Jaka drukarka do domu? Ranking drukarek domowych 2023

27.02.2023 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Wprawdzie drukarka często postrzegana jest jako sprzęt przeznaczony do firmy i biura, ale dla wielu okazuje się nieoceniona również w domu. Nie da się ukryć, że w aktualnych czasach przydaje się bardziej niż kiedykolwiek. Sytuacja z pandemią sprawiła, że na znaczeniu zyskała praca oraz nauka zdalna. Przy wykonywaniu zawodowych obowiązków czy też nauce często zachodzi potrzeba wydrukowania różnego rodzaju dokumentów, wykresów lub zdjęć. Dlatego porządna i tania drukarka do domu to sprzęt, który można mieć od ręki.

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza, aby było to z jednej strony odpowiednio efektywne, a z drugiej jak najbardziej ekonomiczne? Przygotowaliśmy ranking, a w nim drukarki domu, których zakup będzie trafionym pomysłem.

Ranking drukarek domowych 2023

W tym rankingu znajdziesz:

Drukarka atramentowa czy laserowa do domu?

Drukarki atramentowe to urządzenia uniwersalne, które sprawdzą się do drukowania czystego tekstu, kolorowych dokumentów czy zdjęć.

Drukarki laserowe są znacznie wydajniejsze i tańsze w eksploatacji niż drukarki atramentowe. Najczęściej do użytku domowego wybierane są drukarki laserowe monochromatyczne oferujące szybkie wydruki czarno-białe, których koszty są niewielkie. Można oczywiście rozważyć również zakup drukarki laserowej kolorowej, jednak tutaj przygotować się musimy na większe koszty zakupu.

Na rynku dostępne są również tańsze w eksploatacji drukarki atramentowe, które korzystają z systemu samodzielnego uzupełniania atramentu. Takie rozwiązanie obniżające koszty wydruku znajdziemy w drukarkach Epson (modele ITS), Brother (seria InkBenefit) oraz HP (Ink Tank).

Dowiedz się więcej o drukarkach ze stałym zasilaniem tuszem.HP DeskJet 3762 AiO jest dobrą drukarką do domu w atrakcyjnej cenie, do drukowania mono i w kolorze. Pliki możemy do niej przesłać w sposób bezprzewodowy Wi-Fi – z komputera lub urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS.  Jednym z największych atutów tego modelu są niewielkie rozmiary (21x30cm). To niezły wynik zważywszy że jest tu wbudowany skaner, nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca dla sprzętu na biurku.  Szybkość wydruku to maksymalnie 8 stron na minutę, dlatego ta drukarka ze skanerem, co powinno w zupełności wystarczyć na domowe potrzeby. Jeżeli planujesz drukować większą ilość, zdecydowanie sprawdź jaka drukarka do domu pozwoli na szybsze i częstsze wydruki.HP Neverstop Laser 1200w to również jedna z mniejszych drukarek ze skanerem do domu, ale już z pełnowymiarowym pojemnikiem na papier i wygodnym odbiornikiem wydruków. Jej technologia samodzielnego uzupełniania tonera pozwala na znaczne obniżenie kosztów wydruku pojedynczej kartki. Sprzęt sprawdzi się jako drukarka do domowego biura – pozwala na dość szybki wydruk z prędkością 20 str./min. Według producenta maksymalne zalecane obciążenie to aż 20 tysięcy stron miesięcznie. Ta drukarka HP posiada także funkcje skanowania i szybkiego kserowania dokumentów. Za wygodę odpowiada łączność bezprzewodowa Wi-Fi – do tej małej drukarki do domu bez problemu podłączymy w ten sposób wszystkie urządzenia domowników.Urządzenie wielofunkcyjne do domu musi posiadać wiele przydatnych funkcjonalności. Taka właśnie jest drukarka ze skanerem do domu HP OfficeJet 8022e. Jeżeli pogodzimy się z nieco większymi rozmiarami, niż w przypadku małych domowych drukarek, otrzymamy solidny wielofunkcyjny kombajn. Jaka drukarka do domu posiada tak pojemny podajnik na papier, możliwość dość szybkiego druku i możliwość połączenia z domową siecią w cenie około 500 złotych? To bezkonkurencyjna w swojej cenie inteligentna drukarka domowa z Wi-Fi pozwala także na drukowanie plików z chmury. Dzięki funkcji HP Smart Security drukowanie jest także bezpieczne.


Oszczędna drukarka atramentowa z ITS – HP Ink Tank 315 / 319

 • Typ: urządzenie wielofunkcyjne
 • Funkcje: drukowanie, skanowanie, kopiowanie
 • Technologia druku: atramentowa
 • Podajnik papieru: 60 szt.
 • Maks. format papieru: A4
 • Szybkość druku mono: 19 str./min.
 • Szybkość druku w kolorze: 16 str./min.
 • Rozdzielczość druku: 4800 x 1200 dpi
 • Łączność bezprzewodowa: brak
 • Przedział cenowy: drukarka domowa do 1000 zł

Ranking drukarek do domu nie mógłby powstać bez tego ekonomicznego modelu. Cechą, która wyróżnia model HP Ink Tank 315 AiO jest możliwość samodzielnego uzupełniania tuszy. Ta prosta czynność pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji i sprawia, że korzystanie z drukarki jest bardziej ekologiczne. Czarny oryginalny tusz HP GT51XL kosztuje poniżej 50 zł i umożliwia wydruk do 6000 stron, czyli poniżej 1 grosza na wydruk!

Ta drukarka i skaner do domu łączy pewne cechy drukarek atramentowych i drukarek laserowych. W cenie niecałych 700 złotych pozwala na kolorowy wydruk w dobrej jakości z prędkością 16 str./min (19 str./min przy druku mono). Można dzięki niej również drukować dobrej jakości zdjęcia (należy wykorzystać papier fotograficzny 300g/m²), a do tego koszt drukowania jest na znacznie niższym poziomie, niż w przypadku innych drukarek na tusz.

Model dostępny jest też w innym wariancie kolorystycznym – HP Ink Tank 319 ma niebieski panel w górnej części obudowy.

Przeczytaj więcej o drukarkach HP z systemem stałego zasilania atramentem.
Kolejna propozycja przeznaczona jest dla osób, które potrzebują naprawdę wydajnej drukarki. W tej roli świetnie sprawdzi się Brother DCP-B7520DW, czyli monochromatyczna drukarka laserowa przeznaczona do małych biur i firm. Jest w stanie wydrukować nawet 34 strony na minutę, a korzystając z automatycznego druku dwustronnego – 16 stron. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w skaner i funkcję kopiarki. Nie mogło także zabraknąć komunikacji WiFi i szeregu przydatnych funkcji, w tym drukowanie do email, drukowanie z urządzeń mobilnych, czytelny wyświetlacz i intuicyjna obsługa. Brother DCP-B7520DW może także pochwalić się niskimi kosztami wydruku oraz cichą pracą.


Tania w eksploatacji domowa drukarka z WiFi – Epson L3251

 • Typ: urządzenie wielofunkcyjne
 • Funkcje: drukowanie, skanowanie, kopiowanie
 • Technologia druku: atramentowa
 • Podajnik papieru: 100 szt.
 • Maks. format papieru: A4
 • Szybkość druku mono: 33 str./min.
 • Szybkość druku kolor: 15 str./min.
 • Rozdzielczość druku: 5760 x 1440 dpi
 • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi
 • Przedział cenowy: drukarka domowa do 1000 zł

Wielofunkcyjna drukarka 3w1, która świetnie sprawdzi się w domu. Oferuje wysoką jakość wydruków (rozdzielczość do 5760 x 1440) w kolorze i monochromatycznych. Drukarka wyposażona jest w system samodzielnego uzupełniania pojemników z tuszem, co znacząco obniża koszty eksploatacji. Dołączony zapas atramentu wystarczy nawet na 3 lata użytkowania pozwalając na przygotowania nawet 8100 stron w czerni i 6500 stron kolorowych wydruków. Niewielkie rozmiary urządzenia, łączność WiFi i możliwość drukowania bezpośrednio z urządzeń mobilnych, to dodatkowe atuty drukarki. Model dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym (Epson L3251) i białym (Epson L3256).


Jest to jedna z najmniejszych drukarek laserowych w tym przedziale cenowym. Została zaprojektowana do wydajnej pracy oraz radzenia sobie z domowymi i biurowymi zadaniami. Dzięki aplikacji HP Smart będziesz w stanie skanować oraz udostępniać dokumenty a pomocą usług Dropbox, Dysku Google lub chmury. Możesz także drukować bezpośrednio z urządzenia mobilnego, Dropbox oraz Google Drive. Ta mała drukarka laserowa posiada technologię Auto-on/Off, która włącza drukarkę i wyłącza w razie potrzeb. Wyposażono ją także w specjalne skróty, umożliwiające skanowanie do chmury czy wiadomości e-mail przy pomocy jednego dotknięcia.


Popularne drukarki w sklepie Komputronik

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 - (8 głosów)

Czytaj więcej