• Czysta woda z kranu? To nie problem.

Dzbanek filtrujący – czy warto?

Chcesz być zdrowy? Pij dużo wody! Zalecenia te, które słyszymy od lekarzy od lat, prawdopodobnie nigdy nie stracą na aktualności. Woda jest niezbędna dla funkcjonowania naszego organizmu, a więc kluczowa dla naszego zdrowia. Jednak nie powinno się pić byle jakiej wody – ważna jest jej jakość.

Jeżeli nie jest nam obojętne jaką wodę pijemy warto zastanowić się nad sposobem jej filtracji. Na rynku dostępne są dzbanki i butelki filtrujące wodę kranową oraz uzupełniające je wkłady filtrujące i baterie filtrujące do kuchni.

Filtry BRITA – dla zdrowia i komfortu

Możemy sami zadbać o jakość wody, którą pije cała rodzina. Idealnym rozwiązaniem są dzbanki filtrujące wodę z kranu, dzięki którym oszczędzamy pieniądze ciesząc się jednocześnie smaczną wodą.  Zdecydowanym liderem produkcji dzbanków filtrujących jest BRITA.

Dzbanki filtrujące BRITA, to prosty i efektywny sposób na poprawę jakości wody, której używamy w naszych domach.

Zasada działania dzbanka jest niezwykle prosta. Do jego górnego pojemnika nalewamy wodę z kranu. W ciągu kilku chwil przecieka ona przez specjalny filtr, który oczyszcza ją, odświeża i poprawia jej właściwości. Później trafia ona do dużego, dolnego pojemnika, z którego możemy już nalewać ją do szklanki, czy czajnika.

Jak działa dzbanek filtrujący wodę?

Większość systemów BRITA które przeznaczone są do filtrowania wody, ma zawarty węgiel aktywowany oraz żywicę jonowymienną. Połączenie tych dwóch elementów doskonale sprawdza się w procesie poprawy jakości i właściwości wody.

Pod wpływem zetknięcia się wody z wymiennikiem jonowym znajdującym się we wkładzie, dochodzi do zmniejszenia twardości węglanowej wody oraz redukcji zawartości miedzi i ołowiu, tam gdzie te pierwiastki w ogóle znajdują się w wodzie. Węgiel aktywowany, który także znajduje się we wkładzie, w istotny sposób usuwa substancje wpływające negatywnie na zapach, smak i przejrzystość wody. Do substancji tych należą między innymi związki chloru oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzenia organicznego.

dzbanek filtrujący

W skutek tak złożonego procesu oczyszczania filtry BRITApoprawiają właściwości smakowe i fizykochemiczne wody pochodzącej z wodociągów. Wpływa to na nasze codzienne życie. Napoje pite przez nas codziennie, takie jak choćby kawa, czy herbata zyskują zupełnie nowy smak. Sami będziemy zaskoczeni, jak bardzo ich smak zależy od jakości wody użytej do ich zaparzenia. Przefiltrowaną wodę będziemy też mogły bez obaw pić bez konieczności jej zagotowania.

Jakie korzyści dla zdrowia przynoszą dzbanki BRITA?

Brak kamienia = brak uszkodzeń sprzętu AGD

Jednak smak i zapach wody to nie jedyne korzyści wynikające z zastosowania filtracji. Trzeba wiedzieć, że dzięki redukcji twardości wody w urządzeniach AGD używanych do gotowania wody znacznie wolniej będzie osadzał się kamień. A w niektórych przypadkach potrafi on w krótkim czasie doprowadzić do uszkodzenia ekspresu do kawy, żelazka z generatorem pary czy czajnika elektrycznego.

99

Ważny jest również wygląd napojów

Co ciekawe filtry BRITA poprawiają również wygląd naszych napojów. Kojarzysz nieestetyczny nalot na kubku, w którym znajduje się herbata? Zniknie on, jeśli woda, której użyłaś do zaparzania będzie odpowiednio przefiltrowana. A kamień, który odkłada się na dnie szklanek? To również kwestia wody, która nie została odpowiednio przefiltrowana.

BRITA Maxtra – najskuteczniejszy z filtrów

Prawdziwą technologiczną perełką jest filtr BRITA Maxtra. Cechuje się on aż 4-stopniową filtracją wody, zapewniając jej maksymalną jakość. Filtr ten zmniejsza odkładanie się kamienia i eliminuje zanieczyszczenia negatywnie wpływające na smak i zapach wody. Usuwa z niej zanieczyszczenia, które powstają w starych instalacjach wodociągowych, takie jak miedź, czy ołów.

Zobacz wkłady filtrujące BRITA Maxtra w sklepie >>

Wskaźnik pokaże stan zużycia filtra

Zastanawiasz się, jaka jest trwałość filtrów BRITA?
Odpowiedź jest prosta – to zależy, jak często go używasz. Na szczęście nie musisz się zastanawiać nad tym zagadnieniem, gdyż wybrane modele dzbanków wyposażone są w inteligentne wskaźniki zużycia filtra. Przeliczając czas, jaki pozostał do końca okresu trwałości filtra, wskaźnik ten bierze pod uwagę aż trzy parametry – ilość przefiltrowanej wody, jej twardość, oraz czas, jaki upłynął od początku jego użytkowania.

Dzięki tym parametrom możesz być pewna, że filtr którego używasz przez cały czas, jest w pełni efektywny. Przykładem dzbanka wyposażonego w taki wskaźnik jest na przykład dzbanek BRITA Elemaris Meter. Występujący w nim elektroniczny wskaźnik BRITA Meter informuje o konieczności wymiany wkładu na podstawie objętości przefiltrowanej wody, jej twardości oraz długości używania wkładu.

Dopasuj kolor do swojej kuchni!

Cenisz dobre wzornictwo produktów, które Cię otaczają? To doskonale się składa, gdyż dzbanki filtrujące BRITA to prawdziwi wizjonerzy nowoczesnego designu. Uwagę przyciąga między innymi linia BRITA Marella.

44
Zobacz dzbanki BRITA Marella w sklepie >>

Nowoczesny kształt dzbanków to w tym przypadku nie wszystko. Jeśli w Twojej kuchni dominuje jakiś konkretny kolor, to bardzo prawdopodobne, że znajdziesz go w linii Marella – możesz wybierać z kilkunastu modnych kolorów dzbanków! Do wyboru są takie kolory jak orchidea, nagietek czy lawenda. Dzbanki dostępne są głównie w pojemności 2,4 litra. Taki dzbanek z łatwością zmieści się w drzwiach lodówki. Jeśli potrzebujesz większy rozmiar, to nie ma żadnego problemu. Możesz też kupić wersję o pojemności 3,5 litra.

Dostępne są również mniejsze dzbanki i butelki filtrujące

Jeśli w Twojej kuchni jest mało miejsca, nie oznacza to, że musisz rezygnować z zalet dzbanków filtrujących.

Idealnym rozwiązaniem jest linia dzbanków BRITA Fun

Są to niewielkie dzbanki po pojemności półtora litra i żywych, przyciągających uwagę kolorach. Wyposażone są w innowacyjny mechanizm otwierania Swing Opener. Bardzo ciekawym pomysłem są znajdujące się na obudowie ikony szklanek, które wskazują odpowiedni poziom napełnienia dzbanka.

Jeśli technologia wskaźnika zużycia wkładu pozytywnie Cię zaskoczyła, to kolejna nowinka technologiczna od BRITY zupełnie zmieni Twoje podejście do picia butelkowanej wody.

Mowa o butelkach filtrujących z linii Fill & Go Vital

BRITA Fill & Go to butelka, którą możesz wziąć ze sobą wszędzie – na jogging, na rolki, czy na wycieczkę w góry. W czym tkwi jej tajemnica? Możesz ją napełnić w dowolnym miejscu, gdyż butelka filtruje wodę tuż przed tym, zanim Ty ją wypijesz!

66
Zobacz butelki BRITA Fill & Go w sklepie >>

Jej sekretem jest nowatorski dysk filtrujący MicroDick, który znajduje się w zakrętce. Gdy zaczynasz pić, woda z butelki, zanim trafi do Twoich ust, najpierw przechodzi przez filtr. MicroDisk zmniejsza ilość chloru i innych substancji negatywnie wpływających na smak. Jeden dysk filtruje do 150 litrów wody lub działa do 4 tygodni. Butelka Fill & go Vital  jest niezwykle praktyczne i mieści ponad pół litra wody. Materiał z którego jest wykonana, nie zawiera bisfenolu A.
Więcej o butelkach Fill & Go przeczytasz w artykule Dzbanek i butelka filtrująca wodę od BRITA

Który dzbanek wybrać?

Poniżej dla ułatwienia wyboru przedstawiamy jedne z popularniejszych dzbanków Brita podzielonych na trzy kategorie.

BRITA Aluna – dla praktycznych BRITA Marella – dla wygodnych i lubiących kolory BRITA Elemaris – dla wymagających estetów
00 000 0000
Podstawowy model o subtelnym kształcie idealny dla osób, które chcą się przekonać do domowej filtracji wody. Dzbanki z tej serii są niezwykle wygodne i pojemne. Wkład MAXTRA szybko obniża poziom twardości wody, dzięki czemu zyskujemy smaczną wodę a wskaźnik BRITA Memo informuje o konieczności wymiany wkładu.  Seria oferuje dzbanki z bogatą paletą barw co spodoba się szczególnie  osobom ceniącym żywe kolory w kuchni. Opływowy kształt, profilowany uchwyt i pokrywka z uchylną klapką wlewu wody zapewniają wygodę użytkowania. Wskaźnik BRITA Memo informuje o konieczności wymiany wkładu co 4 tygodnie.
Modele z tej serii cechują się wygodną obudową -gumową, antypoślizgową podstawą i ergonomicznym uchwytem, ale spodobają się estetom i osobom ceniącym elegancję w kuchni. Elektroniczny wskaźnik BRITA Meter informuje o konieczności wymiany wkładu na podstawie objętości przefiltrowanej wody, jej twardości i długości używania wkładu.

Co zyskujesz z filtrami BRITA?

Dbasz o środowisko i jesteś Eko

Rozwiązania BRITA to nie tylko zdrowie i komfort. To również realne korzyści dla środowiska naturalnego ponieważ plastikowe butelki nie lądują na wysypisku śmieci.
Przeciętna butelka PET, która wykonana jest z polietylenu, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. W środowisku naturalnym rozkłada się w czasie od 100 do nawet 500 lat. Możesz więc postawić na rozwiązanie korzystne dla środowiska, jakim są filtry BRITA.

Oszczędzasz pieniądze

Jeśli nie przekonują Cię korzyści dla środowiska, to warto również przeanalizować korzyści dla własnego portfela. A dzbanki filtrujące to wyjątkowo atrakcyjna inwestycja. Załóżmy, że używając jednego filtra przefiltrujesz sobie w ciągu kilku tygodni sto litrów wody do picia. Łatwo przeliczyć sobie, ile kosztuje sto litrów nawet najtańszej wody mineralnej. Już na pierwszy rzut oka widać, że używanie dzbanków filtrujących to realna korzyść dla naszych domowych finansów.

Na sam koniec warto wspomnieć, że filtry BRITAsą tak doskonałej jakości, że wykorzystywane są przez wiele firm produkujących sprzęt AGD. Są one na przykład fabrycznie montowane w wielu modelach ekspresów do kawy. Świadczy to o dużym zaufaniu, jakim się ona cieszą. Możesz więc bez obaw stosować je również w swojej kuchni.

Dzbanki i butelki filtrujące wodę, które polecamy w naszym sklepie:

Dzbanki filtrujące wodę BRITA Aluna Dzbanki filtrujące wodę BRITA Marella Dzbanki filtrujące wodę BRITA Marella Glamour
Dzbanki fitrujące wodę BRITA Fun Butelki fitrujące wodę BRITA Fill & Go Vital Dzbanki fitrujące wodę BRITA Elemaris Meter

Źródło: Brita

Oceń ten artykuł