Dobra prostownica do włosów – ranking TOP 5

Nie da się ukryć, że pięknie wyglądające włosy to jeden z atrybutów kobiety. Nienagannie wystylizowana fryzura wymaga jednak wysiłku. Z pomocą śpieszą różnego rodzaju urządzenia AGD, między innymi dobra prostownica, (klasyczna lub prostownica na podczerwień), nieoceniona dla wielu przedstawicielek płci pięknej. Zastanawiając się nad zakupem, warto zapoznać się z poradnikiem jaka prostownica do włosów? Jak wybrać? Z pomocą wyboru konkretnego modelu śpieszy ranking TOP 5, w którym znalazły się najciekawsze prostownice oferowane obecnie w sprzedaży.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Tania prostownica do włosów: Remington S7710 PRO-Ion
  • Prostownica z jonizacją: Babyliss ST387E
  • Dobra prostownica do 200 zł: JEAN LOUIS DAVID STYLER
  • Prostownica do włosów do 200 zł: Remington S9100 PROluxe
  • Prostownica parowa do 300 zł: JEAN LOUIS DAVID STEAM PROTECT

Najczęściej kupowane prostownice w Komputronik.pl

Tania prostownica do włosów: Remington S7710 PRO-Ion

Remington S7710 PRO-Ion to prostownica wyróżniająca się technologią Triple Ion zapewniającą niezwykle efektywne radzenie sobie z puszystymi włosami, nadającą im idealną gładkość oraz blask. Jonizacja jest tu rozbudowana z uwagi na podwójny kanał, który uwalnia jony i zapewnia ich wnikanie we włosy od nasady aż po końce. Powłoka ceramiczna Advanced Ceramic Ultra Tourmaline w S7710 PRO-Ion jest o 75% gładsza, co daje lepszą efektywność prostowania. Natomiast Turmalin jest naturalnym źródłem jonów, które przenikają do włosów z rozgrzanych płytek. Remington S7710 PRO-Ion może pochwalić się też ruchomymi płytkami, które wyrównują nacisk na włosy, szybkim nagrzewaniem (15 sekund) i aż dziewięcioma ustawieniami temperatury – od 150°C do 230°C. Korzystanie z urządzenia ułatwia cyfrowy wyświetlacz i obrotowy przewód.


Prostownica z jonizacją: Babyliss ST387E

Babyliss ST387E to dobra prostownica w przystępnej cenie, z technologią Diamond Ceramic, której płytki dobrze przewodzą ciepło i zapewniają precyzyjne prostowanie włosów. Dzięki technologii I-temperature błyskawicznie się nagrzewa, ale w największym stopniu na uwagę zasługuje tu sześć ustawień temperatury, które podzielono na dwa tryby. System Intense zapewnia temperaturę 220°C lub 235°C, podczas gdy System Protect to temperatura 140°C, 160°C, 180°C lub 200°C. Gładka ceramiczna powłoka szlifowana diamentem zapewnia ochronę włosów bez utraty nawilżenia. To prostownica z wyświetlaczem, dzięki czemu ustawienia można łatwo kontrolować. Babyliss ST387E to jednocześnie prostownica z jonizacją oraz funkcją Wet & Dry, dzięki której może być wykorzystywana także na wilgotnych włosach. Posiada również systemem automatycznego wyłączania się.


Dobra prostownica do 200 zł: JEAN LOUIS DAVID STYLER

Prostownice, które nie niszczą włosów są zdecydowanie najcenniejsze. Zalicza się do nich JEAN LOUIS DAVID STYLER z wyjątkowymi, ruchomymi i długimi tytanowo-turmalinowymi płytkami prostującymi, które zapewniają dobre przewodzenie ciepła. Dzięki temu, że zmieniają one położenie przy zbyt dużym nacisku nie dochodzi do uszkodzeń włosów – umożliwia to szybkie prostowanie z optymalnym naciskiem. Dodatkowo w zestawie znajduje się serum nabłyszczające, które nada im blasku. Dodając do tego 12-stopniową regulację temperatury (120-230), można śmiało twierdzić, że urządzenie sprawdzi się jako prostownica profesjonalna, chociażby w salonie fryzjerskim. Tym bardziej, że zastosowano tu bardzo poręczny i ergonomiczny kształt.


Prostownica do włosów do 200 zł: Remington S9100 PROluxe

Remington S9100 PROLuxe to prostownica ceramiczna dla osób, które chcą zadbać o wygląd swoich włosów i cieszyć się uzyskanym efektem przez aż 24 godziny. Prostownica zapamiętuje ostatnio ustawioną temperaturę i szybko nagrzewa się do wybranej temperatury, więc cała fryzura będzie gotowa błyskawicznie. Jeśli więc żyjesz w ciągłym biegu i ciągle brakuje Ci czasu, ten model jest dla Ciebie. Ceramiczne powłoki zapobiegają niszczeniu i łamaniu włosów, więc możesz z prostownicy korzystać tak często jak zechcesz. Co ważne, Remington S9100 PROLuxe wyposażona jest w system automatycznego wyłączania oraz praktyczny wyświetlacz LCD, więc korzystanie z niej jest zarówno wygodne i bezpieczne.


Prostownica z wytwarzaniem pary: JEAN LOUIS DAVID STEAM PROTECT

Prostownica parowa JEAN LOUIS DAVID STEAM PROTECT to propozycja dla wymagających włosów. Łączy skuteczność stylizacji i ochronę włosów, szczególnie trudne i wymagające w stylizacji. Może być dobrym rozwiązaniem dla posiadaczek włosów cienkich, kruchych lub kręconych. Technologia  podczerwieni chroni delikatną część włosa przed uszkodzeniem. Natomiast para rozpręża włókno włosa, pozwala szybko i perfekcyjne je wygładzać, a zarazem chronić je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Przy prostowaniu z wykorzystaniem pary można wykorzystać 3 ustawienia intensywności wyrzutu pary (wysoka, niska para lub brak).  Skala regulacji temperatury mieści się od 150°C do 235°C.Producent zastosował tutaj płytki ceramiczno-tytanowe, 5 dyfuzorów pary i obrotowy przewód. To bez wątpienia warta uwagi prostownica z wytwarzaniem pary.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.