Jaka drukarka do 500 złotych? Ranking

Dobre drukarki do 500 zł zapewniają szybkie działanie, wysoką jakość wydruków i co najważniejsze, są niedrogie w utrzymaniu. Drukarka laserowa kolorowa nie wchodzi w grę w tej kategorii cenowej. Na szczęście kolorowe wydruki w dobrej jakości zapewni również „Atramentówka”. Z kolei w przypadku zapotrzebowania na dużą ilość dokumentów czarno-białych w niskiej cenie, alternatywą jest wybór taniej drukarki laserowej monochromatycznej.

Przy obu rodzajach druku można też postawić na wielofunkcyjny „kombajn”, pozwalający dodatkowo kopiować i skanować arkusze papieru. Zatem jaka drukarka do 500 zł będzie najlepsza? Zobacz nasze propozycje w zestawieniu.

Nawet w przypadku drukarek kolorowych do 500 złotych i drukarek laserowych do 500 złotych warto zwrócić uwagę na możliwość bezprzewodowej łączności. Korzystając z Wi-Fi będziemy mogli drukować z różnych komputerów, a także urządzeń mobilnych, co jest bardzo wygodne i szybkie.

Drukarka do 500 – ranking:

Jeżeli szukasz drukarki kolorowej do 500 zł, ale nie planujesz dużo drukować, wybierz tę opcję. HP DeskJet 3762 All-in-One kosztuje około 300 złotych i posiada sporo funkcji. Ta drukarka nie tylko wydrukuje czarne i kolorowe treści. Pozwala także na sprawne skanowanie i kopiowanie dokumentów w formacie A4, choć kolejne wydruki nie są zbyt szybkie. Drukarka oferuje dobrą jakość druku  (1200x1200dpi) w przypadku drukowania monochromatycznego i aż 4800x1200dpi dla druku kolorowego. To urządzenie wielofunkcyjne do 300 zł posiada też łączność bezprzewodową Wi-Fi.

Przydatne informacje na temat wyboru drukarki do 500 zł z tanim tuszem znajdziesz też w poradniku: Jak wybrać drukarkę atramentową?


Ta niewielka drukarka do 400 zł nie posiada skaner. Wspiera jednak aplikację Canon PRINT i jej funkcję Smartphone Capture i Print. Korzystając z niej można skopiować dokument lub fotkę i wydrukować w kolorze. Brak skanera drukarka rekompensuje bardzo dobrą jakością druku – w rozdzielczości 4800x1200dpi, także dla wydruków w czerni. Posiada również dedykowaną funkcję drukowania fotograficznego.  Jako jedna z niewielu drukarek do 500 zł z Wi-Fi i automatycznym drukiem dwustronnym oraz ogromny pojemnik mieszczący aż 350 arkuszy papieru. Ta drukarka sprawdzi się w domu lub małym biurze, gdzie nie drukuje się więcej jak 1000 stron miesięcznie. Relatywnie niska cena urządzenia skutkuje jednak nieco wyższym kosztem druku w przeliczeniu na jedną stronę, ale jeśli drukujesz sporadycznie, to jakość wydruków to zrekompensuje.


HP Envy 6420e jest urządzeniem wielofunkcyjnym do 500 zł, które spełni oczekiwania większości użytkowników w domach i małych biurach. Posiada możliwość druku w bardzo wysokiej rozdzielczości (4800x1200dpi) zarówno dla wydruków w kolorze, jak i czarnych. Połączysz się z nią przez Bluetooth, Wi-Fi lub USB 2.0, dzięki czemu jest uniwersalna. Ta drukarka do 500 zł posiada także funkcję faksu, a także automatyczny druk dwustronny. Oryginalny tusz HP No. 305 kosztuje około 55 zł i umożliwia wydruk do 120 stron, co daje 45 groszy na jeden wydruk. Dzięki subskrypcji usługi HP Instant Ink można zaoszczędzić na tuszu nawet 70%.


Osoby szukające dobrej drukarki do domu lub niewielkiego biura, powinny przyjrzeć się Canon PIXMA MG2555S. To drukarka do 500 zł, która cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników, głównie za sprawą relacji ceny do możliwości. Za nieco niespełna 300 zł otrzymujemy wielofunkcyjną drukarkę z możliwością skanowania i kopiowanie dokumentów. Canon PIXMA MG2555S oferuje wysoką jakość wydruku w rozdzielczości do 4800×600 dpi i wydajność do 8 str./min. (mono), 4 str./min. (kolor). Dodatkowo jest to świetna drukarka do zdjęć.


Mając nieco większy budżet do wydania, dobrym wyborem może być HP OfficeJet 8022e. To drukarka  kolorowa za 700 zł do domu lub małej firmy cechuje się wysoką wydajnością, a polując na promocję można ją kupić w jeszcze lepszej cenie. Posiada niezłe parametry – prędkość wydruku sięga 20 stron na minutę. Producent sugeruje maksymalne obciążenie miesięczne aż do 20 000 stron. To znacznie więcej, niż podobne urządzenia wielofunkcyjne do 500 zł. Ze względu na to, że ciężko jest znaleźć dobrą drukarkę laserową w tej cenie, ten model może być niezłą alternatywą. Trzeba jednak pamiętać, że koszt wydrukowania jednej strony może wyjść około 30 groszy. Dzięki łączności  Ethernet i Wi-Fi może także pracować jako serwer druku, jest tutaj także funkcja faksu. To doskonała propozycja drukarki do małej firmy.

Popularne drukarki do 500 zł w Komputronik.pl

Może Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej