Jaka drukarka do domu lub małego biura? TOP 5

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie zarówno w biurze, jak i w domu. Jeśli nie prowadzimy dużej firmy z mnóstwem pracowników, to nie jest nam potrzebny bardzo duży model o olbrzymiej wydajności. W takim wypadku możemy wybrać sprzęt, który tak samo dobrze sprawdzi się w biurze, jak i w domu.

Jaka drukarka do domu lub małej firmy będzie najlepszym wyborem? Przedstawiamy drukarki, które polecają eksperci.

Popularne drukarki w sklepie Komputronik

Tania drukarka do domu lub małego biura: HP DeskJet 3789 Ink Advantage Wireless

drukarka do domu

HP DeskJet 3785 Ink Advantage Wireless polecana jest jako świetna drukarka atramentowa do domu oraz praktyczne urządzenie wielofunkcyjne do małego biura. Charakteryzuje się doskonałą relacją jakości do ceny oraz niskimi kosztami eksploatacji. Wymaga ona dwóch tuszy HP No. 652. Tusz czarny wystarcza na 360 stron, natomiast tusz kolorowy to do 200 stron.

To urządzenie jest w stanie wydrukować w ciągu minuty 8 czarno-białych lub 6 kolorowych stron. Maksymalna rozdzielczość druku monochromatycznego i w kolorze to 1200×1200 dpi. Z pewnością w biurze sprawdzi się również kopiarka i skaner, które tutaj znajdziemy.

Kopiarka umożliwia powielanie 4 monochromatycznych lub 3 kolorowych stron o rozdzielczości 300×300 dpi w czasie minuty. Dużą zaletą jest łączność Wi-Fi w drukarce, dzięki której możemy obsługiwać drukarkę korzystając ze smartfona lub tabletu.


Monochromatyczna drukarka laserowa z duplex: Brother HL-L2312D

drukarka do domu

Brother HL-L2312D to drukarka laserowa do 400 zł, która sprawdzi się zarówno jako drukarka do domu, jak i drukarka do małego biura. Pierwszą zaletą tego urządzenia jest cicha praca, poziom hałasu, jaki generuje niespełna 50 Db, a także niewielkie rozmiary i płaska konstrukcja, ułatwiająca ustawienie urządzenia w biurze.

Kolejne atuty to szybkość wydruku – 30 stron na minutę, podajnik papieru mieszczący do 250 arkuszy. Jest to drukarka monochromatyczna z możliwością druku dwustronnego, jej rozdzielczość do 1200x1200dpi. Koszt wydruku jednej strony wynosi około 10 groszy.


Urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł: Canon MAXIFY MB2150

drukarka do domu

Idealne urządzenie wielofunkcyjne do domowego biura. Wyposażone jest we wszystkie najważniejsze funkcje – drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi można wygodnie drukować na niej bezpośrednio z urządzeń mobilnych (smartfona, tabletu czy laptopa). Urządzenie ma także funkcję drukowania z chmury oraz skanowania i zapisywania plików w najpopularniejszych chmurowych usługach.

Canon Maxify MB2150 jest wydajnym urządzeniem, które jest w stanie drukować z dużą szybkością (nawet 13 stron na minutę), a czas wydruku pierwszej strony to zaledwie 6 sekund. Na wydajność pracy wpływa także automatyczny podajnik dokumentów ADF mieszczący 50 arkuszy. Istotna jest także ekonomiczność urządzenia – na czarnych wkładach umożliwia drukowanie do 1200 stron, a kolorowe pozwalają na wydrukowanie do 900 stron.

Cechy te jednoznacznie wskazują, że jest to dobra drukarka do domu i małego biura.


Oszczędna drukarka atramentowa z ITS: Epson EcoTank L3151

drukarka do domu

Jedną z najważniejszych cech każdej drukarki, jest niski koszt wydruku. Epson EcoTank L3151 spełnia te wymagania z nawiązką. Wszystko dzięki zastosowaniu systemu ITS (Ink Tank System), który pozwala na zaoszczędzenie nawet do 90 procent kosztu atramentu. W urządzeniach z systemem ITS poziom atramentu uzupełnia się samodzielnie korzystając ze specjalnych butelek. Mechanizm został tak zaprojektowany, aby każdy mógł sobie z tym poradzić, bez ryzyka rozlania atramentu. Co więcej, do każdej drukarki producent dołącza zestaw tuszy pozwalający na wydrukowanie do 8100 stron czarno-białych i 6500 stron kolorowych.

Oprócz niskich kosztów druku Epson EcoTank L3151 umożliwia skanowanie i kopiowanie dokumentów. Nie zabrakło także łączności WiFi i drukowania z urządzeń mobilnych.


Wydajna drukarka laserowa do domowego biura: Brother DCP-B7520DW

drukarka do domu

Kolejna propozycja przeznaczona jest dla osób, które potrzebują naprawdę wydajnej drukarki. W tej roli świetnie sprawdzi się Brother DCP-B7520DW, czyli monochromatyczna drukarka laserowa przeznaczona do małych biur i firm. Jest w stanie wydrukować nawet 34 strony na minutę, a korzystając z automatycznego druku dwustronnego – 16 stron.

Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w skaner i funkcję kopiarki. Nie mogło także zabraknąć komunikacji WiFi i szeregu przydatnych funkcji, w tym drukowanie do email, drukowanie z urządzeń mobilnych, czytelny wyświetlacz i intuicyjna obsługa. Brother DCP-B7520DW może także pochwalić się niskimi kosztami wydruku oraz cichą pracą.

Wojciech Kulik

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.