• Jak działa depilacj laserowa?

Mogą Cię zainteresować:

Jak wybrać depilator i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

depilator

Depilacja laserowa w domu dzięki RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C

Czy wiesz, że...

Najlepszym terminem na depilację laserem są jesień i zima? Po kuracji laserem nie można eksponować skóry na słońce, dlatego też depilacja nie powinna odbywać się wiosną i latem, gdzie skóra jest najczęściej na nie narażona.

Depilator laserowy. Jak działa i jak wybrać?

Zgrabne i gładkie nogi to bez wątpienia jeden z najważniejszych atrybutów każdej kobiety. Aby zapracować na ich gładkość należy raz na jakiś czas przeprowadzić zabieg depilacji. Zwykle przeprowadzić można go za pomocą klasycznych depilatorów, jednak w ostatnich latach na naszym rynku zaczęły pojawiać się zupełnie nowe możliwości, a mianowicie zabiegi depilacji laserowej. To, co cechuje depilację laserową to przede wszystkim niezwykła skuteczność – włoski są likwidowane a nie usypiane.

Depilacja laserowa dotąd zarezerwowana jedynie dla salonów kosmetycznych, zaczęła być możliwa do wykonywania samodzielnie w domu przez każdą kobietę. Stało się tak, dzięki pojawieniu się nowoczesnego sprzętu do depilacji laserowej w bardzo przystępnych cenach. A trzeba przyznać, że czas zimowy jest idealny na zakup własnego depilatora laserowego, gdyż po zabiegu nie jest możliwe eksponowanie skóry na słońce. Przy obecnej pogodzie taka ekspozycja na słońce zdecydowanie nam nie grozi.

 • Co to jest depilator laserowy?
 • Jak dokładnie działa depilator laserowy?
 • Depilator laserowy a karnacja skóry – czy każdy może go używać?
 • Depilator laserowy – jaka moc?
 • Depilator laserowy nie tylko do nóg
 • Depilator na prezent? Dlaczego nie!
 • Zalety korzystania z depilatora laserowego

Zanim zaczniemy poszukiwania najlepszego depilatora laserowego, warto dowiedzieć się, jak właściwie działa to urządzenie

Depilator laserowy wysyła pojedynczą wiązkę światła o dokładnie określonej długości fali. Przesłana energia wchłaniana jest przez cebulkę – część włosa odpowiedzialną za wzrost. Jej temperatura błyskawicznie rośnie i w wielu przypadkach ulega ona całkowitemu zniszczeniu. Zdarza się jednak, że zamiast likwidacji wejdzie ona jedynie w tak zwaną fazę uśpienia, bądź też barwa włoska zmieni się z ciemnego na jasny. Ponieważ podczas jednego zabiegu tylko cześć włosków może zostać zniszczona, zaleca się powtarzanie zabiegów przez kilka miesięcy pod rząd. Jednak pod koniec tego procesu efekt będzie niezwykle zadowalający.

Po kuracji laserem przez długie lata będzie można zapomnieć o konieczności stosowania depilatora. Takie efekty są niemożliwe do osiągnięcia zarówno za pomocą klasycznych depilatorów, jak i depilatorów działających w technologii IPL, które jedynie usypiają włosy.

Należy pamiętać, że przesłana przez depilator energia akumuluje się wyłącznie w komórkach włoska i nie ma ona żadnego wpływu na otaczającą go skórę.

laser

Warto też wiedzieć, że w prawdziwych depilatorach laserowych nie występują żadne lampy emitujące światło. Skoro ich nie ma, to nie ma też potrzeby ich wymiany. To dobra wiadomość, gdyż w przypadku wielu depilatorów wykorzystujących inną mechanikę działania, istnieje konieczność zakupu nowej lampy raz na jakiś czas, a trzeba pamiętać, że część ta potrafi niemało kosztować.

Przed zakupem depilatora laserowego, powinniśmy sprawdzić, jaka karnacja skóry jest odpowiednia dla tego typu zabiegu

Stosowanie takich urządzeń nie jest zalecane dla skóry bardzo ciemnej. Nie będzie też skuteczne w przypadku włosków białych oraz siwych. W takich przypadkach zalecane są tradycyjne metody depilacji, czyli depilacja tradycyjnym depilatorem bądź depilacja woskiem.

Z tego też względu kupując depilator laserowy koniecznie zadbajmy, żeby miał on możliwość regulacji mocy działania. Jeśli skóra jest jasna i szybko ulega oparzeniom słonecznym, oznacza to, że będzie można używać depilatora na najwyższym dostępnym poziomie mocy. Jeśli skóra jest lekko oliwkowa, która opala się w dość krótkim czasie, zapewne wybierzemy średni poziom mocy. Jeśli natomiast skóra jest opalona, wystarczy minimalna moc działania depilatora laserowego.

Poniżej tabela przedstawiająca kolory skóry wg klasyfikacji fototypów skóry Fitzpatricka.

kolor skóry reakcja na światło słoneczne maksymalny dopuszczalny poziom mocy lasera
bardzo jasna, „przezroczysta” zawsze ulega poparzeniom, nigdy się nie opala wszystkie poziomy mocy
jasna zawsze ulega poparzeniom, trudno się opala
jasna do jasna oliwkowa ulega średnim poparzeniom, wolno się opala
oliwkowa do brązowa sporadycznie ulega poparzeniom, z łatwością się opala do poziomu 3
ciemnobrązowa sporadycznie ulega poparzeniom, z łatwością się opala nie może być poddawana laserowej depilacji
czarna nigdy nie ulega oparzeniom, bardzo łatwo się opala

Przykładem depilatora laserowego wyposażonego w aż pięć poziomów mocy jest model RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C.

Przeznaczony jest on do precyzyjnego usuwania włosków. Bez obaw można powiedzieć, że oferuje on niezwykle wysoką jakość działania w bardzo rozsądnej cenie. Pisaliśmy o nim w artykule Depilacja laserowa w domu dzięki RIO Celebrity Salon Laser LAHR2-C.

Jest to laser diodowy ze stałą, niezużywalną wiązką. Oznacza to, że jego użytkowanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – ani zaraz po zakupie, ani też w przyszłości. Nie ma w tym przypadku konieczności dokupywania jakichkolwiek lamp. Gotowy zestaw do pełnej kuracji laserem otrzymujemy już na samym początku.

DEPRIOLAHR2C-1

zobacz-produkt-w-sklepie

Co bardzo ważne urządzenie posiada wielopoziomowy system zabezpieczeń. Dzięki temu można być pewnym, że nikt niepowołany, a w szczególności dzieci, nie włączą go bez zgody osoby dorosłej. W skład zabezpieczeń wchodzą między innymi specjalny kod bezpieczeństwa, kluczyk, oraz czujnik termiczny.

Depilator laserowy RIO Celebrity Salon Laser  LAHR2-C posiada też czujnik dotykowy skóry, który powoduje, że urządzenie może zostać użyte tylko pod warunkiem, że jego rękojeść dokładnie przylega do skóry. Model ten zasilany jest przewodowo i ma dołączoną praktyczną walizeczkę ułatwiającą jego przechowywanie. Obecnie depilator dostępny jest w obniżonej cenie z 1099 zł na 399 zł, co czyni go jeszcze atrakcyjniejszym.

Wiele kobiet przed użyciem depilatora laserowego ma mimo wszystko wątpliwości, jaką moc wybrać

W takich przypadkach najlepiej zrobić prosty test. Na dobę przed planowanym zabiegiem sprawdźmy reakcję skóry na działanie depilatora laserowego.

Użyjmy urządzenia na małych fragmentach skóry, począwszy od najniższej mocy i stopniowo ją zwiększając. Jeżeli przy kolejnym razie odczujemy lekkie pieczenie i dyskomfort, oznacza to, że poprzedni stopień mocy był odpowiedni.

Po upływie 24 godzin upewnijmy się jeszcze, czy fragmenty skóry poddane testowi nie posiadają śladów uszkodzeń. Dla pewności możemy wykonać takie testy w kilku miejscach ciała.

Pamiętajmy też, że do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Co ciekawe przed depilacją należy skórę ogolić – na przykład z pomocą zwykłej maszynki. Dzięki temu unikniemy gromadzenia energii lasera przez włosy znajdujące się na skórze. Ponadto skórę należy umyć zwykłym mydłem lub balsamem, tak aby była ona czysta. Nie powinno się też opalać skóry na kilka dni przed zabiegiem – im jaśniejsza skóra, tym zabieg skuteczniejszy.

Depilację laserową można stosować praktycznie w każdym miejscu ciała z wyjątkiem twarzy

Depilowanie twarzy można wykonać wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Za to w przypadku wielu modeli, takich jak choćby RIO Go Laser LAHH, czy też RIO Scanning Laser 60 in box LAHC5 nie ma żadnego problemu z depilacją tak wrażliwych części ciała, jak pachy, czy okolice bikini. Nie trzeba się martwić, że depilator nie poradzi sobie z wrażliwą skórę. Tak jak wspomniano na początku artykułu, energia lasera jest akumulowana wyłącznie we włoskach i nie ma żadnego wpływu na skórę.

Warto też wiedzieć, że wiele depilatorów laserowych jest wyposażonych w dwa tryby pracy. Mowa tu o trybie, w którym skóra naświetlana jest fragmentami oraz trybie punktowym, którego używamy do usuwania niechcianych, pojedynczych włosków. Pierwszy z trybów pozwala nam oszczędzać czas, zaś drugi jest bardzo precyzyjny. Depilatorem, który posiada dwa tryby pracy, jest np. model RIO Yes Laser LAHC6.

Poniżej depilatory laserowe RIO Go Laser LAHH, IO Scanning Laser 60 in box LAHC5 oraz RIO Yes Laser LAHC6.

Depilator laserowy
RIO Go Laser LAHH
Depilator laserowy
IO Scanning Laser 60 in box LAHC5
Depilator laserowy
RIO Yes Laser LAHC6
DEPRIOLAHH-1 DEPRIOLAHC5-1 DEPRIOLAHC6-1
zobacz-produkt-w-sklepie zobacz-produkt-w-sklepie zobacz-produkt-w-sklepie

Depilator laserowy – idealny pomysł na prezent?

Jeśli do tego dodać coraz bardziej przystępne ceny tego sprzętu, to okazuje się, że jest to idealny pomysł na prezent na wiele okazji. Jak jednak sprawić, żeby nasz mężczyzna dokonał dla nas takiego zakupu? Cóż, najlepiej po prostu mu o nim opowiedzieć, delikatnie przy tym sugerując, jak bardzo ucieszyłybyśmy się z takiej niespodzianki.
A co w przypadku, kiedy jesteś mężczyzną i zastanawiasz się, nad kupnem takiego prezentu? To również świetny pomysł, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcześniej wybadać czy druga połówka ucieszyłaby się z takiego prezentu. Nieszkodliwa depilacja laserowa w połączeniu z obniżoną ceną zestawu to doskonały prezent dla każdej, dbającej o wygląd kobiety.

Niezwykle istotne jest również to, że depilator laserowy może być używany przez kilka osób – wystarczy po każdym z zabiegów przetrzeć głowicę. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny nie będzie z tym żadnego problemu. Z depilatora bez problemu korzystać można w gronie rodziny lub przyjaciółek, które z całą pewnością zainteresują się tak ciekawym produktem.

Podsumowując, jakie są zalety korzystania z depilatora laserowego?

 • niezwykła skuteczność – włoski są likwidowane, nie usypiane
 • bezbolesne usunięcie włosów w domowym zaciszu
 • widoczne, trwałe rezultaty jak w salonie kosmetycznym
 • nie ma konieczności wymieniania lamp – otrzymujemy kompletny zestaw do domowej depilacji laserowej
 • możliwość korzystania z urządzenia w kilka osób

Wyposażeni w całą powyższą wiedzę możemy już bez obaw ruszać na poszukiwanie najlepszego dla siebie lub bliskiej osoby depilatora laserowego. Można go bez problemu nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Z całą pewnością, będzie to zakup, z który posłuży na długie lata i sprawi, że depilacja stanie się jedynie przyjemnością.

Depilator laserowy – jak wybrać? Co to jest i jak działa?
5 (100%) 1 głosów