną cechą, którą warto docenić.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe Jura

Czy warto zainwestować w ekspres do kawy JURA E8 Platin?

Profesjonalny, innowacyjny oraz niezawodny – takimi cechami określany jest niemal każdy ekspres marki Jura w chwili, gdy pojawia się na sklepowych półkach.

Model E8 może się dodatkowo pochwalić długą listą zalet, na której pojawiają się wspomniane już innowacje. Nie brak też na owej liście pochwał kawy zaparzonej w takim urządzeniu. Ma ona wyjątkowy smak, co jest efektem innowacyjnego sposobu parzenia oraz korzystania z bardzo dobrego młynka.

Jest to model należący do ekspresów z wyższej półki cenowej. Jednak wygoda parzenia kawy, niezawodność i innowacyjność jaką gwarantuje producent jest zdecydowanie warta tej ceny. Ekspres do kawy JURA E8 Platin to niezwykłe urządzenie, w które z całą pewnością warto zainwestować.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP Neverstop Laser 1200w Mono USB AirPrint™ WiFi
Cena od 1 199,00zł
HP Ink Tank 315 Kolor Atrament USB
Cena od 599,00zł
HP 652 kolor F6V24AE
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 1.8m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.5m czarny
Sprawdź cenę!
HP 652 czarny F6V25AE
Sprawdź cenę!
HP 650 czarny CZ101AE
Sprawdź cenę!
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 229,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Sprawdź cenę!
Accura Napa ACC-M1204
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura ToledoPro ACC-K1414
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 0.9m
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA 0.5m
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.8m czarny
Sprawdź cenę!
Accura VGA - HDMI
Sprawdź cenę!
Accura USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Sprawdź cenę!
Accura Ring ACC5115 black
Sprawdź cenę!
Accura HDMI 3.0m
Sprawdź cenę!
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Sprawdź cenę!
Accura micro USB 1.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Sprawdź cenę!
CA Office Skytop CA-1208
Sprawdź cenę!
HP 650 kolor CZ102AE
Sprawdź cenę!
Accura Premium kat5 5.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Premium 2.0m szary
Sprawdź cenę!
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Sprawdź cenę!
Accura Premium miniJack 1.2m
Sprawdź cenę!
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 49,90zł
HP 301 czarny CH561EE
Sprawdź cenę!
Accura Triple 17W AccuQuick
Sprawdź cenę!
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Sprawdź cenę!
Accura Premium VGA
Sprawdź cenę!
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Sprawdź cenę!
Accura Light 30W AccuQuick 3.0
Sprawdź cenę!
Accura Premium DVI/D 1.8m
Sprawdź cenę!